Čistá pleť díky rukavici? Ano!

Odličovací rukaviceI když se jako maminka nelíčím nijak často a rozhodně ne nijak výrazně, vím, že odlíčení je alfa omega pro čistou a zdravě vypadající pleť. Nedávno se mi do rukou dostala rukavice, která je na odličování přímo stvořená. Jedná se o odličovací rukavici GLOV, která:

  • pleť odlíčí, a to jen s pomocí vody
  • zanechá pleť čistou a jemnou
  • pokožku vyhlazuje a zmatňuje
  • je vhodná i pro citlivou pokožku
  • je ekonomicky výhodná – může se používat denně až po dobu tří měsíců, během nichž nemusíte používat jiné odličovací prostředky (tím pádem vlastně i tak trochu šetří životní prostředí)

Možná se ptáte, jak rukavice vlastně pracuje. Je vyrobena z mikrovláken, které jsou 100krát tenčí než lidský vlas. Voda tato vlákna aktivuje a ty pak díky elektrostatickým vlastnotem jako magnet přitáhnou make up a nečistoty.

To by bylo, co se teorie týče, vše. Teď k té praxi. Musím říct, že rukavice odlíčí opravdu precizně a pleť je po ní krásně jemná. Nejdřív jsem měla o jejích schopnostech trochu pochybnosti, takže jsem si několik prvních dnů pleť dočišťovala micelární vodou. Tamponek byl ale vždycky téměř úplně čistý. Po odlíčení je potřeba rukavici vyčistit (buď speciální magnetickou houbičkou, nebo obyčejným mýdlem) a nechat uschnout – to je pro mě, jakožto lenocha v tomto směru, jediná drobná vada na kráse. Ale když si uvědomím, že tohle rychlé přeprání a vyždímání nahradí několik vatových tamponků, které by se dlouho rozkládaly, určitě to stojí za to.

Rukavice je k sehnání v několika barvách. Já měla jakožto „růžovkomil“ jasno hned 🙂 . Kromě barevných variant jsou na výběr i rukavice podle typu pleti. A v neposlední řadě existuje ještě cestovní verze, která je skladnější.

Komentáře