Výlety s dětmi na Znojemsku – 2. část

Lodí na hrad Bítov, návštěva zookoutku

Mysleli jsme si, že tenhle výlet bude pro Matěje naprostý top 🙂 Co vám ale budu povídat, kanál na Bítově, do kterýho mohl šťourat klackem a házet do něj kamínky, trumfnul všechno… 🙂

CIMG3743Na Bítov jsme se vydali menší výletní lodí, která vyplouvala z přístaviště mezi Vranovskou pláží (pokud budete mít čas, můžete se tam vykoupat) a hrází.  Normálně můžete vyrážet i z Vranova nad Dyjí, ale přehrada je teď uzavřená, a to i pro pěší, takže se do přístaviště, pokud pojedete autem, dostanete jen po lávce z pláže (nemusíte ale platit vstup na pláž, jen parkoviště 100 Kč za den). Odjezdy lodí si určitě zjistěte dopředu. Jezdí tam i víc lodních společností (my jsme pluli s touto https://www.lodnidopravavranov.cz/). Lodní lístek na Bítov (zpátečení) stojí pro dospělého 220,-Kč, děti do 3 let jsou zdarma, od 3 do 15 let stojí zpáteční lístek 120,-Kč a stejně zaplatíte třeba i za kočárek, psa nebo kolo.  Vyhlídkové plavby jsou ještě o něco dražší. Cesta lodí nám na Bítov trvala cca. hodinu.

Lodí jsme dorazili do zastávky Bítov-hrad a odtud se vyškrábali ne příliš dobrou cestou až k hradu. Cesta CIMG3747určitě nebyla vhodná pro kočárek, ale byl to jen kousek (cca. 200 m). Pokud máte tedy tatínky siláky, co kočárek vynesou, tak to asi zvládnete i s ním 🙂  Jestli už máte trochu odrostlejší děti, tak si nenechte ujít i prohlídku hradu.  Kromě jiného by tam měla být snad jedna z největších sbírek vycpaných psů. Prohlídka hradu ale trvá cca. 70 minut a to jsme si s Matesem fakt netroufli, i když zrovna zařezával v krosně. Nakonec jsme si koupili jen lístek na nádvoří, kde je i zámecká kaple, a do zámeckých zahrad.  V zadní části zahrad jsou pak voliéry s papoušky, což se Matesovi taky moc líbilo. Co se týče občerstvení, tak na nádvoří je cukrárna s kavárnou, vinárna a taková menší jídelna, kde si můžete dát polívku, nějaké hotovky a pak smaženou klasiku (řízek, filé, smažák…). Pokud vás nebude tlačit čas, tak kolem hradu se dá ještě vyrazit na několik menších procházek (ke studánce atd.).

CIMG3755A protože jsme velcí milovníci zvířatek, tak jsme si nemohli nechat ujít návštěvu zookoutku, který je cca. 1 km pěšky od zámku (do mírného kopečka směrem k parkovišti). Cesta je asfaltová, a tudíž ji zvládnete i s kočárkem. Zookoutek není nijak obří, ale mně se moc líbil 🙂 Najdete tam kozy, ovce, slepice, psy, kočky, morčata, králíky, koně, poníky, prasátka a emu. Obzvláště volně pobíhající selátka mě fakt dostala 🙂 Vstup pro dospělého stál tuším 40 Kč.

 

Komentáře