Naše výbava na nejen letní dovolené

Pokud bude vše v pohodě, čekají nás za letošní prázdniny hned 3 dovolené. Týden na Šumavě, týden na Klínovci a na 2 týdny bychom rádi k moři na ostrov Elba.
Tady je pár nezbytností, které s námi jezdí na všechny jarní, letní a podzimní dovolené. A nejinak tomu bude teď.

Na prvním místě v seznamu na letní dovolenou je samozřejmě opalovací krém. Na děti používám výhradně ty s minerálními filtry, tedy bez chemie. Oblíbili jsme si od Weleda a tyčinku na rty a obličej od Attitude.
PS: nelekněte se, že i po natření zůstanou děti trochu nabělené. Krémy s minerálními UV filtry mají kvůli obsahu zinku bílou barvu, která se hůř roztírá. Protože děti natírání čímkoliv nesnáší, nemám možnost věnovat roztírání víc času, než je nezbytně nutné. Proto jsou občas prostě jako sněhuláci 🤭.

Lékárnička. A v ní dezinfekce, pinzeta na klíšťata, náplasti, nůžky, Fenistil, teploměr, čípky na teplotu, obinadlo. Tuhle mám s sebou pořád. Na dovolenou mimo ČR se pro jistotu zásobíme víc (nosní kapky, sirup na kašel, kapky na výplach očíček a oušek, Smecta…).

Pokrývka hlavy. Ochrana hlavy je důležitá nejen jako prevence úpalu/úžehu, spálení od sluníčka, ale taky jako ochrana očí (naše děti naštěstí nosí rády i sluneční brýle, ale ty se kvůli pidi velikosti pořád někde ztrácí a zapomínají, kdežto čepice je pořád tak nějak po ruce 🙂 ). Adélka s Domčou mají klasické kšiltovky, pro Julinku mám klobouček. A na naší výpravu k moři plánuju pořídit i ten se závojem vzadu a UV filtrem.

Nepromokavá bunda. Duo A&D mají lehké softshellky od Unuo. Dají se sbalit do kapucy a tenhle pidi balíček můžete přibalit kamkoliv 😉. Na těchto bundičkách se mi líbí i kontrastní prvky a poutka, za které se dají zavěsit (maminky školkových dětí pochopí 😁). Kromě ochrany před deštěm poskytuje softshell ochranu i proti větru.

Vestičky. Na chuť vestičkám jsem přišla až s dětmi, ale zato teď je rádi nosíme kompet všichni 😁. Teplo na tělo a volné ruce, podle mě ideální kombinace na podzim a chladné letní podvečery. Pro děti je to super oblečení i na sportovní aktivity, třeba kolo. Vybrali jsme od značky Lego wear, od které mají děti mikiny. Lego zná každý, jejich oblečení je známé méně, ale mě si pro svou kvalitu a hezký funkční design stoprocentně získalo 👌🏻.

Sváčové krabičky. Svačinky jsou svačinky 😀 , co si budeme povídat. A patří ke každému výletu 🙂 . Nejradši mám tenhle boxík, který je uvnitř rozdělený na 3 části, takže do jednoho chlívečku jdou oříšky, do druhého ovoce a poslení je zeleninový.

Na delší cesty autem to chce i nějakou zábavu pro všechny věkové kategorie pasažérů. Julinka s sebou bude mít nějakou ze svých kontrastních hraček. Adélka s Domíkem v autě rádi kreslí (a nedělá se jim špatně!), a proto s sebou vozíme kreslící knížky. Křídy mají olejovou konzistenci, takže se nemusíte bát, že by bylo auto plné křídového prachu 🤭. Prodávají se ve dvou variantách – jako omalovánky a jako čisté listy. Často v autě hrajeme taky hru na otázky (jeden z nás si něco myslí, popíše to a ostatní hádají), posloucháme Svěráka a Uhlíře, pohádky a samozřejmě děti někdy dostanou do ruky tablet.

Pro letošek mám ještě v plánu pořídit trika s UV ochranou a do auta organizér/kapsář.

Komentáře