Ukradený kočárek a recenze Valco Snap 4 Duo

Já a kočárky. To je téma! Jak víte, máme dvě děti. Adélce je 27 měsíců a Domíkovi 9 měsíců. Za tu dobu mýma rukama prošlo celkem velké množství kočárků. Konkrétně 7. A to nepočítám dva cyklovozíky 🙂 . Nebudu se rozepisovat, proč tolik kočárků. To by vydalo na knihu 🙂 .

EasywalkerPřejdu rovnou k věci. Když jsme se dozvěděli, že budeme čtyři a že naše děti budou od sebe necelých 19 měsíců, problesklo mi hlavou, že se nejspíš neobejdeme bez sourozeneckého kočárku. A začali jsme vybírat. Po všech peripetiích jsme zvolili pro nás celkem nešťastnou variantu, kdy mají děti místa nad/pod sebou. Venku jsme s ním byli dvakrát. Asi ani není potřeba, abych psala, že mi kočárek prostě něbyl sympatický. Nějak jsme si nesedli… Na druhou stranu jsme ale dvě děti pořád sem tam potřebovali vozit najednou. Takže sourozenecký kočárek byl i nadále potřeba.

Kupujeme Valco

Už před nějakou dobou jsem viděla u Anety z blogu Deníček nastávající matky sourozenecký kočárek Valco Snap Duo. No, a protože jsme měli Valco ve variantě pro jedno dítě a byli jsme s ním moc spokojení, začala jsem spřádat plán, že kočárek koupím. Popravdě jsem o tomhle svém záměru nechtěla moc říkat manželovi. Tušila jsem, že by z něj nesršelo nadšení. Přeci jen, můj poslední kočárkový kauf byl celkem fiasko – vyhodili jsme 30 tisíc za 2 projížďky. Nějaká návratnost tam byla, ale výdělečný nebo aspoň výhodný business to fakt nebyl 🙂 . Nevadí, peníze budou, my nebudem.

Valco snap duo starýKaždopádně jsem se rozhodla vyřešit kočárek koupí z druhé ruky. Po druhé v životě jsem se uchýlila k tomuhle kroku, i když mi někde vzadu blikala kontrolka „Nedělej to!“. Bazarové a obnošené věci nemám ráda. Vlastně ani nevím proč. Nejspíš mi vadí, že nevím, kdo danou věc předtím vlastnil a jak se k ní choval. Pro koupi našeho 8. kočárku mi to ale přišlo jako fajn řešení. Kočárků se na internetových bazarech prodává spousty a nakonec i my jsme ty naše touhle formou prodali. Tak jsem si jeden vyhlídla, domluvila se s paní (sympatická, ochotná, rychle reagující), zaplatila a celkem natěšeně čekala až kočárek dorazí. Po pár dnech konečně dorazil a my mohli spokojeně vozit dál obě děti najednou.

Tady Policie ČR…

Až u nás jednou večer zazvonili policajti. V první chvíli mi projelo hlavou, že se stalo něco někomu z rodiny. To se naštěstí nepotvrdilo. Asi už tušíte – šlo o kočárek. Jak se ukázalo, byl totiž kradený…

Koupila jsem kradenou věc. Vystudovaná právnička se nechala nachytat. Evidentně jsem z praxe vypadla. Nikdy by mě totiž nenapadlo, že se tohle v reálu fakt děje. Že někdo ukradne kočárek a následně ho prodá. To znamená dvě podvedené rodiny s malými dětmi. No, hnus fialovej.

Absolvovala jsem asi dvou hodinovou výpověď. Naštěstí byl pan policajt hodnej, a protože věděl, že máme dvě malý děti, vyšel mi vstříc s termínem a na „výslech“ za náma přijel domů. Výsledek byl, že nám kočárek, jako předmět doličný, zabaví. Samozřejmě bez náhrady. Škodu budeme moct uplatňovat v řízení jako poškození. V tomhle jsem zase realista a je mi jasný, že tyhle peníze už asi nikdy neuvidíme. Nevadí, když nejde o život… 🙂

Valco Snap Duo – ještě jednou a lépe

Dobře, tenhle kus se nepovedl. Ale Valco Snap Duo mi přirostl k srdci a rozhodli jsme se (ano, tentokrát do toho mohl něco říct i manžel 😀 ) ho koupit znovu. Nový. Tímto moc děkuji společnosti Feedo, že nám po vyslechnutí naší story udělali fajn cenu 🙂 . A Adélka s Domčou si můžou vesele vozit prdky v novém voze.

