Bambusová zavinovačka z obchodu LiLyLu.cz & rozhovor s LiLyLu.cz :)

ZoJvUMoiGEbKbN0ogxdlcrL4WpIFTa8PegFOJRB52az3ttMd-KcXhS0AN8q5DMPWdBhP4uII když by mi manžel možná oponoval, jsem veskrze praktická  žena :-). A proto mám ráda multifunkční věci. I z toho důvodu jsem si ihned oblíbila zavinovačku La Millou z obchodu LiLyLu.cz. Označení zavinovačka je zavádějící. Pod zavinovačkou si já osobně představím takovou tu klasickou „peřinku“ s mašlí. Tohle bych popsala nejlépe jako velký šátek, který má rozměry 120×100 cm. A nabízí široké možnosti použití. Takže poslouží jako:

_wCvtid-7eCPAmzUE-oD3FjiJPRN5W30gyTRd2SIZq7KfjqPko3xG1fq2Szj9mU4XgLxRMg

  • již zmiňovaná zavinovačka
  • šátek při kojení
  • prostěradlo
  • lehká dečka
  • ochrana před sluncem
  • stylový šátek pro maminku 🙂

Zavinovačka je strašně příjemná na dotek. Je vyrobená z bambusové tkaniny, která má vynikající tepelné vlastnosti – udržuje teplotu o 2 stupně nižší, než je teplota okolí, takže v teplých letních dnech je opravdu skvělým pomocníkem. Další pozoruhodné vlastnosti bambusové tkaniny – je antibakteriální, antimykotická, antialergenní, neobsahuje pesticidy a jiné kontaminanty, pohlcuje vodu a pot, zabraňuje pocení, neutralizuje nepříjemné zápachy…

UWInxV2PEtHyoo-S6qqybymtdeezb6yLVwHaOajWLswfLXI14_pAusY1CD_SwRTL700gV9kNo a kromě toho všeho se vyrábí v krásných designech. Já Adélce po dlouhém rozmýšlení vybrala světle zelenou s jednorožci. A protože jsem se dala do řeči s majitelkou eshopu LiLylu.cz, vznikl z toho pěkný rozhovor :-). Přeju příjemné a určitě i inspirativní čtení 🙂

Jste maminka, jak staré jsou vaše děti?

Jsem maminkou dvou dětí, chlapce Theodora, kterému je 4 a půl roku a holčička Lily má 15 měsíců.

Kdy jste se rozhodla otevřít si eshop LiLyLu.cz?

V průběhu mé mateřské dovolené jsem měla více času přemýšlet o svých snech a životních plánech. Nakonec jsem se rozhodla se do toho pustit na konci minulého roku (2016).

Co vás přivedlo na myšlenku otevřít si internetový obchod LiLyLu.cz? Byl to třeba fakt, ze nabídka v jiných obchodech Vás neoslovila?

Myšlenku mám v hlavě už více jak 5 let, kdy jsem očekávala moje první dítě a nemohla jsem najít věci, které by se mi líbily a proto jsem hodně objednávala ze zahraničí. Ted už se situace změnila, vidím spoustu skvělých obchůdků, maminek které tvoří krásné věci a myslím si že zákazníci mají z čeho vybírat. Pořád si ale myslím, že mohu přinést na český trh něco nového, jiného a tím vás inspirovat.

Měla jste zkušenosti s touto oblastí (věci pro děti), než jste eshop rozjela?

Vůbec! Jestli se nepočítají nákupy ;-). Pracuji pro velikou mezinárodní firmu na pozici Category Lead v oblasti Sourcingu, určitě jsem se tam naučila spoustu věcí, které mi dodnes pomáhají v tom co dělám, nicméně vlastní zkušenosti z podnikáním nemám. Vždy byl můj sen mít vlastní business s věcmi pro ty nejmenší, ke kterým jsem měla nejblíž. Jsem maminkou dvou dětí a celý život jsem byla oklopena dětmi. Mám to prostředí nejraději.

