Tip na kočárkový výlet podél Labe

Tipů na výlety s kočárkem není nikdy dost, co říkáte? Když jsme byli s mužem ještě sami, moc rádi jsme jezdili do Brandýsa nad Labem na brusle a odtud jsme pak pokračovali až do nedalekého Kostelce nad Labem. Krásný a rovinatý terén, relativně málo lidí a cyklostezska vedoucí hned podél Labe, která je vyloženě kochací 🙂 Minulý týden jsme tam vyrazili společně s Matýskem a bylo to moc fajn!

20180508_154824Výlet, který jsme absolvovali, vede vlastně po části Labské cyklostezsky, která je opravdu hodně dlouhá. Někdy jsme startovali přímo v Brandýse nad Labem, ale častěji parkujeme na parkovišti mimo město (GPS souřadnice jsou 50.1947539N, 14.6540939E), kde necháme auto (parkoviště je celkem velké, neplacené a ještě nikdy se nám nestalo, že by tam bylo plno), a odtud pokračujeme podél řeky dál až do Kostelce nad Labem (cca. 6,5 km) a pak zpět (cca. 13 km).

20180508_152144Trasa vede hned podél řeky, takže se nemusíte bát velkých stoupáků nebo prudkých klesání. Celé cesta je po rovině a cyklostezska je asfaltová, takže klidně sem vyražte i na brusle. Jen dávejte pozor, protože na několika místech je asfalt trochu popraskaný od kořenů stromů, které vedou podél stezsky. Na druhou stranu je stezka díky stromům alespoň trochu zastíněná a ani v parnu tam není tak hrozně. Potkáte tu taky dost cyklistů, běžců, ale i pěších výletníků. Trasu v naprosté pohodě zvládnete i s městským kočárkem, větší děti na odrážedle nebo na kole. O víkendech, kdy je krásné počasí, samozřejmě počítejte s tím, že na cyklostezce bude trochu rušněji.

20180508_153538Po cestě jsou minimálně dva stánky s občerstvením a pěkným posezením a záchody. Evidentně počítají i s nejmenšími výletníky, takže obě hospůdky mají pískoviště, houpačky, trampolínu, kde se můžou děti pěkně vyřádit.

Pokud půjdete z Kostelce zase zpět do Brandýsa (resp. na parkoviště), ujdete pěkných 13 km. Obvykle nemám ráda, když zpáteční cestu jdeme stejně, ale tady mi to vůbec nevadí, protože kolem Labe je fakt krásně a obě cesty si vyloženě užívám 🙂

 

 

Komentáře