Kojící šátek Candide

Asi jako každá nastávající maminka jsem před porodem neměla jasno v mnoha věcech, jak to bude vypadat, až se miminko narodí. Jedno jsem věděla ale naprosto přesně – rozhodně jsem chtěla kojit. Naštěstí se mi tohle přání vyplnilo a kojení nám jde. Když jsme se chystali na první větší výlet s miminkem, kde bylo jasné, že se nevyhneme kojení, byla jsem lehce nervózní, jak to zvládneme. Nebála jsem se toho vytáhnout někde na veřejnosti prso a nakojit. Mně to přijde přirozené a nemám nejmenší problém, když někde vidím kojící ženu (jasně, za předpokladu, že kojí „vkusně“ a necpe svoje prsa kolemjdoucím :-)). Chápu ale, že někomu to může vadit. Abych předešla případným faux pas, objednala jsem si šátek na kojení, který zajistí diskrétnost tím, že si jím zakryjete své prso a hlavičku miminka.
Po 4měsíčním používání musím uznat, že to nebyla nejlepší investice. Po prvním kojení s ním jsem si myslela, že půjde z domu. Pak jsem se sice naučila se šátkem jakžtakž manipulovat, ale i tak jsme s Adélkou se šátkem většinou zápasily (problém mi dělalo strčit do šátku Adélčinu hlavičku), takže ho téměř nepoužívám. Asi jsem nepřišla na ten správný grif, aby v šátku bylo kojení příjemné mně i miminku.

Šátek zepředu vypadá jako tílko, de facto to jsou takové obří plavky – dva trojúhelníky o velikosti od klíční kosti po pás. Nahoře jsou spojené a nosí se za krkem, dole jsou na zavazování kolem boků. Materiál šátku je strečový.

Pokud bych měla zhodnotit, jestli se vyplatí si šátek pořídit, nebo ne, po 4 měsících používání – nepoužívání bych si ho znovu nekupovala. Mám pocit, že Ádě není kojení se šátkem příjemné, protože cuká hlavičkou, která se jí v šátku ke všemu dost potí. Myslím, že pokud jde o zakrytí prsa při kojení, stejnou funkci splní nějaký běžný šátek nebo látková plenka, což jsou věci, které nemusíte pořizovat extra a utrácet za ně peníze navíc :-).

Kdyby přeci jen někdo chtěl šátek pořídit, stojí 599,- Kč a já ho kupovala na https://www.spuntik.cz/satek-na-kojeni-sedy/.

Komentáře