Softshelláčky a merino multitunel od Drim

Drim – to je značka, pod kterou šije maminka Daniela dětské funkční oblečení a doplňky. Tentokrát pro vás Adélka s Matějem testovali hned dva kousky z její dílny, které se vám na zimu určitě budou moc hodit. Drim má moc ráda merino, které má opravdu skvělé vlastnosti a hlavně v zimě krásně hřeje. Sama osobně nedám na oblečení z merina, když uhodí opravdové mrazy, dopustit. A proč nedopřát stejný komfort i našim miláčkům? 🙂

Merino Softshelláčky
Když se začalo venku ochlazovat, začala jsem se poohlížet po nějakém teplém obutí pro Matýska. ggioytnzkzhssb-bVzhledem k tomu, že pořád ještě nechodí po svých, hledala jsem nějaké zateplené capáčky, které by mohl nosit do kočárku, do autosedačky nebo i do nosítka. Nakonec mě moc zaujaly softshelláčky právě od Drim. Svrchní vrstva těhle botiček je ušitá ze softshellu, takže botky neprofouknou a je v nich krásně teplo a sucho. Uvnitř capáčků je merino úplet, díky kterému jsou botky opravdu teplé,  merino taky odvádí pot a má velmi dobré termoregulační schopnosti. Aby se co nejvíc využil potenciál merina, tak Drim doporučuje, aby se capáčky nosily co nejvíc k tělu, takže je lepší, když kalhoty nebo kombošku oblíknete až přes ně. Capáčky se na nožku jen natáhnou a jejich velikost se dá upravit stáhnutím gumičky v horní části (kolem lýtka). Další všitá gumička je pak kolem kotníku, takže botičky hezky pruží, snadno se obouvají a bez problémů je mohou nosit i děti, které mají trošku vyšší nárt, což má třeba i Matěj. Další věc, co se mi moc líbí, je reflexní obrázek, který je nažehlený na vnějších stranách softshelláčků, takže když budete mít dítko v nosítku, budete hezky vidět. Obrázek tučňáka je navíc moc roztomilý, takže botičky hezky ozvláštní 🙂 KhTyWkVyTs-mBotičky můžete koupit ve dvou velikostech (pokud byste potřebovali jinou velikost, tak se na Drim určitě také obraťte a ona vám botičky ušije tak, aby vám padly jako ulité). Velikost č. 1 je pro děti od narození do cca. půl roku. Velikost č. 2 pak od půl roku do asi 18ti měsíců. Matýsek má velikost 2 a určitě máme ještě slušnou rezervu 🙂  Zatím nám botky slouží moc dobře a Matýsek má vždycky krásně teplé nožičky a já jsem ráda, že se mi botky hezky obouvají. Za nás palec nahoru i za design, protože softshelláčky v barvě tmavého denimu jsou fakt moc povedený! Cena softshelláčků je 490,-Kč.

Merino multitunel

Multifunkční tunel od Drim máme týden a od té doby ho Adélce dávám na krk kdykoliv jdeme ven. Je ze 100% merino vlny, která je strašně příjemná na dotek a navíc má hřejivé vlastnosti (fandové funkčního oblečení jistě znají ). Jak už jsem psala několikrát, mám ráda multifunkční věci, což tunel bezesporu je. frldrteeljkgmk-bDá se použít namísto šály, po stočení slouží jako čepice, kukla pod helmu na lyže… všechny způsoby nošení najdete na cedulce, která je k němu přiložená 🙂 Drim tunel vyrábí ve třech velikostech, přičemž velikost 1 je určená pro děti od cca. roku a půl až do šesti let, velikost 2 pro větší děti a ženy a velikost 3 pro muže, takže se můžete vybavit klidně celá rodina. Cena nejmenšího tunelu je 350,-Kč, středního 380,-Kč a velkého 420,-Kč.

cvshcqxyynrpdg-b

Výrobky od Drim si můžete koupit na fleru  a na facebooku . V rozhovoru nás pak Drim pozvala na zajímavou akci, která se bude před vánoci konat v Ostravě a kde si můžete její výtvory prohlédnout na živo. Pokud jste tedy z Ostravy, tak si datum 16.12.  nezapomeňte poznamenat do diářě 🙂

Víc o značce Drim a Daniele se dočtete v rozhovoru, který nám poskytla!

