Bezva tipy, kam vyrazit o víkendu s dětmi

Obchody, televize, časopisy, sociální sítě… všichni nám už dopřávají klasickou předvánoční masáž. Ale protože k Vánocům patří především pohoda, mám pro vás pár tipů, kam vyrazit, abyste si poslední listopadový víkend užili v kruhu rodinném. My si ho taky užijeme – hlavně manžel 😛 V sobotu máme v plánu výlet do Kolína do obchodu Daniela omrknout dvoukočárky (prý tam mají celé jedno patro sourozeneckých kočárků). Jestli nám zbyde čas a síla, možná navštívíme i některý z mých tipů.

PRAHA

advent-1756251_960_720Adventní tvoření

Botanická zahrada v pražské Troji přináší v sobotu 25.11. tvoření, kde se můžete připravit na blížící se Vánoce, nasát nánoční atmosféru a vyrobit si vánoční věnce z různých plodů, svícny s chvojím nebo třeba novoroční přání s lisovanými květy. Více info najdete zde.

Chamaeleo_chamaeleon_-_Common_Chameleon_-_BukalemunVýstava exotických zvířat

Pokud jste milovníci zvířat, a nezaleknete se ani těch exotických a terarijních, vyražte v sobotu dopoledne do První jazykové školy poblíž stanice metra Pankrác na akci s názvem Terrabazar, kde si želvy, hady, gekony, chameleony či různé papoušky můžete nejen prohlédnout, ale i zakoupit. Více info zde.

Výlov rybníka

V sobotu proběhne v pražské Krči výlov rybníka, který bude doprovázen vánočním jarmarkem a rozsvícením vánočního stromku. Pro děti bude navíc nachystaná tvořivá dílna.

STŘEDOČESKÝ KRAJ

Andělské zvonění – vánoční dílny

V sobotu se v budově českobrodského gymnázia můžete zúčastnit již devátého ročníku Andělského zvonění, adventního jarmarku spojeného s kreativními dílnami. Na programu bude například zdobení perníčků, malování na sklo, porcelán a textil nebo korálková dílna. Děti určitě potěší divadelní představení s názvem Klárčina cesta k Nebesáři od souboru Očka. Více info zde.

nelahozevesAdvent na zámku

Vánoční atmosféru určitě nasajete na zámku Nelahozeves, který zasvětí poslední listopadový víkend adventu. Na zdejším jarmarku najdete vánoční ozdoby, cukroví i inspiraci na dárky. Na nádvoří vystoupí kejklíř a zaznějí koledy. V sobotu a neděli můžou nejmenší zhlédnout pohádky, třeba O Kočičce a Pejskovi nebo O Červené Karkulce. Více info zde.

JIHOČESKÝ KRAJ

hračkaFestival hraček

Akce, kterou by určitě rády navštívily téměř všechny děti. De facto dětský sen! Hračkárna – festival stylových hraček. Kromě hraček budou k zakoupení i doplňky a školní pomůcky. Doprovodný program nabízí divadelní představení pro děti, tvořivé dílny i herní koutky. Více info zde.

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

DiabloPochod čertů

Máte pocit, že vaše děti hodně zlobí a nechce se vám čekat na výstrahu od Mikuláše?  V tom případě byste neměli chybět v sobotu odpoledne v Židlochovicích, kde se koná pochod více než stovky rakouských čertů. Po celý den zde bude probíhat jarmark, kde můžete zakoupit různé výrobky a ochutnat punč či jiné dobroty. Více info zde.

 

 

 

 

Komentáře