Velká svačinková bichle – nápady na každodenní svačinky pro malé i velké

Taky občas tápete, co dětem připravit ke svačině? Aby to bylo zdravé, chutné, nápadité a nebyl to dokola jen jogurt nebo obložený chlebík?

A kdybych vám řekla, že existuje kuchařka (vlastně ne tak úplně kuchařka 🙂 …), ve které najdete celkem 190 receptů na vyvážené, zdravé a dokonale promyšlené svačiny?  To nezní špatně, že? 🙂

Bible pro mámy svačinářky!

My mámy jsme věčné svačinářky! Sama si už nedokážu představit, že s dětmi vyrazím ven a nemám pro ně nic k snědku. Ale co si budeme povídat, občas už mi dochází inspirace…Obzvláště u Terezky, která má celou řadu dietních opatření, to není žádná sranda. S radostí tedy uvítám jakoukoliv inspiraci a díky spolupráci se Svačinkovou bichlí jsem dostala možnost jejich svačinkový receptář, kterému dala požehnání dokonce i paní Slimáková, známá propagátorka zdravého a především rozumného stravování,  otestovat.

Přiznám se, že zkraje jsem si nebyla jistá, jak se mi bude se Svačinkovou bichlí, která má pouze elektronickou podobu, pracovat, protože v tomhle ohledu jsem trochu staromódní a dávám přednost spíš klasickým kuchařkám, ve kterých si můžu listovat a recepty zakládat. Nakonec musím uznat, že i pro technického antitalenta, jako jsem já, je bichle uživatelsky velmi příjemná a líbí se mi možnost jednoduše překlikávat mezi jednotlivými recepty a případně se vrátit zase zpět do výběru. Konec konců to potěšilo i mé ekologické já a ušetřilo pár stromů 🙂

Pro koho je Velká svačinková bichle určená?

Bichle je určená (zejména svým uspořádáním) především pro děti školou povinné (ve věku od 6 do 15 let), ale nemyslete si, inspiraci v ní najdou i maminky mladších strávníků, nebojte 🙂

Recepty jsou řazeny po týdnech – školních týdnech. Bichle obsahuje 35 týdnů (11 podzimních týdnů, 9 zimních, 11 jarních a 4 letní) po 5 receptech a 15 speciálních svačinkových tipů k příležitostem jako jsou Velikonoce, Vánoce, Mikuláš, svátek a narozeniny. Kromě týdnu jsou všechny recepty roztříděné také do kategorií jako jsou pomazánky, pudinky, saláty, slané svačinky z trouby…

Týdny jsou navíc rozdělené podle ročních období, takže svačiny připravujete vždy se sezónních surovin. To je bezva nejen pro naše zažívání, ale i pro naši peněženku 🙂 V úvodu každého ročního období najdete navíc i seznam ovoce a zeleniny, které je pro ten který měsíc vhodné, což je užitečné, když se sami pustíte do vaření a trochu tápete, na jaké suroviny se zaměřit.

Pokud budete svačiny připravovat podle týdenních plánů, máte jistotu, že uspokojíte různé chutě malých strávníků, protože svačiny jsou namíchané tak, aby se střídalo slané, sladké, ovoce, zelenina, semínka, oříšky, mléčné…prostě aby byly svačiny co nejvíc pestré.

Průvodce svačinkovým světem 🙂

V úvodu se také dočtete, jak by měl vypadat pitný režim, jaké tekutiny dětem podávat, jak by měla vypadat ideální skladba jídelníčku (množství sacharidů, ovoce, zeleniny, tuků…),  ale také čím sladit, jak se orientovat v popiskách na konkrétních výrobcích, jak velká svačina by měla vlastně být, do čeho svačinu zabalit, jak vybrat vhodnou a zdravou láhev…

Každý den jiná sváča!

U každého receptu najdete časovou náročnost (některé recepty jsou rychlovky hotové za pár minut, jiné musíte připravit den předem nebo vyžadují tepelnou úpravu) , seznam surovin, alergeny a tipy, jak svačinku případně obměnit a čím ji doplnit, aby obsahovala vše, co je třeba. A protože děti vybírají hlavně očima, je každý svačinkový recept doplněný fotkou načančané svačinky 🙂

 

Inspirace nejen na svačiny…

Velká svačinková bichle nemusí být jen inspirací na svačiny, ale třeba i lehké večeře (různé sendviče, saláty, pomazánky…), snídaně (sladké pečení, kaše…).

 

 

Pokud vás Velká svačinková bichle zaujala, můžete ji zakoupit tady.  Cena e-booku je 490,-Kč.

 

 

Komentáře