Zdravě do pusy i na tělo aneb To je Topnatur

Topnatur kašeTopnatur. To jsou potravinové produkty, které jsou zdraví prospěšné, rychlé na přípravu a jako mávnutím kouzelného proutku dokážou vylepšit kdejaké jídlo – opět zdravým způsobem. Já jsem Topnatur objevila díky probiotickým kaším. Ty jsou teda naprostá pecka! Ochutnala jsem už 5 příchutí – natural, višeň, banán s čokoládou, čokoláda s proteinem a kokos s belgickou čokoládou. Můj favorit je kokos s belgickou čokoládou, ale stejně ráda si dám i ty ostatní 🙂 A v čem jsou probiotické kaše tak speciální? Jedná se o nutričně vyváženou rýžovou kaši, která obsahuje probiotika (dokonce 6 probiotických kmenů v počtu 5 miliard na jednu porci!), vlákninu a spoustu vitaminů a minerálů. Naopak v ní nenajdete laktózu ani lepek, takže se skvěle hodí i pro osoby s intolerancí na laktózu, osoby s bezlepkovou dietou, nebo vegany. Čeho si cením je fakt, že kaše nejsou přeslazené, jak tomu u instatních věcí obvykle bývá. Příprava je superrychlá – obsah sáčku se zalije horkou vodou nebo mlékem (já to mixuju půl napůl), promíchá se a nechá 3 minuty odstát. Pak je kaše připravena ke konzumaci. A je to vážně mňamka! Obzvlášť po noci, kdy se Domík dožaduje jídla až moc často, je to perfektní vzpruha!

Topnatur kokosový nápojDalší pochoutkou je sušený Kokosový nápoj. Opět je to produkt Lactose, Gluten, GMO free a zároveň Vegan friendly. Dá se použít místo klasického mléka – na pití, do musli, nebo z něj třeba uvařit puding. Všechny varianty mám vyzkoušené a stojí za to!

Topnatur pochoutkaPosledním produktem s jídelní tématikou je Kokosová pochoutka do kávy. Kromě vylepšení kafe nebo čaje se dá použít i na vaření a vylepšení jídel. Já si z něj třeba dělám puding s chia semínky (2 lžíce pochoutky rozpustím ve vodě, promíchám, přisypu chia semínka a nechám chvíli odstát, aby semínka nabobtnaly) – a je to opravdu velká pochoutka!

Topnatur vlákninaZ úplně jiného soudku je Vláknina pro děti. Ta se používá k úpravě zažívání a je vhodná už pro děti od ukončeného 6. měsíce. Kromě vlákniny jako takové v tomto produktu najdete probiotika (přátelské bakterie, které pracují ve střevech a zažívacím traktu) a inulín (vlastně krmivo pro přátelské bakterie).

Topnatur koupeleJak už je patrné z nadpisu, Topnatur působí i na poli kosmetických produktů. My vyzkoušeli jednak Ovesnou koupel s olejem z konopí a Ovesnou koupel pro děti. Tyto ovesné koupele obsahují upravený jemně mletý 100% oves, který neobsahuje žádné konzervační látky ani přísady. Díky svému složení se skvěle hodí pro osoby (i děti) se suchou pokožkou a trpící atopickým ekzémem, protože pokožku zklidňuje, regeneruje a zvláčňuje (po koupeli už není potřeba tělo ničím promazávat). Výborný dopad na atopickou pokožku prokazuje i fakt, že koupele využívají jako procedury v Lázních Luhačovice.

 

Komentáře