Za zvířátky do Zooparku Zájezd

Výlety za zvířátky jsou u nás zárukou spokojenosti 🙂 Mates ke štěstí nepotřebuje žádnou velkou exotiku, a protože toho ještě stejně moc neujde, tak ani obrovský zoo nejsou nutností. Vlastně mu bohatě stačí, když uvidí pár domácích zvířátek, který si bude moct pohladit 🙂 A já zase oceňuju, že se nemusíme mačkat v davech. Pražskou zoo mám moc ráda, ale jednou za rok mi to tam bohatě stačí…Stále častěji tedy výletíme směr menší zoo nebo různý zooparky.

Minulý týden jsme vyrazili do Zooparku Zájezd, který najdete ve Středočeském kraji ve vesnici Zájezd, konkrétně mezi Prahou a Kladnem, hned vedle hradu Okoř. Pokud jste už zdatnější chodci nebo cyklisté, můžete začít výlet třeba právě na Okoři a pak se do zooparku přesunout, je to něco okolo 5 km.Pokud budete cestovat z Prahy autem, zabere vám cesta asi 45 minut z centra, od letiště je to ale asi jen 10 minut autem.

Zoopark Zájezd je menší rodinná zoo rozdělená na dvě zcela samostatné části vzdálené od sebe asi 200 metrů, kde najdete asi 100 druhů domácích nebo exotických zvířat (lemury, velblouda, rysy, opičky, lamy, surikaty, kozy…). Kromě toho je v zooparku k vidění největší veřejně přístupná expozice chameleonů na světě, což se mi jako bývalé chovatelce chameleona moc líbilo 🙂 Pro děti samozřejmě nechybí kontaktní zoo, kde jsou kozy, ovce, králíci, prasátka a kousek od ní pak výběh s největšímu králíky na světě, do kterýho děti taky můžou. Králíci jsou fakt obří! 🙂 A kolem výběhu je krásná louka jako stvořená pro letní pikniky a lenošení na dece 🙂 V areálu je taky dětské hřiště, pískoviště…

Při příjezdu můžete zvolit mezi dvěma parkovišti, to první je v centru obce (na rozcestí s ukazateli parkovišť se dáte doprava), to druhé, které jsme zvolili my, je vlastně mimo obec (na rozcestí s ukazateli parkovišť pojedete rovně) a dostanete se od něj ke kontaktní části zoo a dětskému hřišti. Cestou z parkoviště, které tedy není vlastně moc organizované (v podstatě je to jen polní cesta, kde se podél parkuje), je menší naučná stezka s pár zastaveními. Matesa nejvíc zaujal hmyzí hotel, pexeso se zvířátky nebo přiřazování stop k jednotlivým zvířatům. Fyzičku můžete otestovat na dřevěné kladině nebo chodníčku z kůlů 🙂 Z parkoviště je to do ZOO asi 500 metrů.

A pár praktických informací na závěr

Otvírací doba – denně od 9 do 18 hodin

Vstupné – dospělí 100,-Kč, děti 75,- Kč (děti do 3let a ZTP/P jsou zdarma), rodina 2+3 300,-Kč, parkovné 40,-Kč/den. Vstupenku si nechte u sebe a nikam ji nevyhazujte, protože ji budete potřebovat při vstupu do druhé části zoo a taky na zpáteční cestě.

Občerstvení – ve vesnici, když budete přecházet z jedné části zoo do druhé, je hospůdka, kde mají zmrzlinu, a co jsem zaregistrovala, tak tam také vaří (venku je pár lavic, žádnou krásnou zahrádku tedy nečekejte, uvnitř ale vypadala hospůdka moc pěkně), taky oceňuju, že u WC měli přebalovací pult 🙂

Více o zoo tady🙂

Komentáře