Kozí hrnek a příběh kávy

Znáte Kozí hrnek? Ne? Já o jeho existenci taky neměla ještě donedávna ani tušení. Byla to ale láska na první pohled! Když jsem pak pronikla do souvislostí mezi tímhle hrnkem ve tvaru rohu a vznikem kávy, bylo rozhodnuto. Ten musím mít 🙂 . No a protože se Vánoce blíží, rozhodla jsem se s vámi o tuhle stylovku podělit. Myslím, že je to bezvadný tip na dárek pod stromeček pro všechny milovníky kávy.

Než se dostaneme k samotnému popisu Goat Mug, musím nejdřív nastínit, co vlastně stojí za jeho vznikem… Je to teorie, podle níž to byly právě kozy, kdo pro nás kávu objevil…

A jak že to prý tenkrát bylo? Etiopský pastýř Kalim se jednoho dne vracel z pastvy se svým stádem koz. Ty únavou sotva pletly nohama. Jedna z koz se chtěla občerstvit a objevila tak keř obsypaný červenými bobulkami.  Ostatní kozy se k této objevitelce přidaly a keř ozobaly. Unavené stádo jako mávnutím kouzelného proutku ožilo, začalo skotačit a mělo spoustu energie. Pastýř pochopil souvislosti mezi bobulkami a náhlým přílivem energie, a z keře natrhal listy a plody, které pak svařil do nápoje. A hle! Kávový nápoj byl na světě! I když ne v jeho finální podobě – až později bylo totiž objeveno, že chuť kávy je lahodná teprve tehdy, když se plody před přípravou opraží a rozemelou na prášek.

Jak už vám asi došlo, koncept Kozího hrnku je tímto příběhem inspirován. A kozy objevitelky se dočkaly i takového malého poděkování – hrneček je vyroben ve tvaru kozího rohu 🙂

A konečně něco k samotnému hrnku 🙂

  • V prvé řadě – neobsahuje žádné škodlivé látky, které by se do kávy mohly uvolňovat a je 100% BPA free.
  • Je 100% nepropustný.
  • Perfektně se nosí! A to je mega vychytávka pro všchny maminky, které si prostě nemůžou dovolit mít byť jen jednu ruku zaměstnanou držením kávy. Goat mug se dá díky popruhu nosit přes rameno jako crossbody kabelka!
  • Drží teplo – kávu udrží teplou po dobu až dvou hodin.
  • Snadno se čistí – může se mýt i v myčce, jen nezapomeňte sundat kožené části 🙂
  • Hrneček má praktický kožený držák, který oceníte hned ze dvou důvodů. Jednak slouží jako tepelný izolant, když nesete nápoj v ruce. Jeho druhou funkcí je „držák“, do kterého goat mug jednoduše postavíte a můžete si tak vychutnat kávičku v klidu u stolu.
  • Je to třemi slovy stylovka a designová krása 🙂

K dostání je hned v několika barevných a velikostních variantách na eshopu www.maluna.cz 🙂 . Za sebe můžu říct, že nejen na cesty je to ideální společník 🙂 .

 

Komentáře