Hrajeme si s Hravokádem – Duhová kolíková vkládačka

Máte rádi dřevěné hračky? Já moc…oproti těm plastovým, jak to jen říct, mají prostě duši 🙂 Když jsou to navíc hračky chytré a k tomu ještě vyrobené českýma rukama, je to skvělé, ne?

Za značkou Hravokádo stojí jedná česká rodina. Máma, táta a jejich tři děti, díky kterým Hravokádo vlastně asi i vzniklo, protože jejich maminku, Lucku, běžná nabídka hraček moc neoslovovala.

Hračky od Hravokádo jsou originální, jsou vymyšlené a vyrobené tak, aby se s nimi dalo hrát vícero způsoby a děti se při hraní také něco naučily. Kromě toho jsou vyráběné tady v ČR, z českého dřeva a necestují k vám přes půlku světa.

Kolíková vkládačka ve tvaru duhy od Hravokádo mě zaujala hned na první pohled. Doputovala k nám ještě před Vánocemi, ale jakmile jsem ji vybalila, bylo mi jasný, že na Ježíška čekat nebudeme a hned jsme se pustili do hraní 🙂

Hraní na mnoho způsobů!

V krabičce na nás čekala dřevěná duha se 7 barevnými pruhy a spoustou dírek. V látkovém pytlíčku byly zabalené drobné kolíčky v 7 barvách. Kolíčky jsou opravdu drobné, takže je určitě nedávejte malým dětem. Terezce, která se o vkládačku samozřejmě také hned zajímala, jsem půjčila jen samotnou duhu a i ta byla na prozkoumávání prstíky zajímavá.

S duhou si můžete hrát samozřejmě jako s klasickou vkládačkou. Zasouváním drobných kolíčků do dírek dítě procvičuje jemnou motoriku, trpělivost, vytrvalost, soustředění…Zároveň se také učí rozlišovat barvy (menší děti mohou kolíčky samozřejmě zastrkovat bez ohledu na barvy). A když si při tom zavážete oči, bude hra ještě zajímavější a napínavější! 🙂

Pokud si chcete hraní trochu ztížit, můžete na přenášení a zastrkování kolíčků použít dřevěný prádelní kolíček nebo pinzetu a procvičit tak pinzetový úchop. Musím říct, že takhle to dalo docela zabrat i mně. A pokud jste soutěživí, co takhle závod, kdo za minutu zastrká víc kolíčků? 🙂

Kromě trénování barev můžete kolíčky použít i na procvičení počítání (při zasouvání kolíčků můžete třeba odpočítávat dírky, kam kolíček přijde) nebo skládání obrázků, písmen, tvarů, třídění podle barev, u nás v kuchyňce také třeba místo rýže 🙂

Další způsoby, jak kolíkovku využít, můžete objevovat společně a nebo se inspirovat tipy, které spolu s vkládačkou dostanete od Hravokáda (třeba hledání schovaných kolíčků po bytě…).

Cena duhové kolíkové vkládačky je 500,-Kč a koupit si ji můžete tady.

Kromě duhy má Hravokádo v nabídce i další druhy vkládaček různých tvarů a velikostí. Z jejich dílny ale pochází i celá řada dalších zajímavých a chytrých hraček, jako jsou geoboardy, puzzle a skládačky, balanční hračky, další vzdělávací hračky, …

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře