Sluneční péče pro nejmenší od Weledy? Novinka s minerálními filtry a bez nanočástic!

Léto je v plném proudu! Výlety, cestování, koupání a spoustu sluníčka k němu prostě patří. V žádné přebalovací tašce určitě nesmí chybět pořádný opalovací krém. My jsme tentokrát testovali hned dvě novinky od naší oblíbené Weledy, a to Dětské opalovací mléko SPF 30 a Dětský krém na opalování SPF 50 s protěží alpskou 🙂

Minerální filtr místo chemického? Ano!

Jak už jste určitě postřehly, máme rády přírodní kosmetiku a obzvláště u dětí oceňujeme, že na ně nemusíme patlat zbytečnou chemii. Celá řada opalovacích přípravků od Weledy (kromě dvou dětských, které jsme zkoušely, mají i jeden krém/mléko pro dospělé), neobsahuje chemické, ale minerální UV filtry bez nanočástic (konkrérně oxid titaničitý), které na pokožce vytváří ochranný film. Jednoduše řečeno vytvoří na kůži fyzickou bariéru, která nás před sluníčkem ochrání (je to vlastně jemně nastrouhaný kámen).  Víte,  že látky, které se používají jako minerální filtry, se běžně přidávají třeba do potravin? Když si prcek krému lízne (což se u nás děje celkem často…), tak by se nemělo nic stát.

Fyzikální filtry (minerální) jsou právě proto často doporučovány pro ty,  kteří mají citivou kůži, trpí na různé ekzémy a samozřejmě i pro naše nejmenší. Oba krémy, které jsme testovaly, můžeme klidně používat už pro ty úplně nejmenší. Nicméně malé miminko bych na sluníčko stejně raději zbytečně nedávala…

Žádné nanočástice!

Další důležitou věcí je i to, že opalovačáky od Weledy neobsahují nanočástice, které by mohly do kůže pronikat (podle některých studií mohou být dokonce toxické…).  Z chemického hlediska nemusí být nanočástice nic tak tragického, protože se jedná o stejné minerální látky, ale jsou mnohem menší a dost se spekuluje o tom, jestli mohou být pro tělo škodlivé. Do krémů se přidávají třeba i kvůli tomu, aby na kůži po použití nezůstával bílý fílm.

Dětské opalovací mléko SPF 30 a Dětský krém na opalování SPF 50

  • poskytují ochrana proti UVA i UVB záření
  • jsou v BIO kvalitě
  • pečují o kůži (obsahují oleje ze slunečnice a kokosu v BIO kvalitě)  a zabraňují jejímu předčasnému stárnutí a vzniku pigmentových skvrn (díky výtažku z protěže alpské, která je účinným antioxidantem)
  • mají lehké složení s oleji, které vyživují a pečují o pokožku

A teď moje dojmy 🙂Iphone 092

  • Oba krémy jsou bez parfemace a jsou tak vhodné pro citlivou, alergickou pokožku a bez obav je můžete použít i pro ty nejmenší.
  • Krémy jsou ve dvou variantách – SPF 30 a SPF 50. Vyšší fakor užijete třeba u moře nebo na horách, nižší vám bude stačit i tady doma 🙂
  • Jsou voděodolné, což je hlavně u krémů pro děti  podle mě hodně důležitý. Mates se rád máchá ve vodě a nemusím tak pořád myslet na to, abych ho po každé zase namazala.
  • I přesto, že jsou oba krémy poměrně hodně hutné, tak bych řekla, že se celkem dobře roztírají.  Alespoň já jsem s tím žádný velký problém neměla.
  • Krémy zanechávají lehký bílý film, ale nemusíte se bát, že budete vypadat jak běloba. Mně se oba krémy vždycky podařilo rozmazat do ztracena. Jak jsem už taky psala výš, tak je to prostě malá daň za to, že na sebe nebo díte nebudete patlat chemii…
  • Oba krémy se velmi rychle vstřebaly a kůže zůstala příjemně jemná a hydratovaná.Iphone 096

Balení Dětského krému na opalování SPF 50 má velikost 50 ml a stojí 349,-Kč. Dětské opalovací mléko SPF 30 obsahuje 150 mlmléka za 549,-Kč. Kromě těhle dvou příparavků speciálně určených pro děti, má Weleda v nabídce taky opalovací krém nebo mléko pro dospělé SPF 30 a mléko po opalování.

 

 

Komentáře