Šité nezbytnosti od Bel Enfant

Ve chvíli, kdy začnete s příkrmy, stane se vaším „must have“ bryndák. Vzhledem k tomu, že Matěj je při jídle občas opravdu velký čuník, tak si jakékoliv jídlo bez bryndáku nedokážu představit. Najít ten pravý mi chvíli trvalo, ale podařilo se!

email.seznam.cz

Hledala jsem bryndák, který by byl dostatečně velký a hlavně takový, který má přední stranu látkovou, takže z něj tekutější jídlo nesteče a zároveň je podšitý takovým materiálem, aby tekutina neprosákla na oblečení. Zkoušela jsem třeba bryndáky Babylove z Dmka, které jsou sice fajn, že jsou fakt velký a díky umělému materiálu neprosáknou, ale všechno tekuté po nich hned steče rovnou do klína. Nad klasickými látkovými jsem zlomila hůl hned. Když se Matěj i trochu polil, musela jsem ho rovnou převlíct, protože všechno proteklo na oblečení.  A nebudu vám lhát, hledala jsem i takový, který by se mi líbil :-). Přesně takový bryndák jsem nakonec našla v obchůdku Bel Enfant! A až uvidíte ty krásné vzory…Prostě i jíst a cintat se dá stylově! 🙂

Přední strana bryndáků od Bel Enfant je ušitá z bavlněné látky a zadní pak z froté s PUL zátěrem, díky kterému nic neprosákne na oblečení.  Velikost bryndáku si můžete regulovat pomocí dvou patentek. Jak už jsem psala, vybrat si můžete z velkého množství kráných vzorů!

h

Léňa si od Bel Enfant vybrala malou kosmetickou taštičku, kterou ale můžete využívat nejen na kosmetiku, ale třeba na ukrytí telefonu před nenechavými ručkami naší drobotiny nebo na jiné nezbytnosti. I já nosím v přebalovací tašce takovou taštičku a říkám ji „kápézetka“ 🙂 Zálesáci a skauti pochopí 🙂 Nosím v ní důležité léky pro mě i pro Matěje, jednu ovocnou kapsičku pro případ nouze 🙂 , lžičku, rezervní dudlík a pár papírových kapesníků. Prostě věci, bez kterých se ani na sebekratší procházce neobejdeme.

ebetdelvuecovq-b

Bel Enfant ale nejsou jen bryndáky a taštičky! Koupit si od téhle značky můžete i celou řadu dalších šitých nezbytností pro vaše miminko, jako deky, přebalovací podložky s PUL zátěrem, hnízdečka, ale třeba i oblečení na newborn focení. Pokud tedy očekáváte v brzké době narození potomka a chystáte se absolvovat jeho první focení, tak se k Bel Enfant  určitě mrkněte!

Výrobky od Bel Enfant můžete koupit na facebooku (https://www.facebook.com/belenfantdoplnky/) a taky na fleru (https://www.fler.cz/bel-enfant).

Pokud vás bryndáky od Bel Enfant nadchly stejně jako mě, tak pro vás mám dobrou zprávu! Už brzy si o dva krásné kousky budete moci zasoutěžit, tak se těšte!

Jako obvykle jsme pro vás maminku Katku, která za Bel Enfant stojí, trochu vyzpovídaly!

Jste maminka?

Ano, jsem maminkou téměř dvouletého loupežníka, který sedí v klidu jen za šicím strojem. Cokoliv může vzít, odváží ve svém popelářském autě nebo na tatrovce.

Věnovala jste se šití už dříve nebo jste začala až na mateřské, kdy mnoho maminek přemýšlí, jak se realizovat? Jaké byly začátky?

Stihla jsem to ještě před mateřskou, ale jen o chlup. Začala jsem v těhotenství a to našíváním věcí do bytu a kosmetickými taštičkami. Pak přišly hrací deky, hračky a jiné potřeby/oblečení pro syna a nakonec jsem začala šít i pro ostatní. Handmade výroba pro mě ale není novinka, od roku 2010 jsem vyráběla polymerové šperky pod nickem Catchii. Takže mé začátky byly již dávno. Jen se změnila náplň práce.

email.seznam.czj

Co vás přivedlo na myšlenku začít šít věci pro děti? Co byla první věc, kterou jste ušila a pro koho byla?

První použitelná šitá věc byla set prostírání+podtácky. A používáme je dodnes. Jak jsem již zmínila, motorem všeho byl syn, takže prototypy dětských věci vždy testoval právě on. První prodané věci byly folklorní kosmetické taštičky, z těch dětských se jednalo o lištičkový šáteček. K fotorekvizitám jsem se dostala díky kamarádce, která miminka fotí (Veronika Kyliánová Borisová fotografie) a je sama velmi zručná. Sama už neměla čas na šití oblečků a tak to padlo na mě.

Kdy jste se rozhodla začít své výrobky prodávat?

Přesně si to nepamatuji, ale přibližně na podzim loňského roku, kdy jsem pro kamarádky šila jednu folklorní taštičku za druhou. Pak se začaly ptát na bryndáčky, mně to začalo ohromně bavit a najednou bylo jasné, že všechny výrobky v našem malém bytečku zůstat nemůžou. Z toho důvodu nešiji do zásoby třeba 10ks hnízdeček – nemám je kde uskladnit:-)nn

Kde všude si mohou maminky koupit vaše výrobky?

Prodávám na prodejním serveru Fler.cz, můžete mě najít pod Bel Enfant (www.fler.cz/bel-enfant). Fotorekvizity na newborn focení prodávám i na svých facebookových stránkách.

Kde čerpáte inspirace pro svou tvorbu?

Dětské doplňky vyrábím podle aktuální potřeby a fotorekvizity zase podle materiálu, který mám doma nashromážděný. Velmi ráda vyrábím formou upcyclingu, kdy vdechuje nový život již nepotřebným kouskům oblečení. Snažím se vyrábět věci do jisté míry originální a vzhledem k nedostatku času není v mých možnostech se inspirovat jinde než v tom, co mě obklopuje.

Co u vás maminky nejčastěji nakupují?

Na prvním místě by byly určitě bryndáčky, které nabízím ve dvou verzích – basic a design. Látky pečlivě vybírám a tak 75% látek tvoří veselé dětské vzory. Na objednávku šiji i hodně dek a hnízdeček.

email.seznam.czgj

Kolik času denně vám Bel Enfant zabere?

Vzhledem k tomu, že mám „šicí dílnu“ doma, tak se často mezi klasickými mateřskými činnostmi dostanu ke stroji jen na chviličku. Pak to ale zavání tím, že se do práce zaberu a vajíčka vařím místo 10min klidně půl hodiny… Někdy pracuji s přestávkami celý den, někdy na šití týden nesáhnu. Vše záleží na momentálním rozpoložení malého loupežníka a taky na mé (ne)šikovnosti uspořádat si den. Je to vlastně naprosto ideální činnost na mateřské – nemusíte se na nikoho vázat a můžete pracovat opravdu kdykoliv – ráno, v době odpoledního spánku nebo v noci. V každém případě to ale není jen o šití. Na výrobky se musí vybrat materiál, výrobky zabalit, dojít na poštu, komunikovat se zákazníky…

Jaké máte do budoucna tvůrčí záměry?

Momentálně se neodvažuji plánovat. Uvidíme, jak moc zasáhne do podnikání přicházející čtvrtá vlna EET. Vzhledem k tomu, že nedokážu nic nedělat, tak se i v budoucnu určitým způsobem realizovat budu, ale přesný směr ukáže až čas. Na „to do listu“ na další rok se mi to nápady už hemží, ale je mi jasné, že nebude v mých silách všechny zrealizovat. Ale kdo ví?

Mohou se na vás maminky obrátit třeba i s tím, že chtějí vyrobit něco konkrétního, co nemáte v nabídce? Co nejzajímavější jste na zakázku šila?

Vzhledem k mé poměrně omezené nabídce jsem se ještě nesetkala s žádným neobvyklým přáním. A ano, na zakázku zhmotňuji představy (budoucích) maminek, ale v současné chvíli mám na zakázky stop stav, protože mám na tvorbu málo čas a ráda tvořím svobodně, nesvázaná konkrétními požadavky. Kromě toho jsem ve věku, kdy mé nejbližší okolí začíná propadat kouzlu miminek, tak mám co dělat, abych mohla šít pro miminka svých kamarádů.

Jak vznikl název „Bel Enfant“?

Bel Enfant v překladu z francouzštiny znamená „krásné dítě“. Jako každá maminka si myslím, že naše děťátko je krásné… a to naše na to má papír. Jsme totiž rodina Krásných 😊.

Komentáře