Kočárek Valco Snap 4 Sport CZ Edition

valco1Jak Adélka rostla a já s ní stále častěji vyrážela sama na výlety autem, přestalo mě bavit tahat do kufru sporťák z naší trojkombinace. Protože bydlíme blízko lesa a máme pejska, se kterým chodíme na procházky ideálně mimo civilizaci, pořídili jsme trojkombinaci kočárku I´coo Peak Performance. Je to skvělý kočárek a do terénu nenahraditelý! Má 4 velká nafukovací kola, takže s ním hravě zvládnete i náročný terén. Ale jak to tak bývá, nikdy není ideální úplně vše. Nevýhodou tohoto kočárku je to, že je sám o sobě těžký. Jak už jsem naznačila, když ho dává do valco2auta sama ženská, je to celkem posilka. A tahat ho do MHD taky zrovna není žádný med… A proto přišlo na řadu vybírání kočárku, který by byl skladný a lehký. Zároveň jsem nechtěla upustit od nafukovacích kol, protože i při sebelíp naplánovaných výletech se může stát, že budete muset překonat nečekaný terén :-). Na Facebooku jsem si našla stránku kočárkyspinkej, napsala jsem zprávu a během chvíle mi přišla odpověď. S Gábinou, majitelkou obchodu kočárkyspinkej.cz, jsme si během večera vyměnily pár řádků, kde mi dala pečlivé a pro laika skvěle pochopitelné informace ke konkrétním kočárkům. Jako vítěz z toho vyšel Valco Snap 4 Sport CZ Edition. Po měsíci a půl používání jsem z něj nadšená a musím říct, že předčil moje veškerá očekávání!

Za mě má kočárek následující výhody:

 • valco5je krásně lehký
 • je perfektně ovladatelný (přední kolečka je možné v případě potřeby zaaretovat)
 • jde jednodušše složit a po složení je skladný
 • díky nafukovacím kolečkům se nemusíte bát vyrazit s ním ani do těžkého terénu 🙂
 • díky systému skládání se kočárek zevnitř neušpiní
 • jde snadno polohovat až do lehu
 • má prostorný a dobře přístupný košík
 • stříšku lze díky zipu zvětšit/prodloužit a miminko tak zaclonit např. před sluncem
 • ve stříšce je okénko, díky kterému lze pozorovat, jestli miminko ještě spí (nemusíte kvůli tomu stavět a přebíhat dopředu před kočárek :-))
 • zadní část lze srolovat, díky čemuž se otevře větrání v podobě síťovaného okénka
 • no a v neposlední řadě oceňuju krásný design Valco CZ Edition (růžový s kytičkami a ptáčky pro holčičky a modrý proužkatý pro kluky – oba jsou za mě top! A super je, že stříška je odnímatelná a tím pádem vyměnitelná.)

valco3Jsem moc ráda, že jsem našla vhodnou kombinaci městského a terénního kočárku. Protože, ač jsem to upřímně nečekala, tenhle kočárek opravdu není žádná třasořitka a hravě zvládne i těžší terén. Na druhou stranu nepůsobí nijak robustně, takže s ním ve měste nebudete vypadat jako s tankem :-). Za sebe můžu vřele doporučit! Příjemá je podle mě i cena, která není nijak horentní. Pokud byste se rozhodli pro koupi, můžete navíc ušetřit až 300 Kč, které se vám odečtou po vložení slevového kupónu „SLEVA300“ v prvním kroku objednávky na kočárkyspinkej.cz :-).

Gábina z kočárkyspinkej.cz byla navíc tak hodná, že si se mnou zejména o kočárcích a eshopu popovídala. Tak se pusťte do rozhovoru, abyste se dozvěděli, jaké jsou třeba trendy v kočárcích :-).

Jak a kdy vznikl nápad prodávat věci pro děti a založit si obchod kocarkyspinkej.cz?

Mít vlastní eshop jsem chtěla už pár let a až tento rok se sešlo více pozitivních faktorů, které rozhodly o jeho otevření. Včetně pozitivně naladěného manžela, se kterým eshop provozujeme :-).
A jak jsme se k tomu vůbec dostali? Čekali jsme miminko, a já jsem v průběhu těhotenství zjistila, že vybrat vhodný kočárek je pořádně složitý úkol.
Mám ráda rychlá a praktická řešení a výběr prvního kočárku rozhodně není rychlý. Povolala jsem tedy na pomoc manžela, se kterým jsme společně procházeli desítky kočárků a snažili se v tom vůbec zorientovat. Po dlouhém srovnávání a zjišťování jsme kočárek vybrali, a já jsem si řekla, že tuto maturitu z kočárků teda žádné těhotné mamince nepřeji! V tu chvíli jsem věděla, že eshop s kočárky vznikne velice brzy 🙂

Právě z tohoto důvodu je základem našeho eshopu bezplatné poradenství i bez objednávky, skvělý zákaznický servis a maximum možných informací o produktu včetně videí a manuálů.
Víme, jak je důležité, aby miminko v kočárku spokojeně spinkalo a rodiče si také mohli trochu odpočinout :-). Proto v našem sortimentu najdete pouze kvalitní produkty za dostupnou cenu.
Když si u nás vyberete, máte jistotu, že Vás produkt jen tak nezklame, a rodinný rozpočet to ve většině případů nezničí.

Název kocarkyspinkej.cz je možná trochu zavádějící, protože ve svém eshopu máte kromě kočárků i spoustu jiných věcí. Od autosedaček přes nosítka po přebalovací tašky. Podle čeho věci do svého eshopu vybíráte?

