Návštěva Králíka v rádiu

Minulý týden jsme si s Léňou a dalšími kamarádkami udělaly fajn odpoledne a vyrazily jsme navštívit další „baby friendly“ místo v Praze –  kavárnu s restaurací Králík v rádiu. Obzvláště teď v zimě, když se nedá být s dětmi moc dlouho venku, jsou podobný místa vyloženě super možností, jak strávit odpoledne! 🙂

kralik 2Králík v rádiu je restaurace s kavárnou a opravdu velkou hernou. Zatímco rodiče si tu můžou dát kafíčko nebo třeba i oběd, děti se zabaví v herně, kde na ně navíc neustále dohlíží chůva, takže si to kafe nebo jídlo můžete vychutnat opravdu nerušeně 🙂 Chůvy v herně taky organizují pro děti různé aktivity (cvičení, malování, zpívání, různé tvoření atd.), takže se tu hezky zabaví i starší děti (aktuální rozpis aktivit najdete na webu).  Králík v rádiu nabízí dokonce i krátkodobé hlídání (max. na 3 hodiny), takže si klidně můžete odejít pryč něco zařídit a o vašeho prcka bude postaráno.

V herničce najdete velké množství hraček – od kostýmů přes knížky, stavebnice, kostky, hry až po pastelky a samozřejmě i různé hračky pro ty nejmenší (hlavně motorické).  Cena za pobyt v dětském koutku je 50 Kč/hod, přičemž při útratě v restauraci a kavárně nad 250 Kč máte 50% slevu, takže hodina vás přijde na 25 Kč. Krátkodobé hlídání vás pak bude stát 100 Kč za hodinu. Pokud se vám v Králíkovi zalíbí, můžete si koupit permanentku na 10 hodin za 250 Kč. Personál byl velice milý a přátelský (a silně obrněný trpělivostí, když se mu pod nohama neustále pletly nějaké děti :-)).

Restaurace nabízí každý den několik jídel. Na své si tu přijdou masožravci, ale i vegetariáni nebo třeba ti, kdo nemohou jíst lepek.  Problém není ani káva se sójovým nebo rýžovým mlékem. Minimálně jedno jídlo je vždy vhodné i pro děti (méně solené a kořeněné) a u většiny jídel si taky můžete vybrat, zda si dáte celou nebo poloviční – dětskou – porci. Aktuální nabídku jídla pro ty které dny najdete na webu. Cena polévky je 65 Kč (dětská porce 49 Kč) a hlavní jídla se pohybují okolo 200 Kč (celé porce). Cappuccino stojí 49 Kč a dortíky okolo 60 Kč. Musím říct, že jídlo mi v Králíkovi přijde trošku dražší (na to, že se jedná o podnik zaměřený na maminky na mateřský…), ale na druhou stranu chápu, že provoz takovýho podniku, navíc v celkem atraktivní lokalitě Prahy, něco stojí. Nicméně musím zase ocenit, že jídla, ze kterých můžete vybírat, bývají opravdu velice nápaditá:-). Jedinou výtku bych snad měla k počtu a stavu dětských židliček – na celou restauraci jsem napočítala asi 3 (z toho minimálně jedna nebyla v úplně dobrém stavu –  chyběla taková ta středová tyčka, co má dítě mezi nohama, takže by dítě mohlo vyklouznout).

Králíka v rádiu najdete v Karlíně –  kousek od stanice metra Křižíkova. Více informací o kavárně (včetně denního menu, rozpisu aktivit v herně atd.) najdete na tomto odkazu 🙂

 

 

Komentáře