Zinková mast nejen na pupínky past

Asi každého občas potrápí nějaký ten pupínek. Někoho výjimečně, někoho častěji. Zejména pro druhou zmíněnou skupinu mám skvělou zprávu – vím, jak na ně vyzrát! Dva měsíce používám Zinkovou mastičku od značky Dulcia Natural a řeknu vám – je to ZÁZRAK! A nejen na pupínky! Pro mě je tahle mastička jedním z těch produktů, který chci mít vždycky doma v lékárničce nebo kosmetické taštičce, protože je to univerzální a naprosto perfektní pomocník, kterého jsem si zamilovala hned po prvním napatlání.

Když jsem si mastičku objednala, nemohla jsem se dočkat, až přijde, protože recenze na ni pěly samou chválu. Bez vyjímky. O účincích zinku jakožto „vysoušedla“ na vyrážky a zapařeniny jsem věděla díky přípravkům na opruzenou prdku naší Adélky. Samozřejmě jsem i tyto přípravky ozkoušela na vlastní kůži. Například u Sudocremu je totiž vysloveně napsané, že se hodí na akné. Mně ale kůži vždycky příliš vysušil a k tomu i ucpal póry, možná kvůli jeho hutné konzistenci…

zinek 2Teď už pojďme ale k samotné mastičce. Když jsem ji poprvé otevřela, byla jsem překvapená ze dvou věcí – z její pomněnkově modré barvy a zrnité struktury. Mastička má v sobě drobná zrníčka, kvůli kterým na dotek připomíná peeling (a možná tak i trochu působí?). Při roztírání se ale zrnka rozpadnou, vetřou do kůže a není po nich ani památky.

Při první aplikaci jsem byla doslova unešená z decentní a mně moc příjemné vůně mastičky (já z ní cítím nejvíc levanduli a na tu jsem kór teď v těhotenství silně ujetá) a její jemné olejové konzistence.

Mastička se krásně roztírá. Kvůli obsahu olejů je sice trochu mastnější a při nedokonalém rozetření zanechává na pokožce slabě bílý film, ale není to do té míry, že by ji člověk nemohl používat přes den. Já s tím problém nemám a naopak musím vypíchnout právě to, že se mast skvěle hodí i jako podklad pod BB krém nebo make up.

A konečně k účinkům mastičky! Já mám totiž pocit, že na mě jsou vidět téměř okamžitě, přes noc stoprocentně. Namažu pupínek a když ho jdu ráno „zkontrolovat“ do zrcadla, nevím, jak je to možné, ale opravdu působí zahojenějším dojmem. Není zarudlý, ale ani nijak drasticky vysušený… Nevím, jestli moje následující slova budou srozumitelná :-), ale řekla bych, že mastička podporuje takový ten zdravý způsob přirozeného hojení.

Sympatickou věcí je 100% přírodní složení mastičky. Díky kombinaci vzácných olejů (kokosový, konopný, olivový, hroznový) zklidňuje pokožku a podporuje její správné funkce. Pomáhá při zapařeninách, akné a oparech. Její hlavní složkou je zinek, který je antimikrobiální a pomáhá tak s léčit záněty a hnisání a bojuje proti přenášení bakterií. Navzdory mastnějšímu složení by mastička měla působit i proti vyrážkám, které jemně vysušuje a léčí. A dle popisku výrobce si nezadá ani s oparem 🙂

Pokud jste po přečtení článku nabyli dojmu, že by vám tahle masička neměla doma chybět (dobře děláte 🙂 !), koupit ji můžete na našem milovaném eshopu krasnakazdyden 🙂

Komentáře