MiZA a krásné šité kousky

Miza 2xcJe až neuvěřitelné, jaké krásné kousky člověk objeví u šikovných tvůrců, převážně z řad maminek. MiZA, což je název, pod kterým šije maminka Míša, je toho zářným důkazem! A já jsem moc ráda, že se Adélka může pyšnit tepláčky a čepkou z Míšiny dílny :-).

Míšiny krásné věci si můžete prohlédnout na facebookových stránkách MiZA, kde můžete Míšu rovnou i kontaktovat s nějakou objednávkou :-). Míša vám ráda ušije oblečení pro vaše děti, deky, hnízdečka… takže si vybere opravdu každý! Navíc je to žena se srdcem na správném místě, protože šije věci i dětem do nemocnic. Žádný kšeft, jen radost z dětského úsměvu. No není to krásné :-)? Já jsem moc ráda, že se brzy můžete těšit na soutěž a 3 krásné čepičky z dílny MiZA :-)!

Ani Míšu jsme samozřejmě neušetřily několika otázek, abyste se o ní a značce MiZA něco dozvěděli. Hezké čtení :-).

Jste maminka? Jak staré jsou Vaše děti?

Ano jsem, máme dcerku Amálku, které jsou 3 roky a 4 měsíce.

mizaJak dlouho se věnujete šití a co Vás k tomu přivedlo?

Asi po roce a půl na mateřské jsem měla pocit, že musím začít něco dělat.
Do práce se mi ještě nechtělo, přeci jen Amálka byla ještě malučká a tak nějak jsem cítila, že si musím najít nějakou zábavu. Také jsem se potřebovala odreagovat od lítání mezi kašičkama a plínkama. A tak jsem hledala a hledala, až jsem si uvědomila, že bych chtěla něco tvořit pro malou. Hračky z látky, pexeso z látky, oblečení a tak dále.
Tak jsem si k narozeninám nadělila šicí stroj. Manžel na mě koukal, jestli jsem nespadla z višně, ale dárek mi splnil. A tak jsem začala šít. Nejprve jen pro kamarádky a dcerku a tím to vlastně všechno začalo.

Kde čerpáte inspiraci a nápady na nové výtvory?

Nápady se tak nějak tvoří v hlavě samy, když je na to čas. Většinou si zákaznice rovnou říkají, jak by to asi mělo vypadat a vždy spolu na něco přijdeme. A když mám trochu toho času navíc, tak vymýšlím svoje barevné kombinace a střihy. Řídím se heslem „V jednoduchosti je krása“.

Jakou věc si u Vás lidé nejčastěji kupují?

Nejčastěji jsou to asi sety harémky s čepičkou a nebo sety do postýlek.

Miza4Adélka má od Vás tepláčky a čepici v krásné šedé látce s růžovými kytičkami. Je těžké sehnat látky, se kterými jste spokojená?

Ze začátku bylo těžké sehnat ani ne tak barvy a vzory, jako látky s atestem pro děti do tří let.
Dlouho jsem vybírala a zkoušela si posílat jen vzorky látek. Pak jsem konečně narazila na pár super prodejen, kde mi holky vyjdou vstříc. Většinou mi seženou, co potřebuji a je s nimi skvělá domluva, hlavně tedy na Yesterea.cz, a Mimi látky.

Dostala jste někdy nějaké netradiční zadání, co ušít ?

Někdy dostávám poptávky na ušití různých šatů na dospělé, ale nejraději mám šití na dětičky.

miza5Dá se říct, co Vás baví šít nejvíc?

Nejvíce asi dárečky dětem do nemocnice. Tam popouštím fantazii, a ten pocit, že jim vytvořím byť jen maličký úsměv na tváři, nebo jakkoliv pomohu je pro mne nejvíc.

Kolik času denně věnujete šití?

Tak nedá se říci denně. Vrátila jsem se po mateřské už do práce, takže se nejvíce snažím šít, když je maličká ve školce (konečně na to mám klid). Někdy se stane, že jeden den nestíhám šít vůbec a druhý den nevstanu od stroje i 5 hodin. Ale strašně mě to baví, takže ty hodiny utečou jak voda.

Vaše věci si lidé mohou objednat přes Facebook na stránce MIZA, neplánujete si otevřít vlastní eshop nebo třeba i kamennou prodejnu?

Zatím jsou tedy dostupné jen stránky na FB. Uvidíme, jak to půjde. Může se stát, že se budu věnovat jen šití a pak bych si ráda otevřela maličký obchůdek. Ale to je zatím ve hvězdách.

Miza3A na závěr – jak vznikl název MIZA? Má to souvislost s Vaším jménem Míša ?

Za název může moje kamarádka Eliška. Já dlouho přemýšlela a zkoušela, jakou bych měla mít značku, a ona jednoduše jednoho dne u sklenky vína, „tak si vezmi první písmena ze jména a příjmení“. A bylo rozhodnuto. Tímto jí děkuji. Pak jsem si už jen pohrála se stylem písmen a tak vznikl název MiZA.

Komentáře