Výbavička pro maminku a miminko – kojicí polštář (dokonce cestovní)

Milkie kojící polštářKdyž byla Adélka malá, ukázal se kojicí polštář jako jedna z nejlepších investic. Bez něj jsem si kojení vlastně nedokázala představit. Přeci jen, hlavně ze začátku člověk neví, jak si má miminko „naštelovat“ do správné polohy. Tenhle problém polštář vyřeší… Minimálně do Ádina půl roku jsme ho vozili i na všechny naše vícedenní pobyty, kterých nebylo zrovna málo. Já sama jsem ho pak už ani nechtěla tahat (ono těch krámů s miminkem, respektive obecně dětmi, balíte a taháte tolik!) ale manžel ho stejně nakonec do kufru nacpal. Proto jsem ráda, že jsem objevila moc fajn vychytávku – kojicí polštář Opal, který je díky své velikosti ideální i na cestování! Já bych řekla, že ho pro svoje větší pohodlí v začátcích můžete klidně nosit i v přebalovací tašce – a to už je pořádný luxus, že 🙂

Kojicí polštář Opal funguje tak, že si ho návléknete na předloktí, díky čemuž získáte stabilní a pohodlnou oporu miminka při kojení. Údajně je miminko pod naprosto ideálním úhlem, což zabraňuje ublinkávání.

Milkie kolážV čem vidím velkou výhodu oproti kojicímu polštáři, který mám doma (Multirelax od značky Candide), je jeho výplň. Opal je vyplněn rounem z dutého vlákna, které je jednak antibakteriální (tedy vhodné i pro alergiky), a hlavně drží tvar! Můj původní polštář, který byl sice v zápřahu několik měsíců a používala jsem ho i při spaní v těhotenství, je vyplněn polystyrenovými kuličkami, a popravdě si neumím představit, že ho budu moct znovu používat. Je úplně zvalchovaný, pocitově naplněný sotva z poloviny… A když si tak vzpomínám, s kuličkovou náplní jsem vlastně bojovala už při kojení Adélky – sesypat je na jednu stranu, aby miminko nemělo při kojení hlavičku pod úrovní tělíčka… to byl vcelku otravný rituál před každým kojením.

Kromě funkce kojicího polštáře se dá Opal využít i jako pomůcka ke cvičení po porodu pro lepší zavinování dělohy.

Polštář testujeme s Domčou zatím krátce, ale už teď můžu potvrdit, že je to super praktická a skladná vychytávka. Až ho budeme mít delší dobu, určitě napíšu, jak jsme spokojení 🙂 Zatím si můžete přečíst rozhovor s maminkou Míšou – zakladatelkou eshopu Milkie.cz, který se zaměřuje právě na výrobu a prodej kojicích polštářů. Hezké čtení!

Míšo, vím o vás, že jste sa ma maminka. Prozradíte nám, kolik máte dětí a jak jsou staré?

Mám krásného kluka, je mu rok a půl. Ale letí to 🙂

Co vás přivedlo ke kojícím polštářům? Jak vás napadlo začít je prodávat?

Můj porod dopadl po dlouhých hodinách císařským řezem, který spolu s povinným pobytem maminky na JIP neprospívá dobrému rozjetí kojení. S váhovým přírůstkem jsme byli na spodku tabulky, takže nás čekal povinný kolotoč dokrmování, vážení a kontrol. Ale byla jsem odhodlaná “dát kojení všechno” a díky velké pomoci mého muže jsme všechno úspěšně zvládli. Klasický kojicí polštář – rohlík vůbec nevhovovoval, letěl tedy do kouta a s mojí maminkou jsme šily další a další prototypy šikovnějších polštářů.

Jak dlouhá doba uplynula od onoho nápadu po realizaci a spuštění eshopu milkie.cz?

Od prvního nápadu do ostrého startu eshopu to trvalo 10 měsíců, rozdělených mezi rozvinutí nápadu, mnoho kol prototypů a práci na eshopu. Eshop nyní jede půl roku a máme spoustu pozitivních ohlasů.

Kde všude mohou zákazníci vaše polštáře pořídit? Neplánujete si otevřít i kamennou prodejnu?

Zatím jsme pouze eshop a kamenná prodejna je jen hudbou budoucnosti. Ale přiznám se, že pořád chodím kolem volného prostoru, na který si tak trochu myslím – hned u pražské náplavky, s velkými okny, kde by byla krásná kavárna/cukrárna pro kočárkující maminky, spojená s prodejnou našich výrobků. Mám ještě takový boční projekt s kamarádkou, občasné pečení cupcaků a cheesecaků pod značkou Carpe Diet a zdravá cukrárna je pro kombinaci s maminkami prostě ideální 🙂

Já mám od vás perfektní kojící polštář Opal, který je prosvou velikost ideální i na cesty. Představíte nám v kostce, jakédalší polštáře prodáváte?

😀 Máme skutečně velký rozptyl velikostí polštářů, od malého OPAL na kojení na cestách, přes speciál EDEN pro dvojčata a maminky po císařském řezu, přes mého favorita – “opěrku z gauče” TULIP pro jednoduché kojení, až po naši vlajkovou loď – velký a luxusní těhotenský polštář ALICE. Právě jsme dokončili vývoj dalšího těhotenského polštáře, který se bude jmenovat JASMINE, ale o tom třeba příště 🙂

Když se vrátím k cestovnímu polštáři Opal, psala jste mi, ževzn iknul po narození vašeho syna. Jak a proč jste ho vymysleli?

Po propuštění z porodnice jsme museli chodit se synem každý den na převážení k doktorce, zda a jak přibírá… byl horký konec léta, v čekárně bylo plno a horko, takže miminka měla žízeň, plakala a maminky se snažily kojit o sto šest. Ne vždy s úspěchem, některá miminka se nechtěla přisát nebo se vrtěla a pouštěla, synovi se zas hodně potila hlavička. Paní doktorka – úžasná starší dáma s neocenitelnými zkušenostmi – říkala, že kojení na ruce není ideální pokud miminko už není “mazák” a teprv se učí jak na to, protože ruka se po pár minutách kojení chvěje a pro měkkou hlavičku miminka začíná být nepohodlná. Takže Opal byl vymyšlen tak, aby miminko mělo měkkou stabilní opěrku hlavy, s bonusem podepření pod úhlem, které je dobrý proti ublinkávání.

Dá se říct, který polštář je u vašich zákaznic neojoblíbenější?

Zatím se zdá, že se líbí všechny. Cestovní polštářek OPAL a opěrka TULIP se těší velké oblibě u miminek a tatínků. Nastávající maminky zase berou útokem měkkoučkým rounem plněný polštář ALICE a pochvalují si jak zásadní úlevu pro bolavá záda i nohy, tak delší a kvalitnější spánek…

A na závěr – jak vznikl název Milkie 🙂 ?

Je spousta značek a obchodů, které mají v názvu baby nebo mimi, tomu jsme se chtěli vyhnout. Původně jsme měli vymyšlený název Ursa Minor, což je latinsky souhvězdí Malého vozu – Malá medvědice. Někdo nám ale těsně před spuštěním vyfouknul webovou doménu, takže jsme vybrali druhého finalistu, koťátko a jmeno Milkie.

 

 

 

Komentáře