Základem sortimentu jsou kočárky, každopádně k nim existuje nespočetné množství doplňků, které chceme zákazníkům nabídnout. Když rodiče kupují kočárek, obvykle potřebují také autosedačku a přebalovací tašku, a za pár měsíců také nosítko, protože miminko rádo kouká na svět a zároveň chce být u maminky. Postupně zařazujeme do nabídky další produkty související se spinkáním a cestováním, například hnízdečka pro miminka, která se dají využít jako přenosná postýlka. Myslíme si, že tyto doplňkové produkty mohou rodičům v prvních měsících hodně pomoci, proto je nabízíme.

Psala jste mi, že dle Vaší zkušenosti je nejprodávanějším kočárkem Valco Snap 4. Čím myslíte, že to je?

V první řadě je Valco skutečně přeborníkem ve své třídě J Má pevnou a lehkou konstrukci, výborné manipulační vlastnosti, polohovatelné opěrky a s nafukovacími koly je skvělý i do složitějšího terénu. A co maminky nejvíce ze začátku nalákalo? Mohly si kočárek barevně předělat podle svých představ, protože boudičku lze celou odepnout. Výrobce nabízí různé barvy stříšek a na facebooku existují skupiny šťastných majitelek kočárků Valco, ve kterých šikovné švadlenky umí ušít nový potah na boudičku, madlo i nánožník z jakékoliv kočárkové látky. Můžete tak hned mít unikátní kočárek, který jinde nenajdete.

Kdybyste si měla ze svého obchodu vybrat a čtenářkám doporučit jeden kočárek, byl by to právě Valco?

Valco je u nás jednička mezi sportovními kočárky. Pokud byste však chtěla kočárek na bruslení či běhání, tak by to byl TFK Sport, který je zároveň ve vyšší cenové kategorii ale sportovní aktivity Valco zkrátka nezvládne. Pokud byste chtěla kombinovaný kočárek, doporučila bych Vám Baby Design Lupo Comfort, který je nejen pohodlný, ale má i nádherné zpracování. Vždy záleží na tom, k jakému účelu má být kočárek využíván.

Jsou i v kočárcích nějaké trendy? Že, co „frčí“ jeden rok, nemusí být in rok následující?

Ze zkušenosti mohu říct, že konstrukce kočárků jsou obvykle stejné a mění se hlavně barevné kombinace. Výrobci se snaží odlišit například tím, že změní nejen barvu látek ale i barvu samotné konstrukce, a to se maminkám moc líbí.

Mně jste a výběrem kočárku skvěle poradila, psaly jsme si přes Facebook. Během chvíle bylo jasno a vyhrálo to již zmiňované Valco Snap 4 Sport. Jakými všemi prostředky Vás mohou zákazníci kontaktovat, když chtějí pomoc při výběru?

Zákazníci nejvíce využívají Facebook a email. Navíc je k dispozici mobilní linka a chat na webových stránkách. Odpovídáme na všechny dotazy a snažíme se je zodpovědět do 2 hodin od obdržení.

Pozorujete za dobu provozování eshopu i nějaký vývoj zákazníků? Třeba, že se dokážou víc odvázat a nebojí se barev?

Právě že mám dojem, že zákazníci chtějí hlavně barevné kočárky nebo alespoň doplňky :-). Šedé a černé varianty kupují většinou maminky, které potřebují jednobarevný kočárek jako skvělý základ pro vyniknutí veselých motivů na doplňcích.

Nemáte v plánu k eshopu otevřít i kamenný obchod?

Jak jste to uhodla? 🙂 Ano, plánujeme také kamenný obchod, protože si uvědomujeme, že rodiče si chtějí kočárek nejdříve vyzkoušet, jak jim sedí. E-shop je však v tuto chvíli na prvním místě a snažíme se dát zákazníkům maximum možných informací potřebných k výběru. Navíc lze každý produkt do 14 dní vrátit.

Mohou Vás naši čtenáři potkat třeba na nějakém prodejním festivalu?

Tento rok v září začneme s menšími předváděcími akcemi v naší “domovské” lokalitě v obchodním centru na Lužinách – Praha 13. Moc se těšíme nato, že si maminky budou moci vyzkoušet naše kočárky naživo 🙂

Obávám se, že kdybych měla obchod jako Vy, lákalo by mě to zkoušet stále nové věci a pořizovat si například přebalovací tašky k různým outfitům. Nemáte tenhle problém :-)?

Já zbožňuji všechny ty neskutečně krásné vzory a nové látky, ze kterých se doplňky ale i kočárky vyrábí. Moc ráda si to všechno prohlédnu a vyzkouším. Samozřejmě je lákavé mít ty hezké věcičky doma, ale jsem v těchto záležitostech spíše prakticky založená a kupuji jen to, co skutečně potřebuji mít, protože to pak doma nemám kam dát 🙂

A na závěr trochu z jiného soudku – jste sama maminka? Čím vozíte nebo jste vozila svoje děti :-)?

Ano, také jsem maminka 2-letého cvrčka Tobiáška. Ze začátku jsme pro Tobíka vybrali kombinovaný kočárek s vložnou taškou značky Hartan Topline S, protože má hodně dlouhou zádovou opěrku (s manželem jsme oba vysocí a bylo jasné, že i miminko bude rychle růst). Později jsme pořídili skladnější a lehčí kočárek na sport Thule Urban Glide. Obě tyto značky plánujeme nabízet v kamenném obchodě, takže se zákazníci mají na co těšit! 🙂

Komentáře