Výběr hraček a pohádkové hraní

Hračky, hračky, hračky! Tipů na hračky se na nás valí ze všech stran spousty. Dennodenně. Před Vánoci hračková masáž samozřejmě ještě vzrůstá a občas dá fakt práci, aby člověk vydržel a nezahltil děti a domov vším možným. Přiznávám, že já jsem jedna z těch, které podlehnou lehce. Ale jak děti rostou, i já vidím, že nemá smysl kupovat kvanta hraček. Že je to šťastnějšími neudělá. Možná spíš naopak. Nevědí pak, co vzít do ruky dřív. A tak u výběru hraček víc přemýšlím a selektuji (jestli si to přečte manžel, určitě se mi vysměje 😀 . Ale já se snažím. Opravdu!).

V jednom jsem měla jasno vždycky, totiž v materiálu. Pokud to je možné, dávám přednost dřevu před plastem. Někdy se to bez plasťáků neobejde, jako třeba v případě Lega Dupla, které je u nás pořád docela velkým favoritem. Teď mu celkem pěkně konkuruje stavebnice Plan Toys, která je právě dřevěná. Naše sada má tak akorát kostiček na stavbu hradu.
A díky figurkám prince, princezny, rytíře, koníků a draka se dají odehrát i pěkná představení 🙂 . Ty naše holčičí nám docela často kazí Domík s dělem, které je taky součástí a Domča se s jeho pomocí stává opravdickým „demolition manem“ 😀 .

A to bychom nebyli my, kdyby u nás hrčka plnila jen jednu funkci. Kromě stavění, které (jak můžete vidět na fotce soustředěné Adélky) výborně trénuje motoriku, se dají kostky využít třeba k třídění podle barev a tvarů 🙂 . Soutěž o nejvyšší věž je pak skvělým tréninkem zručnosti a trpělivosti. Nejen v dětském podání je to vlastně takový souboj nervů 🙂 .

Stavebnici jsme pořídili na stránce Montessori hračky a určitě to není poslední věc, kterou od nich máme. Líbí se mi organizace eshopu, kde si člověk rychle vyhledá, co potřebuje.

 

 

Komentáře