První lyžování & naše zimní výbava

Ačkoliv letošní zima moc sněhu nepřinesla, na horách se v některých termínech našel, a tak jsme i my párkrát vyrazili, aby si Adélka (a jak se nakonec ukázalo, nakonec i Domík 🙂 ) osahala lyže.

Poprvé se Áďa postavila na lyže minulý rok pod Ještědem. To se jako lyžování nedá počítat – proto píšu „postavila na lyže“:-) . Pořídili jsme takový ty lyžičky, co se nasazujou na normální boty. A rozhodně nedoporučuju! Dítě v nich nemá nožku napevno a podle mě to neudělá dobrou službu ani jako jakás-takás lyžařská průprava…

Na první letošní výjezd jsme se nevybavili líp, ale využili jsme půjčovnu na Tanvaldském Špičáku, kde set lyží, lyžáků a helmy vyšel asi na 130 korun za půl den 👍. V Praze jsme se porozhlídli a koupili lyže i lyžáky z druhý ruky. Kupování starších věcí úplně nemusím, ale u sportovního vybavení mi to dává docela smysl. Lyžáky jsme nakonec vzali rostoucí značky Roces (na doporučení kamarádky, já ani nevěděla, že se něco takovýho dělá 🤷‍♀️ – odkaz TU!).
A jak lyžování probíhalo? I když jsme s manželem oba dobrý lyžaři, dva dny za sebou jsme Adélce zaplatili na hodinu instruktora. Napoprvé jsme měli štěstí, kdy si instruktor s Adíkem sedli a lyžování tak Áďu chytlo. Bylo vidět, jak je do toho zapálená, jak se soustředí a snaží se dělat to, co říká Tomáš. Druhý den to bylo horší – vyšla na nás slečna instruktorka, která byla dost nemastná neslaná, neustále si natahovala slejzající oteplováky (což jí samozřejmě furt vyvádělo z koncentrace) a Áďu prostě nedokázala zaujmout. Sranda byl první výjezd na pomě, kdy naše malá Baronka Prášilka týhle slečně nakecala, že už jezdila předešlý den sama. No nejezdila, že jo 😀 . Ale zvládla to parádně a od tý doby jedině sama 🙂 . Každopádně další lyžařský pokusy už jedeme ve vlastní režii.

No a to by nebyl správnej mladší sourozenec, kdyby si lyže taky nevyprosil (rozuměj nevyřval 🙂 ) . Takže svoji sjezdovou premiéru si letos odbyl i Domík 🙂 .

Pokud jde o další vybavení, vsadili jsme na funkční oblečení Reima Lani, který nejen že skvěle vypadá a my ho s manželem dětem upřímně závidíme 😀 , ale taky odvádí vlhkost od pokožky, takže je dítě v suchu a teple, má ploché švy, takže nikde netlačí, a prodloužená záda, takže prckům netáhne „cemr“ :).
Adélka má od Reimy i zimní bundu Reili. Je nepromokavá a díky materiálu membrány Reimatec dýchá a odpuzuje vodu a špínu. Má odnímatelnou kapuci, nastavitelný pas, dvě kapsy na zip a spoustu reflexních prvků, což jsem na svahu moc oceňovala 👍.

Svačina je základ, a taky ani na svahu nesmí chybět – bez tý by to u nás nešlo 🙊. Musli tyčinka, kapsička a teplý čajík z termosky Alfi. Tu jsem vybrala proto, že je dostatečně velká a nemusím tak dětem tahat dvě láhve. A líbí se mi způsob pití, kdy nic nemusím díky náústku přelívat do víčka jako u klasický termosky. Je to vlastně kombinace obyč láhve na pití ale s výhodami isolačních vlastností termosky. Za mě ideální 👍. Jen pozor na jednu věc – jak se z láhve pije rovnou, musíte do ní nalít tekutinu o teplotě, kterou snesete na pití 🙂 .

Aby člověk mohl být s dětmi aktivní, musí být fit. Nám zima na konci roku trochu utekla, protože jsme byli s manželem oba marodi. A táááhlo se to :-/ . Od nového roku jsme nasadili kůru Vitamín Code od Garden of Life, což je tekutý raw a whole food multivitamin s vitamíny a minerály.
Co tento popis znamená? To se dočtete proklikem tady 😉. Ve zkratce je to to nejlepší – raw vitamíny, minerály a super potraviny, žádné konzervační látky, dochucovadla či barviva 👌. Jedna odměrka denně a nový rok se zatím držíme v dobrý kondici 👍.

Komentáře