Náš puťák nepuťák & Tipy na dárky pro všechny malé turisty

Před 5 lety jsme s manželem, ještě jako mladý hravý bezdětný pár 😀 , vyrazili na 5ti denní puťák. Jako destinaci jsme si vybrali Národní park Podyjí. Morava a my dva uprostřed krásný přírody. Naše výprava proběhla v září, což mělo dvě stránky. Skvělý bylo, že jsme po cestě nepotkali ani živáčka. Stejně tak skvělý bylo to, že září je období burčáku 🙂 . Míň příjemnou stránkou podzimu bylo chladnější a sem tam upršené počasí. Ale to nám v putování nezabránilo. Ba naopak!

No a protože na tuhle dovolenou strašně rádi vzpomínáme, řekli jsme si, že bychom rádi něco takového absolvovali i s dětma. Letos. Pořídili jsme jim luxusní outdoorovou výbavu z Outdoorbaby a plánovali. Postupem času jsme ale vyměkli a z několikadenního výletu pod stanem někde v terénu zůstal jeden s přespáním na zahradě. Ale co, každý nějak začínal, že jo 🙂 . A tak si naši dva malí trempové budou muset na svůj první opravdový puťák počkat do příštího roku.

To už nám nebude stát nic v cestě, protože vybavení jsme poctivě ozkoušeli – jednak ve stanu na zahradě, ale protože je potřeba být na expedici řádně připraven, ve spacácích se u nás spalo několikrát i doma nebo na výjezdech 🙂 . U nás se z nich staly i společníci na cesty, když spíme někde v hotelu a děti nemají vlastní lůžko (a tím pádem ani peřinu).

Vybrali jsme spacáky Boll Patrol, které jsou rostoucí a dětem tak nějakou dobu vydrží 🙂 .

Vedle toho jsou ale lehoučké, takže ať už je ponese na zádech kdokoliv (můj skromný tip jsou tatínci 😀 ), nepředře se 🙂

No a jaké by to bylo výletění bez jídla? To u nás nepřipadá v úvahu 😀 . Moc se nám osvědčily svačinové boxy s několika přihrádkama – krásně do nich dáte 3 různé pochutiny aniž by se chutě mixly 🙂 . Malé svačinky pak nosí každý ve své krabičce – klik tady 🙂 .

Výletům 3krát NA – ZDAR, ZDAR, ZDAR 🙂

 

Komentáře