Naše tipy pro Ježíška

Pokud ještě tápete, co pořídit svým dětem k Vánocům, dám vám pár tipů na věci, se kterými si vyhrajou obě naše obě děti – vě věku 4 let a 2 a třičtvrtě. Mám ráda, když Adélka s Domčou dostávají něco podobného, co se dá následně ideálně rozšiřovat (různé stavebnice a la Lego, příslušenství k domečkům, panenkám, zvířátkům,…), aby bylo jednodušší skladování a nějaké domácí uspořádání 🙂 .

Takže tady pár tipů na dárky, za které bych dala ruku do ohně 🙂

Kouzelné čtení Albi
…je takový evergreen, který asi není nutné ani představovat 🙂 . Tužka, díky které jsou knížky interaktivní. Nejvíc je u nás v zápřahu Hravé učení, Hravá angličtina, Doprava Svět zvířat a Zpívánky. S Adélkou teď dělám s Aglickým obrázkovým slovníkem doma i angličinu. V šuplíku mám ještě schovanou knížku Svět s puzzlema – tam se obávám, že by se v současný době víc puzzlíků poztrácelo, než složilo, takže vyčkávám 🙂

Kreslící knížky JaqJaqBird
Obdoba magnetických tabulek, ale taková „opravdovější“ 🙂 . Myslím, že mně i dětem se líbí skutečnost, že můžou kreslit křídama i doma. Ano, občas se obávám, kdy se vrhnou na zdi, ale zatím se tak nestalo :). Domík má omalovánky, Adélka čisté „listy“ do kterých si maluje. Křídy v balení jsou neprášivé, což je bezva vychytávka 👍🏻.
Pokud do Outdoorbaby nakouknete – ať už na eshopu nebo do kamenné prodejny, doporučuju podívat se i na oblečení. Já funkční oblečení a takové to pořádnější sportovní jinde nekupuju. Máme např. zimní bundu Reima, mikiny Lego Wear (které drží už skoro 2 roky a není na nich ta doba vůbec vidět, mikinu Reima a od stejné značky i funkční oblečení a la podvlíkačky 🙂 – o naší zimní výbavě si můžete přečíst zde 🙂 ).

Dobrý tip na dárek pro děti je třeba i spacák. Kdo ví, jak bude příští léto se zahraníční dovolenou vypadat a takový puťák nebo pár dní pod stanem je rozhodně dobrodružství, které stojí za zvážení :-).  Spacáky máme Boll Patrol, které jsou rostoucí a… více si přečtete v článku, který jsme o spacácích psala 🙂 .

Balanční kolo Yedoo a kolo WOOM
Za obě tyhle věci bych dala ruku do ohně. Balanční kolo Yedoo zdědil Domík po Adélce, takže už kroutí celkem vydatnou druhou dětskou jízdu. A je pořád jako nové (samozřejmě až na drobné provozní „odřeniny“). Je lehké, takže v případě neochoty prcka jet se tolik nenadřete 🙂 . A stojím si za to, že díky této průpravě Adélka de facto sedla na kolo a hned jezdila. S kódem „mammas101“ máte na celý Yedoo sortiment slevu 🙂 .
I Domík už pokukuje po velkém kole a ujede na něm bez problému díky tréninku rovnováhy na Yedoo slušnou štreku. Až pochopí šlapání, jsem zvědavá, kdo ho bude chytat.
A na balanční kolo plynule navážu velkým kolem. Zvolili jsme Woom, což je sice dražší zančka, ale za nás se investice určitě vyplatí (pokud se bude v rodině dětit, není o čem uvažovat, ale ani u jedináčka bych nebrala jiné – po Woomech z druhé ruky je velká sháňka 🙂 ). Je lehké a snadno ovladatelné, takže se dítě zbytečně nenadře (máme srovnání s jiným kolem, které jsme koupili původně a je to opravdu nesrovnatelné). Adélka měla velikost 3, ale od Ježíška dostane velikost 4 (ano, ve 4 letech 😀 ) a Domík zdědí současné 🙂 .

Lego DUPLO
Je u nás láska a téměř každodenní zábava. Máme spoustu kostiček, sadu Cesta kolem světa a teď přibude něco z našich oblíbených animáků – Toy Story pro Domču a Minnie pro Áďu.
Z pohledu rodiče se mi Lego a takovéhle stavebnice, co se dají rozšiřovat, líbí, protože se dají jednoduše skladovat a nemáte miliony věcí.

Kvalitní podložka na hraní
Tuhle věc ocení jak děti, tak rodiče, kteří s dětmi na zemi chca nechca nějaký ten čas tráví 🙂. Měli jsme několik podložek, pěnových puzzlíků a tu z Lalalukids můžu stopro doporučit. Je měkká, oboustranná (my máme z jedné strany městečko se silnicemi a na druhé kočičky). Velké plus je velikost podložky a fakt, že se skvěle udržuje.

Holčička a chlapeček Babyborn
Adélka měla spousty panenek, se kterými si chtěl samozřejmě hrát i Domik. A mně bylo líto, že nemá chlapečka. Takže jsme pořídili brášku a ségru Babyborn. Je to drahá sranda, zejména pak se vším tím příslušenstvím, ale my jsme u příslušenství zatím docela střídmí. Navíc o mnoho levnější příslušenství seženete na Aliexpress (kvalitu nevím, já zatím nekupovala).

Postavičky hrdinů
Pokud máte doma nadšence do jakékoliv pohádky, doporučuji koupit nějaké postavičky. U nás teď vítězí Tlapková patrola a s postavičkami si děti vyhrajou skoro každý den. Proto dostanou oba od Ježíška velkou sadu. Tak doufám, že to nebudou další krámy do domu 😁

Podložka & vak na hračky Play and Go
Opět jeden z praktických dárků, který potěší i rodiče. A děti se díky němu jednoduše učí k pořádkumilovnosti. Podložka je vhodná i na cesty, kdy hračky spakujete a třeba na chalupě jednoduše vybalíte.

Sylvanian Families
Tyhle leckdy až kýčovitý zvířátka si našly cestu i k nám. A protože jsme milovníci zvířat, rozhodli jsme se tuhle sbírku rozšířit. Domeček máme pro Barbíny, proto jsem ten Sylvanian kupovat nechtěla. A tak jsem vybrali hausbót 😀

Tak, to je ode mě pro dnešek všechno. Dárků máme samozřejmě víc, ale nevím, jak moc se ujmou, proto o nich zatím nechci psát.

Komentáře