Knižní tipy – personalizovaná leporela

Leporela známe všichni. Každý z nás aspoň jedno měl. Je to prostě taková dětská klasika. Tyhle harmonikově skládané knížky jsou vyrobeny z pevného kartonu, takže jsou téměř nerozbitné. I my jich doma několik máme – Krteček, U nás na dvorku… Nedávno jsem ale objevila leporelovou Ameriku! Personalizovaná leporela od nakladatelství Modrý slon.

20170615_154251Na výběr jsou 2 tituly – V lese a Noc. My máme obě a jmenují se tedy Adélka Soukupová v lese a Adélka Soukupová a noc. A jak si knížku objednat? Na stránkách Modrého slona naklikáte jméno svého děťátka, vyberete titul a za pár dní vám přijde krásná knížka plná básniček, ve kterých je zakomponované jméno vašeho prcka. Je to pecka! S dětskými básničkami mám občas problém, buď jsou stupidní nebo pokulhává rýmování, nebo obojí :-). Ale tyhle básničky jsou super, vtipné a chytré zároveň. Krátká ukázka pro vaši představu: „Áďo, slyšís, volá les! Půjdem do něj ještě dnes? Jsou tam stromy, zvířátka, jít lesem je pohádka“. A básničky navíc doprovází krásné ilustrace.

Kromě leporel nabízí tohle nakladatelství i osobní knížky pro starší děti a nějaké další personalizované věci, jako třeba pexeso nebo puzzle. Je mi jasné, že u nás nezůstane jen u leporel :-).

Komentáře