Jste maminka?
Ano, již tři roky mám to velké štěstí být maminkou naší malé Niny 🙂 Mateřskou neboli „rodičák“ jsem si protáhla na 4 roky a nyní využívám času, kdy je Ninka ve školce, a rozhodla jsem se začít dělat to, co mě vždycky bavilo tak, aby z toho měli užitek a potěšení i jiní.

Jak dlouho se už věnujete šití? Co byl váš úplně první výrobek?
Šití se věnuji v podstatě už od dětství, přivedla mě k němu má babička, se kterou jsem šila i svůj první „model“ na přání – strakaté zavazovací bolerko a k němu široké kalhoty :-). Bylo mi tehdy 8 let a byla to má první příležitost šít na šicím stroji. A u toho už jsem zůstala.

kk

Co vás přivedlo na myšlenku začít šít dětské oblečení?
Nejprve jsem pár kusů dětských oblečků ušila pro děti kamarádek, přece jen je měly dřív, než já 🙂 Už tehdy jsem si mnohokrát vyslechla, že bych se do toho měla pustit pořádně a začít se tím živit ap. Tenkrát jsem o tom moc nechtěla slyšet, šití jsem vždy měla jako koníčka a především určitou formou relaxu. Také jsem měla pocit, že takových drobných „tvořilek“ už je na trhu dostatek, a tudíž jsem nějak neměla nutkání. Později mě k tomu opět přivedla potřeba obléct své dítě do něčeho „příčetného“. Nemohu si pomoct, ale zvláště pro holčičky mi nabídka v běžných obchodech přišla na můj vkus dost „přeslazená“ a já z naší Niny cukrovou vatu dělat nechtěla 🙂

Kdy jste se rozhodla začít své výrobky prodávat?kkk
První impulz přišel v den, kdy jsem měla poprvé možnost osahat si Merino vlnu ve formě úpletu a úpravě Superfine. Nedokázala jsem si dříve představit, že by vlna mohla být tak krásně jemná a heboučká! Jako dítě mě vše vlněné kousalo a škrábalo (ještě teď se otřepu, když si na to vzpomenu, brrr). No a tak se zrodil nápad šít na děti něco, co není úplně hlavním proudem, ale je to něčím výjimečné. A že Merino opravdu výjimečné je, o tom není sporu 😉 Kdo nezná, může kouknout ta tento bližší popis materiálu.

Kde všude mohou maminky koupit vaše oblečení?
V současné době je možné výrobky Drim koupit v mém obchodě na Facebooku  a na Fleru . Připravuji také stánek na Nekonvenčním vánočním jarmarku 2017, který se bude konat 16.12.2017 v Cooltouru v Ostravě, kam bych Vás tímto ráda pozvala https://www.facebook.com/events/1687677021265503/. Aktuálně ještě domlouvám spolupráci s 2-3 obchůdky s dětským zbožím v Ostravě, kde by se v brzké době mohli zájemci přijít na mé výrobky podívat a osahat si je (o detailech budu informovat na svém FB).

Kde čerpáte inspirace pro svou tvorbu?
V každodenním životě. Vždy jsem se snažila dělat věci, které dobře slouží a mají smysl. Proto mě na spoustu nápadů opravdu přivedly každodenní potřeby. O některé nápady si řekl materiál, ale někdy i má potřeba využít každých jeho 10 cm, aby byl odpad ve formě ústřižků minimální (doposud jsem takový respekt k materiálu nezažila, Merino mě očarovalo :-)) Vizuálně se určitě ráda inspiruji na Pinterestu.

Na jaký svůj výrobek jste nejpyšnější?
Snažím se být pyšná na všechny 🙂 …ale asi tuším, na co se ptáte. Loni jsem si sama navrhla, sama nastříhala a ušila vypodšívkovaný zimní kabát, což už je sama o sobě docela náročná disciplína. Měla jsem z něj velkou radost, která přetrvává, neboť mě v chladných dnech zahřívá i letos 😉

Jaké máte do budoucna tvůrčí záměry?
Uspokojovat svými výrobky co nejvíce nadšenců Merina 🙂

Jak vznikl název „Drim“?
Dovolte, abych se představila, jmenuji se Daniela Rimmlová a jsem hlavou a rukama značky Drim 🙂

Komentáře