Hmatej a najdi po domácku

Poslední dobou mě chytly home made věci. Konkrétně hračky. Když vidím, kolik peněz jsme už nastrkali do opravdových hraček a jak taky pak ležej ladem… Na druhou stranu se mi ale spoustu nových hraček líbí a mám pokušení je koupit. Takhle se mi třeba zalíbila hra Touche et Trouve (Hmatej a Najdi).

Jak se hra hraje?

Touche et trouve kompletJe krabička a v ní několik předmětů. Vedle jsou rozložené kartičky, kde jsou ty samé předměty nakreslené. Mladší děti sáhnou do krabičky, vytáhnou věc a řeknou, co to je (když zvládnou, můžou přiložit k obrázku).

My už jedeme hard verzi, kdy jsou při losování a hádání předmětu zavřený oči a Adélka tak hádá věc podle hmatu 🙂 . Následně taky přiřadí k obrázku.

Touche et trouve v akciKdyž jsem si ale hru našla a zjistila, že stojí kolem 500 korun, řekla jsem, že to za to nedám. Že se mi vlastně líbí hlavně princip, ale na samotném provedení není nic tak složitého. A tak jsem se pustila do výroby 🙂 . Po bytě jsem sesbírala různé drobné předměty (ovoce a příbory z dětské kuchyňky, dřevěná zvířátka z vkládačky, zvířátka Schleich, autíčko, gumové hračky do vody, figurky z Kinder Maxi a pak přidala i něco z reálu, jako třeba oříšek). Jako losovací krabičku jsem zvolila plechovku od měsíčkového setu Weleda, ale úplně stejně poslouží třeba kelímek od litrového jogurtu. Podle předmětů jsem nakreslila kartičky. Hotový jsem to měla během několika desítek minut. A vidím, že to byl dobrej počin, protože Áďu to baví a já mám radost, že máme další vyžití, aniž by to zatížilo rodinnej rozpočet 🙂 .

Jo a výhoda téhle home made varianty je v neposlední řadě i ta, že můžete herní předměty snadno obměňovat!

Komentáře