Kam vyrazit na Mezinárodní den dětí

Protože se blíží Den dětí, přinášíme vám pár nápadů, kam se svými ratolestmi můžete v Praze vyrazit :-). Těch akcí je nespočet. Já jsem vybrala takové, které mě něčím zaujaly – ať už připraveným programem nebo třeba zajímavým místem konání…

Některé akce se konají už ve středu 31.5., jiné se konají přímo na Mezinárodní den dětí, tedy 1.6. a další akce si pořadatelé nechali až na víkend 3. a 4.6.

Den dětí v Podviní

Praha 9 park Podviní, 31.5., 14-18 hod., vstup zdarma

Jedná se o akci organizovanou každoročně Městskou částí Praha 9. Děti se zde s herní kartou mohou zapojit do několika herních disciplín, jako třeba skákání v pytlích, box, vzpírání, stříkací pistole… Další lákačku pro děti může představovat velká pirátská loď, nafukovací skluzavka nebo skákací hrad. Maminky možná zaujmou ukázkové lekce dětské jógy s angličtinou.

Co mě na akci zaujalo: hezké prostředí parku Podviní a ukázkové lekce dětské jógy s angličtinou

A_flatDětský hudební den

Náplavka, 31.5., 17-19 hod., vstup zdarma

Pro milovníky hudby zajímavá akce, kde mohou navštívit třeba pěvecký nebo bubenický workshop nebo se na závěr pokochat koncertem finalistů Pražského pěveckého festivalu.

Co mě na akci zaujalo: hezké prostředí Náplavky u Vltavy a bubenický workshop

Den dětí v Riegrových sadech

Riegrovy sady, 1.6., 10-17 hod., vstup zdarma

Jak napovídá název této akce „Kým budu, až vyrostu?“, dětský den organizovaný Městskou částí Praha 2 přináší dětem možnost vyzkoušet si různá povolání. Touží vaše dítko po kariéře hasiče, pošťáka, švadleny nebo popeláře? Ideální příležitost, aby si to vyzkoušelo :-).

Co mě na akci zaujalo: program a la „hra na popeláře nebo doktory“ 🙂

SteamTrainDen dětí s Posázavským pacifikem

Nádraží Braník, 3.6., 9-18 hod., vstup zdarma

Velkolepá akce pro malé i velké dopravní fanoušky, v rámci které se budete moci svézt historickými vlaky, tramvajemi i autobusy a dokonce budete moct dojet vlakem až do depa metra na Kačerově. Těšit se můžete na jízdy parního vlaku (ceny jízdného dostupné zde), jízdy motoráčkem a na šlapací drezíně, výstavu lokomotiv a hasičské techniky, výtvarné dílny, soutěže či jízdu historickou tramvají nebo autobusem.

Co mě na akci zaujalo: bohatý a zajímavý program, jízda historickými vláčky

world-549425_960_720Den dětí 2017 – Vesmírné dobrodružství

Karlínské náměstí, 3.6., 10-14 hod., vstup zdarma

Pokud máte doma malého kosmonauta, tuhle akci byste si rozhodně neměli nechat ujít :-). Hry skloubené s naučným programem o vesmíru, soutěže, dílny pro děti, farmářské trhy… to vše v centru Prahy.

Co mě na akci zaujalo: akce v centru Prahy a zajímavé téma programu, kde se děti mohou i něco nového naučit a dozvědět

baking-1951256_960_720Dětský den v Chefshopu

Bubenské nábřeží 306/13, Hala č. 36, 3.6., 9-14 hod, vstup zdarma

Máte-li doma malou kuchařku nebo malého kuchtíka, neměli byste chybět na akci v Pražské tržnici. Zde si totiž děti budou moct vyzkoušet pečení mini pizz, zdobení cupcakes, ochutnají palačinky s džemy či kaštanovým pyré a pro ty nejmenší je připraveno malování na obličej a trampolína. Ale ani rodiče se zde nebudou nudit – mohou totiž ochutnat lahůdky z grilu od šéfkuchařů ze školy vaření Chefparade.

Co mě na akci zaujalo: netradiční program zaměřený na vaření a navíc spojený s gurmánskými zážitky

prague-1148732_960_720Dětský den pod Petřínem

Zahrady Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, 3.6., od 14 – 17 hod., vstup zdarma

S výhledem na Petřín a Pražský hrad se můžete těšit na pohádkové šermířské představení, bublinovou show  a soutěže se sportovními aktivitami. Děti se s hasiči Prahy 1 podívají, jak vypadá protichemický zásah, s policií Prahy 1 na její výstroj a výzbroj i policejní koně a se Záchrannou službou hl. m. Prahy na práci záchranářů. Pro všechny děti je zajištěno občerstvení a proběhne také tombola!

Co mě na akci zaujalo: tohle je pro mě srdcovka, protože nám sestřičky boromejky pekly koláčky na svatbu (mimochodem, moc doporučuju!). A místo konání je krásné.

Dětský den v Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana, Saský dvůr – Saská 3, 3.6., 10-18 hod., program je zdarma ke vstupnému do Muzeme Karla Zemana

Program, který možná vžene slzu do očí nejednomu rodiči, který si při programu v tomto muzeu vzpomene na své mládí – zábava jako cvrnkání kuliček, házení žabek do Čertovky, skákání gumy, workshop předanimačních technik nebo přehlídka retro hraček.

Co mě na akci zaujalo: program ve znamení retro stylu

1464255367Dětský den s dinosaury

Podolské nábřeží 3, Žluté lázně, 4.6., 10 – 18 hod., vstup zdarma

Neděli si můžete zpestřit ve Žlutých lázních setkáním s dinosaury, paleontologickými přednáškami, dinosauří soutěžní stezkou, malováním na obličej, kreativními dílnami, opékáním buřtů nebo jarmarkem.

Co mě na akci zaujalo: naučný program a hezké prostředí u Vltavy, kde se můžete i jen tak vyvalit na deku a opalovat se 🙂

Native-American-Headdress-Trace-2Divoký západ – Den dětí v Oboře Hvězda

Obora Hvězda – Vypich, 4.6., 10 – 18 hod., vstup zdarma

V lesoparku Hvězda na děti čekají zábavná herní stanoviště, která je zavedou na Divoký západ, kde si budou moct vyzkoušet luštění indiánských tajných vzkazů, rýžování zlata a další. Odpoledne bude ke shlédnutí představení divadla Romaneto „Indiánská pohádka“.

Co mě na akci zaujalo: hezké prostředí lesoparku Hvězda a program zpestřený divadelní hrou

 

 

Komentáře