Naše knihovnička: Zvukové knížky, které nás baví

Zvukové knížky Matýska pořád hodně baví 🙂 Máme jich doma hned několik a tady jsou naši favorité!

Mezi naše nejoblíbenější patří určitě hrací piana. Máme jedno s lidovkami a jedno s písničkami od Svěráka a Uhlíře. Na piánkách se mi líbí, že si písničky můžete nejen poslechnout, ale taky zahrát. Díky očíslovaným klávesám to není vůbec těžký (zvládla jsem to dokonce i já 🙂 ) a určitě si s tím poradí i větší dítě  🙂

Sehnat knížku se zvuky dopravních prostředků nebylo zas tak jednoduchý. Nakonec jsme jednu kdysi ulovili v Lidlu. Na fotce je vidět, že knížka je u nás hoooodně oblíbená a už asi tak desetkrát slepovaná 🙂 Jediné, co bych ji vytkla, jsou slabší stránky a větší, ne příliš praktický, formát.

Knížka se zvuky zvířat v naší knihovničce samozřejmě taky nesmí chybět 🙂 Knížka „Veselá ZOO“ má podle mě hodně podařené ilustrace, jen tlačítka je třeba mačkat celkem silně, aby se zvuk přehrál.

Ze stejné edice pak máme další dvě zvukové knížky. Jednu s ukázkami klasické hudby – Moje první klasika a jednu se zvuky ptáků – Birds, která je u nás momentálně naprosto nejoblíbenější 🙂 Matýsek je totiž velkej milovník ptactva a už se i docela vyzná 🙂  Venku pořád musíme hledat ptačí hnízda nebo budky a zvuk kukačky nebo kukačkových hodin ho naprosto fascinuje 🙂 Zvuková knížka se zvuky ptáků, mezi nimiž je i naše oblíbená kukačka, byla tedy jasná volba 🙂 Na rozdíl od našich ostatních zvukových knížek mají tyhle menší a o dost praktičtější formát (cca. 15 krát 15 cm). Vejdou se tak i do nejmenšího batůžku nebo přebalovací tašky (třeba na ukrácení dlouhé chvíle v čekárně u doktora… ).

Knížky mají podle mě i velmi povedené a zároveň jednoduché obrázky, které děti dobře pochopí. Stránky jsou dostatečně silné, aby přežily i vášnivějšího čtenáře 🙂

Tlačítka na přehraní zvuků není třeba silně mačkat a dítě tak zvládne knížku samo obsluhovat. Taky se mi líbí, že knížky nejsou na jedno použití a když vám dojdou baterky, tak je jednoduše vyměníte (jen je třeba šroubovákem odšroubovat kryt hracího strojku).

Knížku se zvuky ptáků a mnoho dalších z této edice (třeba právě se zvuky dopravních prostředků, hudebních nástrojů…) koupíte v e-shopu pocteni.cz (klik tady 🙂 ).  Její cena je 249,-Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře