Gusto karta – účelné kapesné

Před několika měsíci jsem dostala nabídku otestovat Gusto kartu. To je karta, která vlastně nahrazuje papírové stravenky. Vedle zaměstnanců, kteří ji dostávají od svého zaměstnavatele (zpravidla s nějakou formou spoluúčasti), je to podle mě docela dobrá volba pro rodiče, kteří jejím prostřednictvím dávají kapesné (respektive stravné) svým dětem.

Možná si říkáte, proč dávat kapesné na takovouhle kartu a ne radši na kreditku nebo rovnou v hotovosti? Nás se kapesné ještě netýká a nějakou dobu týkat nebude, ale vlastně jsem si říkala to samé. Pak jsem se ale zamyslela, vžila se do role matky teenagera a v tu ránu mi Gusto karta přišla jako perfektní věc.

Z pohledu rodiče vidím v kartě tyto výhody:

  • V první řadě – Dítě si nemůže koupit věci, které byste u něj neradi viděli (alkohol, cigarety, …). Dokonce si můžete být jistí, že vámi nahrané peníze budou použity výhradně k nákupu jídla a potravin. Pro rodiče, kteří mají rádi stoprocentní dohled nad financema dítěte je příjemné, že můžou sledovat také to, kde děti kartou platí a co přesně koupily.
  • Kartu spravujete naprosto jednoduše přes internet. A tak budete mít přehled o tom, jestli mají děti ještě dostatek peněz na účtu. Pokud zjistíte, že se konto blíží k nule, můžete kartu okamžitě dobít.
  • Používání karty je jednoduché, moderní a rychlé – platí se s ní jako s klasickou platební kartou. Bezkontaktně, bez nutnosti pamatovat si nějaká hesla a PINy.
  • Ti dnešní mladí pořád někde něco zapomínaj a ztrácej… My jsme samozřejmě nebyli jiní, ale za nás nebyly takovéhle vychytávky. Když Gusto kartu dítě někde zapomene, o peníze nenávratně nepřijdete – kartu lze ihned zablokovat a stravné zůstane bezpečně na účtu.
  • Můžete nastavit denní limit, kolik peněz může dítě projíst (tím předejdete třeba tomu, že bude machrovat a zvát na oběd půlku třídy 🙂 )
  • Kartu můžete pořídit zdarma 🙂

Jak jsem psala, naše děti se bez kapesného snad ještě nějakou dobu obejdou. Až na něj přijde řada, přijde mi fajn zvolit cestu kombinace – na Gusto kartu dát peníze výhradně na jídlo – stravné, plus dávat bokem klasické kapesné, aby si mohly pořídit třeba něco hezkého na sebe,… Tím se dá docela dobře předejít situaci, že dítě nebude hladovět, aby si ušetřilo na novej telefon.

Síť provozoven, kde jde s kartou platit, se stále rozšiřuje. Teď je to například Albert, Tesco, Žabka, Fruitisimo, Coop a celá řada různých bister.

Jestli je Gusto karta podle vašeho gusta, můžete si ji zrovinka objednat 🙂

Komentáře