ŤapŤapky

ULQQYBzZGfVWUhqOdUN1gqKISoLbzcujJxkB-YywDvUUnfna6LIJpz0QR9rJHNPmZChf8tINáš Matěj je pořádnej lenoch, takže o prvních krůčcích v jeho skoro roce nemůže být ani řeč. Na klasické botičky máme tedy ještě čas :-). Už teď si ale říkám, že to bude úplná věda, vybrat ty správné… Nicméně venku už se pomalu ochlazuje, a tak jsem přemýšlela, co pořídit, aby měl při cestování v kočárku nebo nošení v nosítku nožky v teple, protože až do teď jsme si vystačili jen s ponožkami. A když jsem narazila na stylové bačkůrky od ŤapŤapky, bylo rozhodnuto:-)!

ŤapŤapky jsou vlastně látkové bačkůrky, které nejsou pevné jako klasické botičky, ale zároveň není prckům zima na nohy, ať už jsou venku v kočárku, v nosítku, v autosedačce nebo doma. Jsou krásně skladné, takže je můžete nosit s sebou jako přezůvky na návštěvy, do hracích koutků atd. Jistě je ocení i maminky, jejichž děti si v kočárku rády sundávají ponožky a pak je vyhazují ven (u nás aktuálně velká zábava:-)), protože ŤapŤapky jen tak lehce nevyzují. My jsme v našich nových ŤapŤapkách včera ráno poprvé vyrazili ven v nosítku, protože už bylo celkem chladno. Vzhledem k tomu, že ŤapŤapky je možné prát na 40 stupňů (na program ručního praní), může v nich dítko pobíhat třeba i venku.

GGtxYIHoK_QWZzNvX0Z1gqKISoJwGLT8YhfBXhChZTqysh8L6LIJpz0QR9rJHNPmZChf8tIVnitřek ŤapŤapek je vyroben z bavlny.  Teplejší varianta vhodná na podzim či zimu pak z fleecu. Co se týče vnějšku, můžete si vybrat mezi bavlněnou verzí a softshellovou. Já jsem si pro našeho nechodícího Matěje vybrala ŤapŤapky v bavlně, Léňa pak pro Adélku, která už začíná chodit, softshellové, které jsou nepromokavé a neprofouknou a jsou tedy víc vhodné i na venkovní nošení.  ŤapŤapky mají zespoda protiskluzovou vrstvu, takže se nemusíte bát, že by v nich váš drobek někde uklouzl a ublížil si. Kolem paty mají ŤapŤapky všitou gumičku, díky které se vám budou dobře nasazovat a zároveň pevně sedí na nožce, takže si je dítko jen tak lehce nevyzuje. Pokud byste chtěli ušít ŤapŤapky třeba se silnější vrstvou fleecu, aby byly ještě teplejší, je možné se na takové úpravě s výrobcem domluvit. Stejně tak pokud si nejste jistí, jakou velikost zvolit (jak správně změřit dětskou nožku), jaký materiál bude nejlépe odpovídat vašim nárokům nebo jak se rozhodnout, z čeho si nechat ušít spodek ťapek, určitě se na ŤapŤapky obraťte, ochotně vám s rozhodováním pomohouJ. Když se pak začtete do rozhovoru, který nám maminka Veronika, která za projektem ŤapŤapky stojí, poskytla, dočtete se nejen o tom, jak se k šití dětských botiček dostala, ale najdete v něm i dost užitečných informací třeba právě o tom, jak správně dětskou nožičku změřit.

ŤapŤapky si můžete koupit na fleru nebo objednat přes facebook. Cena ŤapŤapek závisí na zvoleném materiálu a velikosti a pohybuje se nejčastěji v rozmezí 200-300,-Kč. Na výběr máte také z mnoha barevných vzorů pro holky i kluky, ale vybírat můžete i z neutrálních látek. Mě mimochodem taky moc zaujaly vybarvovací ŤapŤapky, které si můžete doma s dětmi vymalovat dle své fantazie a určitě budou milým dárkem pro tvořivé maminky a děti. ŤapŤapky nezapomínají ani na maminky a tatínky, kteří se mohou nechat ušít „ŤapŤapky  Pro Maminku a Tatínka“, a to třeba i se stejným vzorem jako jejich prcek.

Jste maminka? Pokud ano, jak staré jsou vaše děti?

Ano,v září to budou dva roky, co se nám narodila naše Sofinka.

iOuzYbstokwH1fdJvBvWA83JaYMis2OOKHQFLjskOWYgyNGzj_OqJuLRJNvuXTBny-k88zUMůžete nám trošku přiblížit, co jsou Ťap Ťapky zač?

ŤapŤapky jsou šité látkové bačkůrky. Pro děti je nejlepší chůze bez obuvi, kdy dokáží zkoumat povrch, po kterém chodí, vnímají nerovnosti a aktivně zapojují chodidla. Jelikož v našich moderních domácnostech převládají chladné povrchy, jako je dlažba a dřevěné parkety, je nutné zajistit dítěti teplé nožky. Snažíme se dítěti poskytnout ten nejlepší kompromis, mít nožičky v teple a zároveň mu vytvořit ty nejlepší podmínky pro neustále se vyvíjející nožičku.

