Yedoo – odrážedlo YooToo

Yedoo cyklistkaDocela mě baví, jak s dětma přijdou kromě těch opravdových starostí i starosti „dobrovolné“. Tedy takové, které si sami připravíte, protože chcete pro svýho prcka vybrat to nejlepší. U nás se tentokrát jednalo o odrážedlo. V létě Adélka na jedné z dovolených zálibně koukala na starší holčičku, která se po place před penzionem proháněla na odrážedle. Sem tam holčička dovolila a do ježdění se mohla pustit naše Áďa. Co na tom, že s kolem spíš chodila, než by se odrážela a vezla (v té době ji bylo kolem 22 měsíců). Viděli jsme, že ji to baví, na motorce si pomalu dře kolena o zem a že odrážedlo dřív nebo později budeme kupovat. Na co tedy čekat – k drandění využijeme ještě zbytek léta a podzim. A tak jsem se dala do hledání. Kámoš Google mi vyhodil několik možností těchto dětských kol. Vybírali jsme spolu s manželem a jasno jsme měli během několika málo minut. Mám pocit, že u manžela to bylo něco jako láska na první pohled. „To vypadá jako opravdický kolo a ne nějaká hračka“. Yedoo. Česká značka, která vyrábí dětská odrážecí kola a koloběžky pro všechny věkové kategorie 🙂 . Odrážecí kola Yedoo už od pohledu vypadají poctivě, a je tomu tak i ve skutečnosti. My sáhli po vlajkové lodi v podobě modelu YooToo, který:

  • Yedoo lehká váhamá hliníkovou konstrukci (hliníkový rám, hliníková řídítka, objímky a ráfky) díky které je lehký, konkrétně má 3,4kg (to ocení nejen děti, ale i rodiče, na které dříve nebo později poponesení kola vyjde 😀 )
  • je opatřen hned několika reflexními prvky
  • má v sobě zabudovanou brzdu (v popisu píšou, že se konkrétně jedná o dětskou V-brzdu s celohliníkovou juniorskou páčkou, která má lehký chod… tomu vůbec nerozumím. Ale jsem schopná posoudit velikost brzdy, která odpovídá malým ručkám)
  • má ergonomické sedlo, které je pohodlné a nebrání volnému pohybu nohou při odrážení
  • madla mají rozšířené a vyztužené konce, aby ručky dítěte nesklouzly z řídítek ani za jízdy ani při pádu
  • má sedlovku (rozuměj ta tyč, ke který je přimontovaný sedlo 🙂 ) zasazenou do rámu pod specifickým úhlem, aby se při zvýšení sedla zvětšil i prostor mezi sedlem a řídítky, a jezdec měl dost místa a pohodlí (slovy lajka, aby se při zvýšení sedu nezmenšilo jezdci místo a nemusel se hrbit)
  • má nastavitelnost výšky sedla zvýšenou díky dvoupolohové zadní vidlici (a právě díky tomu je kolo opravdu rostoucí a dětem dlouho vydrží)

V Yedoo jsme si pro vás připravili i krátké video, které vám představí YooToo a okrajově i další dva modely 🙂

Kromě tohohle nejvymakanějšího modelu mají v Yedoo ještě další varianty:

TooToo, které je vybavené téměř stejně jako YooToo. Největší rozdíly jsou:

  • má ocelový rám, takže je nepatrně těžší (3,7kg)
  • nemá  dvoupolohovou zadní vidlici, takže má menší rozsah nastavení výšky sedla, čili kolo vydrží vašemu drobkovi o nějaký ten měsíc kratší dobu

a OneToo, které je takovým základním modelem odrážedel Yedoo.

Yedoo naše cyklistkaNo a jak se s odrážedlem skamarádila Adélka? Krásně! Už když jsme si ho odváželi z prodejny, měla velkou radost. Doma ho hned musela vyzkoušet. A po pár dnech ježdění doma jsme vyrazili ven. Nejdřív ujela pár metrů, dneska už s kolem zvládneme celou procházku (jasně, občas chce místo kola ťapat – a právě v ten moment jsem šťastná, že naše YooToo váží fakt málo a já ho unesu v jedný ruce s helmou, druhou rukou vedu Adélku a Domík se nese v nosítku. Ano, mámy zvládnou všechno 😀 ). Den ode dne vidím, jak se její jezdecké schopnosti zlepšují, je si čím dál tím víc jistá v kramflecích, drží líp rovnováhu a jízdu si prostě užívá tak, že občas mám co dělat, abych jí stačila 🙂

Už začínám chápat, proč mi v Yedoo říkali, že se maminky po koupi odrážedla dost často vrací pro koloběžku. Né pro dítě, ale pro sebe. Taky mě to dost možná čeká 🙂

A jak je vidět, s YooToo se jezdí dobře i v terénu 🙂

Komentáře