LiLyLu je Váš soukromý projekt, nebo s někým spolupracujete?

Je to můj vlastní, soukromý projekt. Všechno jsem dělala a dělám sama, mezi tím jak moje mladší dcerka spinká ;-). Někdy je to hodně náročné, ale jak vás to baví a věnujete tomu čas a hodně trpělivosti, tak věřím, že se úspěch dostaví.

Bylo složité LilyLu.cz rozjet? Kolik uplynulo času od nápadu mít int. obchod po jeho spuštění?

Nejtěžší bylo udělat ten první krok a rozhodnout se jít si za svým. Jak jsem již zmiňovala, nápad přišel 5 let zpátky a vše jsem již měla ve své hlavě. Tušila jsem, jak má vypadat logo, které dodavatele bych chtěla oslovit. Začátkem roku 2017 jsem vyřídila všechny formality týkající se založení společnosti, začala pracovat nad webovou stránkou a kontaktovala první dodavatele. Za 4 měsíce byl projekt připraven ke spuštění. Nejvíce složité je pro mě psát v češtině. Původem pocházím z Polska a osvojit si českou gramatiku je pro mě velká výzva. Daleko více bych preferovala komunikaci v angličtině, každopádně rozumím, že žiji a podnikám v Čechách, a tak jsem tuto výzvu přijala. Některé historky jsou vtipné, když mi kamarádi nebo babičky píší o nějaké hrubce, ale bojuji s tím. Snažím se vše konzultovat s manželem nebo známými, ale ne vždy se to podaří a já se potom hodně stydím a rychle vše opravuji.

Máte krásné a originální věci. Nabídku vytváříte a věci vybíráte sama?

Děkuji mnohokrát. Pro mě je to velmi jednoduché. Všechny věci, které mám v obchůdku, mají moje děti doma a jsou součástí našeho domova již delší dobu. Mám v hlavě plno nápadů, seznam plný značek, které si přeji mít ve svém portfoliu a doufám, že jednou si splním svůj sen a naplním svůj obchůdek těmi nejkrásnějšími, moderními a bezpečnými produkty, o které se s vámi budu moct podělit a třeba i inspirovat ostatní.

Je složité shánět a vybírat dodavatele?

Zatím jsem ten problém neměla, protože jsem měla jasnou představu, o které značky a produkty stojím. V nabídce chci mít jen produkty, které dobře znám nebo předem otestuji na vlastní rodině, jen tak budu moci poskytnout skvělý zákaznický servis. Mým cílem je mít zákazníky, kteří se vracejí a vědí, že na LiLyLu najdou nejenom krásné, ale především kvalitní produkty.

Jsou vaše děti první, kdo nové přírůstky ve vašem obchodě ozkouší?

Přesně tak, všechny produkty mám testované na svých dětech. Ti, kteří nás trošku znají, vědí, že obchůdek vypadá tak trošku jako náš dětský pokojíček.

Kdybyste si měla ze svého obchodu vybrat jednu věc, která by to byla a proč?

Hm, těžká otázka. Pokud bych si měla opravdu vybrat jen jeden produkt a doporučuji ho každé mamince, tak bych sáhla po Bambusové zavinovačce/dece od značky La Millou. Mám ji doma od doby kdy se narodil můj syn, používám ji dodnes a je pořád v perfektním stavu. Firma každý rok přináší nové vzory a je rozhodně z čeho vybírat.

A na závěr – jak vznikl název LiLyLu :-)?

To je celkem zajímavá historka. Celé mé druhé těhotenství jsme byli ujišťováni, že očekáváme druhého chlapečka. Až po porodu jsme se dověděli, že se nám narodila holčička. Bylo to velmi silné a krásné překvapení plné radosti. Hledali jsem rychle jméno, které dcerce dáme a s manželem nás oba napadla Lily. Lily shodou okolností není žádný andílek, spíše takový rebel a když jsme začali komolit její jméno, jednou z variant bylo LiLyLu.. náš obchůdek vidím také jako krásný.. s jistou dávkou rebelství.

Komentáře