Jak vás napadlo začít šít dětské bačkůrky? Pro koho byly ty úplně první?
S dcerou jsme začaly navštěvovat dětské centrum v období, kdy začínala chodit. V ponožkách měla nožky stále chladné, bylo tedy na čase pořídit první capáčky. Běžně dostupné bačkory mi nepřišly vůbec vhodné. Pořídila jsem ji tehdy barefoot obuv, se kterou jsem vůbec nebyla spokojena. Tak jsem vytáhla šicí stroj, který jsem před lety dostala od maminky (a do té doby ho nikdy nepoužila) a bačkůrky ušila sama.

Proč jsou Ťapky pro děti vhodné? Pro jak staré děti jsou?

Hlavni myšlenkou je nezatěžovat dětské chodidlo pevnými podrážkami a co nejlépe podpořit jeho zdravý vývoj a růst. Můžeme tedy říci, že naše Ťapky spadají do kategorie Barefoot obuvi (chůze na boso). ŤapŤapky jsou určené všem věkovým skupinám. Z počátku jsme se soustředili na šití ťapačků pro děti 0-2 roky. Postupně jsme sortiment rozšířili a šijeme dle délky chodidla od 11 – 20 cm. V nabídce máme také ŤapŤapky pro Maminku a Tatínka nebo Dámské softshellové balerínky na ven.

Z čeho jsou Ťapky vyrobené? Kde všude je děti mohou nosit?

ŤapŤapky  jsou ze 100% bavlněné látky. Převážně se jedná o americké designové látky. Nabízíme také ťapky ze softshellu od české firmy, které jsou díky svým vlastnostem vhodné na zahradu či na běžné chození (podlepené obuvnickou plotnou). Vnitřní látka je v letních měsících bavlněná Oeko-Tex (splňující kritéria pro děti do 3 let), s nadcházejícím podzimem nabízíme teply fleece. „Podrážka je 3vrstvá – bavlna/fleece, termolín pro udržení tepla a protiskluzová látka.
ŤapŤapky  jsou určené již pro ty nejmenší děti do kočárku, autosedačky či nosítka a šátku. Starší děti naše ťapky nosí doma nebo ve školce. ŤapŤapky  mohou jednoduše provázet děti po celou dobu jejich pohybového vývoje. Na doma či do školky nabízíme pevnou protiskluzovou látku či Vibram o číři 1,00 mm. Na ven podlepujeme ťapáčky obuvnickou plotnou o šíři 1,8 mm.

Můžete ušít i Ťapky dle konkrétních požadavků zákazníka? Co třeba stejné bačkůrky pro dítě i rodiče?

ŤapŤapky šijeme velmi často na zakázku dle individuálního přání zákazníka. Nakupující mají často již představu o tom, co chtějí, my jen zašleme vzorník látek, zákazník nám na oplátku pošle své obkreslené chodidlo a můžeme se dát do práce. 🙂 Šijeme botičky na svatby, rodinné focení aj. K ťapkám šijeme také čelenky, kloboučky či lacláče. Můžete své dítě jednoduše vymazlit do sebemenšího detailu. Pár objednávek stejných ťapáčků pro maminku a dítě nebo sourozence máme zrealizovaných.

Kde se dají Ťapky koupit? Kolik stojí?

Nákup můžete realizovat na našem prodejním profilu na Fleru pod názvem ŤapŤapky. Naleznete nás pod stejným názvem na Facebooku. Cena je závislá na náročnosti, materiálu, velikosti. Průměrná cena se pohybuje kolem 220 Kč za pár pro nejmenší velikosti 11-12 cm. Např. pro velikost 16 cm je cena 290,-Kč včetně pevného protiskluzu.

Jak zjistím správnou velikost Ťapek?

Variant, jak změřit nožičku, je celá řada, nám se nejlépe osvědčilo postavit dítě na papír a jednoduše (je někdy výkon hodný medaile, protože děti mají zrovna nejvíce práce se šrdolením) obkreslit chodidlo. Důležité je měření ve stoje, kdy dítě rozprostře váhu celého těla na chodidla. U ležících a nestojících miminek samozřejmě stačí přeměření nožičky v leže. Pro šití nás zajímá délka a šířka pod prsty. K délce vždy přidáváme běžný nadměrek 1-1,5 cm. Pokud zákazník ví, že při výběru bot má problémy kvůli vysokému nártu dítěte, je lepší přeměřit krejčovským metrem i ten, od země zleva přes nárt doprava.

V nabídce máte i vybarvovací Ťapky. O co jde?

Rádi vytváříme kreativní novinky, například „Navrhni si vlastni ŤapŤapky“, kdy si maminka může vybrat barvu ťapek a doplňky v podobě mašlí, knoflíků či krajek.
Dalším takovým nápadem jsou vybarvovací ťapáčky, které si dítě může vybarvit samo dle vlastní fantasie fixami na textil, které jsou snadno dostupné v obchodě či na internetu (balíček 5 ks fix lze zakoupit do 50 Kč). Nabízíme verzi Princezen pro holčičky a Pláž pro kluky. Děti se skvěle zabaví a zároveň mají radost, že se mohou pochlubit babičce a dědečkovi něčím, co sami udělaly.

A naše obvyklá otázka:-) Jak vznikl název Ťap Ťapky?

Kamarádky samozřejmě nemohly přehlédnout, co za krásné ťapky má naše Sofi na nožkách a chtěly, abych jim je ušila také. Postupně se kousky našitých ťapáčků rozšiřovaly a hlavním kontrolorem kvality (po tatínkovi) byla dcera, která si nandávala a sundávala spousty ťapek a říkala u toho Ťap Ťapkfí.

Komentáře