Zázračné oleje od Renovality

Už před nějakou dobou jsem zjistila, že mojí pleti dělají daleko lépe přírodní produkty než jakékoliv jiné napajcované chemií. Proto se snažím veškerou kosmetiku, která nemá s přírodou nic společného, vyřadit. A daří se to (a pleti) skvěle! Teď jsou mým favoritem olejíčky. Mám odjakživa mastnější pleť, takže jsem se olejům vždycky spíš vyhýbala v domněnce, že se pro můj typ pleti nehodí. Chyba lávky! Hodí se perfektně, jen je potřeba najít ty správné. Teď bez olejíčku nedám ani ránu! Našla jsem ideální, po kterých si moje pleť doslova chrochtá blahem 🙂 Tak šup šup k jejich představení… 🙂

Všechny oleje jsou od české značky Renovality (jupí). Takovým jejich heslem je „Rostlinné oleje jsou jako rostlinné zlato. Tak se k nim také chováme.“ I proto jsou všechny oleje v lahvičkách z fialového skla, které zaručuje bioaktivní stálost, oleje chrání a dokonce zlepšuje jejich kvalitu. V obecné rovině je ještě potřeba říct, že všechny oleje mají 100% přírodní původ. Nenajdete v nich tedy žádné minerální oleje, syntetické látky, konzervanty ani barviva.

Za mě má tedy Renovality zelenou hned z několika důvodů:

  • jedná se o českou přírodní kosmetiku
  • oleje jsou perfektní, co se kvality týče
  • péče o zákazníky je špičková (rychlé odpovědi, ochota poradit)
  • oleje jsou balené ve fialovém skle a o objemu 100ml (čili žádné prťavé lahvičky, kdy máte strach, že jste je po prvním použití komplet vyplácali)
  • jak by řekl můj táta, je to „value for money“ (přírodní produkty jsou vesměs drahá záležitost, ale tady nemám pocit, že bych vyhazovala peníze. Ba naopak – ceny jsou za mě víc než příznivé)
  • nabídka olejů je opravdu široká (vybrat si musí každý a na jakýkoliv problém – mrkněte na eshop 🙂 )

Ve své výbavě mám olej moringoý, kávový a okurkový.

Renovality moringový olejJako první se pojďme podívat na MORINGOVÝ OLEJ. Ptáte se, co moringa je? Že jste tenhle název nikdy neslyšeli? Ani já ne. I proto mě lákalo tuhle novinku vyzkoušet. Na obalu stojí v první větě, že moringa je dar z nebes, který je považován za elixír života. Jinak je to malý opadavý strom původem z Indie 🙂 A hodí se snad na všechny neduhy pleti – pro pleť vysušenou, aknózní, vrásčitou, unavenou, nestejnoměrně pigmentovanou. Pigmentace v obličeji trápí od prvního těhotenství i mě, a proto jsem sáhla po tomto oleji. A musím říct (ač jsem se k „léčbě“ pigmentových skvrn krémy stavěla vždycky spíš skepticky), že začínám vidět změny k lepšímu!  Kromě toho doslova vidím, že mé pleti moringa prostě svědčí. Moringový olej má využití i na suché a lámavé vlasy. Stejně tak pomůže lidem, které trápí lupy. Pokud jde o vůni, je moringový olej takový zemitější. Konzistencí je tento olej hustší.

Renovality okurkový olejDruhý olejový zázrak je OKURKOVÝ OLEJ. Ten má oproti moringovému oleji výrazně svěžejší vůni, takže skvěle poslouží na ranní probrání a nastartování jak pleti, tak vás samotných. Zázračná síla okurek je tedy známá už léta – já se po jeho nanesení vždycky na chvíli vrátím do dětských let, kdy jsme si s maminkou dávaly na obličej slupky od okurek 🙂  Olej slouží k hydrataci pokožky a regeneraci kožních buněk. Vedle toho bojuje s vráskami, striemi, akné a zarudlou pletí. Protože se strie (konkrétně 2, ale i ty mě pěkně štvou!) při druhém těhotenství nevyhly ani mně, používám ho i na ně. Nemůžu říct, že bych zaznamenala nějaké viditelné změny, ale to po měsíci používání není ani oprávněný požadavek. Tady musím vydržet, mazat a doufat, že strie zmizí nebo vyblednou.

Renovality kávový olejA na závěr KÁVOVÝ OLEJ, který má, jak jinak, omamnou kávovou vůni. Jedná se o vyhlášenou surovinu pro svůj anti-aging efekt. Kromě vrásek je úspěšným bojovníkem proti celulitidě! Směs vitamínů, enzymů a samozřejmě kofeinu pleť hezky čistí, zjemňuje a zajišťuje její optimální hydrataci. Po jeho nanesení doslova cítím, že je moje pleť ve skvělé kondici!

Renovality baňkyK olejům mám i silikonové masážní baňky – malou na obličej a velkou pro masáž větších ploch (břicho, zadek, stehna). Masáž je moc příjemná a člověk si ji hravě zvládne provádět sám. Baňkování zlepšuje lymfatický tok a mikrocirkulaci krve. To vede k lepšímu vstřebání olejů, omlazení kůže, vyčištění pórů a zpevnění pokožky.

 

Komentáře