Knižní tip: Rok v lese

Pod stromečkem rozhodně nesmí chybět knížka! Sama dávám knížky moc ráda a ráda je taky dostávám 🙂

Matýsek od nás letos dostane dva dárečky a jedním z nich je knížka Rok v lese. Pokud znáte knížky ze série Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc, tak víte, že i knížky beze slov dokážou děti nesmírně zaujmout. My si knížky z této série prohlížíme každý den a je super, že pokaždé objevíme něco nového a pak si o tom povídáme. Malým čtenářům pomáhají rozvíjet slovní zásobu (Matěj se z knížky naučil spoustu nových slov) a s většími můžete třeba společně vymýšlet různé příběhy…

IMG_1020

Rok v lese je obrázková knížka a i když v ní není žádný text, nudit se s ní určitě nebudete 🙂 Stejně jako knížky Jaro, Léto…je i Rok v lese tištěný na pevných stránkách, takže snad taky něco přežije 🙂 , ale na rozdíl od nich je menší a tudíž i o něco praktictější na cestování a převážení.

Rok v lese je propracovaný opravdu do detailů a ilustrace jsou vážně moc povedené a vtipné 🙂 Na začátku knížky se nejprve seznámíte se všemi zvířátky, které v knížce vystupují a dozvíte se o nich něco zajímavého.  Na dalších stránkách je pak vždy zachycený stejný kousek lesa, který se během roku postupně mění a od toho se odvíjí i život jednotlivých aktérů.

IMG_1021

Můžete pozorovat třeba medvěda, který přes zimu spí ve svém brlohu, na jaře ho opouští, aby si našel něco k snědku, přes léto se toulá po lese a děsí kolemjdoucí turisty 🙂 a na podzim se zase chystá k zimnímu spánku. Mně se moc líbí, že kromě zvířat, která žijí na povrchu, se v knížce můžeme mrknout i pod zem, kde bydlí mravenci, krtek a mnoho dalších…Jeden z letních měsíců pak zachycuje i noční život v lese.

Pokud vás přestane bavit prozkoumávání života v lese, můžete se zabavit spojovačkou, kterou najdete v knížce až úplně nakonec 🙂

IMG_1023

Knížku mám pro Matýska koupenou už někdy od podzimu a přiznám se, že jsem se musela hodně hlídat, abych mu ji nedala dřív 🙂 Jsem moc zvědavá, co na ni bude říkat a jestli z ní bude nadšený tak, jako jsem já!

Komentáře