Hračky pro nejmenší: Textilní leporelo a úchopový míček od MyMoo

O značce MyMoo jste na blogu už možná četli 🙂 Tehdy Adélka s Matýskem testovali úchopový míček (celý článek si můžete přečíst tady).

Po Matýskovi zdělila úchopový míček i Terezka a s klidem můžu říct, že i u ní patří jednoznačně k nejoblíbenějším hračkám!

A v čem je úchopový míček speciální? Možná jste si všimli, že pro malé miminko je zkraje hodně těžké chytit něco do ručky. Třeba takový klasický kulatý míček, který má hladký povrch, miminko nedokáže vůbec udržet. Úchopový míček je ale vyrobený tak, že si s ním poradí i ty nejmenší ručičky 🙂 Je vlastně ušitý z několika panelů, za které dítě míček krásně chytne oběma rukama.

Kromě toho je míček lehoučký, měkký a uvnitř je rolnička, která lehce cinká a hra s míčkem je hned o něco zajímavější 🙂 Terezka se teď pomalu dostává do „žužlacího období“ a každou hračku musí samozřejmě pořádně ochutnat, takže oceňuju, že míček můžu klidně vyprat v pračce!

Kromě úchopového míčku dostala Terezka od MyMoo také kontrastní černo-bílé textilní leporelo (MyMoo má v nabídce i leporelo, kde je navíc červená).

Víte, proč jsou černo-bílé hračky pro malá miminka tolik populární? Černo-bílá kombinace je pro nejmenší nejvhodnější kvůli tomu, že v prvních měsících nemá miminko ještě dostatečně vyvinutý zrak k rozeznávání barev a výrazné černobílé kontrasty jsou super pro jeho stimulaci (kontrasty barev jsou navíc voleny tak, aby byly zřetelné a dobře rozpoznatelné i při používání filtrových brýlí např. s oranžovým sklem, které se využívají při zrakové terapii u dětí s poruchami zraku.)

Leporelo je oboustranné a na jednotlivých panelech je vždy nějaký tvar nebo znak na bílém nebo černém podkladu (vždy tak, aby tvar a podklad byly v kontrastu).

Leporelo je ideální třeba k tomu, abyste malé miminko co nejdéle udrželi v poloze na bříšku, která je pro miminka zkraje spíš nepříjemná, ale nesmírně důležitá. Velikost leporela je 12x80cm (v rozloženém stavu)  a je vyrobené ze 100% bavlny, výplň je z dutého vlákna. Stejně jako úchopový míček, můžete i leporelo bez problémů vyprat v pračce na 40 stupňů 🙂

 

 

Komentáře