Valco snap duo main IIIValco Snap 4 Duo je sourozenecký kočárek, který má dvě sportovní sedačky vedle sebe. I tak se z něj ale dá díky sportovní korbičce, nebo vložné tašce udělat kočárek pro různě staré děti, kdy jedno je úplné miminko. Vložná taška totiž plní funkci hluboké korbičky. A kromě toho se v ní dá dítě dobře přenášet, když třeba v kočárku usne a chcete ho dát dospat domů. Sportovní korbičky jsou samostatně polohovatelné – polohovat jdou jednak záda (a systém polohování zad nabízí nekonečné množství poloh), tak podnožky. Díky tomu jde dát sedačka do úplného lehu. Děti jsou upnuté 5ti bodovým bezpečnostním pásem.

Valco snap Duo složenéJá na Valcu oceňuju, že je lehký a snadno a rychle složitelný! Což je pro aktivní maminky dost důležitá věc. Nebála bych se říct životně důležitá. Mně stačí, že se nadřu při vyndavání a nandavání dětí do a z auta (a že je co tahat!). Představa, že se morduju ještě s těžkým kočárkem… brrr! To bych ty naše výlety víc rozmýšlela. A určitě by se mi nejednou stalo, že by zvítězila lenost a my zůstali radši doma. A všechny maminky mi dají jistě za pravdu, že z toho by mi časem jistojistě hráblo, protože pro každou mámu je strašně důležitý udržovat sociální kontakt a pravidelně se větrat!

I když je to kočárek pro dvě děti, není nijak robustní, takže si nepřipadáte, jako když jedete s tankem. Naopak je hezky ovladatelný. Přední kola se dají navíc zaaretovat, což se třeba při jízdě terénem hodí. V základu je kočárek s plastovými koly, ale dají se dokoupit i gumová nafukovací, díky nimž projedete hravě i náročnější trasy (výhoda je, že nafukovací kola pasujou jak na Valco Snap Duo, tak na Valco Snap pro jedno dítko). Přední kolečka jdou navíc zaaretovat, což využíváme zejména při jízdě terénem. Kromě hladké jízdy je důležité i jednoduché brždění – zadní kolébková brzda je za mě ten nejlepší brzdící systém, který oceníte nejen když jedno dítě vyndaváte a zase zandaváte každých 20 metrů.. Jednoduchý, „user-friendly“, a přitom skvěle funkční.

S jedním dítětem člověk tahá spoustu věcí. Já si říkala, že se to se dvěma určitě změní. Že to zredukuju a zbytečnosti vyřadím. Nezměnilo se to 🙂 . Věci přibývají. Proto kvituju s povděkem, že má Valco Snap Duo dostatečně prostorný, vlastně zdvojený košík.

Valco snap duo stříškaDalší výhodou jsou veliké boudičky s XL úpravou – díky zipu se dají roztáhnout tak, že jsou děti opravdu hezky schované. Pokud navíc jako já potřebujete na dítě při jízdě kočárkem vidět, oceníte „průduchy“, které jednak zajišťují luft a za druhé skrze ně můžete dítě zeshora pozorovat 🙂 . V parných dnech je možné větrat i pomocí síťky, která je v zádové části.

Dvě děti naložené v kočáru už něco váží. A cesty z prudkých kopců jsou docela prověrka kondičky a síly. I proto jsem ráda, že má Valco takovou pojistku – bězpečnostní popruh, který si navlíknete na ruku a máte jistotu, že vám kočárek neujede. Pokud se něco stane, poletíte za ním 🙂 .

Valco Snao duo mainIIValco Snap v jednoduché i sourozenecké verzi jsou za mě naprosto skvělé kočárky, které můžu jen a jen doporučit. Snoubí v sobě

  • praktičnost (lehké, skladné)
  • funkčnost (nejsou to jen městské kočárky – obzvlášť s gumovými koly se nemusíte bát vyrazit ani do lehčího terénu)
  • a dobrou cenu (ta je nezpochybnitelná – za málo peněz dostanete opravdu hódně muziky).

Když nejde o život, jde o … 🙂

A co říct na závěr k naší story 🙂 ? Asi nic moc. Chybami se člověk učí.  Beru to jako zkušenost a fajn ponaučení. Jak se říká, když nejde o život, jde o … 🙂 . Peníze budou a my nebudeme. Pro mě z toho vyplývá jediné – na bazarech už mě nikdo jako kupující neuvidí 🙂 .

Komentáře