„Touha mít možnost dát svému synovi něco originálního mě přivedla zpět k šití“ aneb Tatanka Heartmade Creations

Už určitě víte, že vám tady rády představujeme maminky, kterým nestačí někdy dost zběsilé tempo maminek na mateřské/rodičovské dovolené a rozhodly se něco tvořit.

tatanka 2Jednou z takových maminek je i Světlana, která vyrábí krásné textilní věci pod značkou Tatanka Heartmade Creations. V její šicí dílničce najdete sety do postýlky, oblečení, hračky a úložné prostory…

tatanka mantinelyMy máme z rukou Světlany alias Tatanka Heartmade Creations mantinely do postýlky se vzorem lištiček. Jsou krásné, perfektně provedené a od pohledu táák příjemné! Jen, co jsme je vybalily, ukořistila je Adélka a půl dne s nimi chodila po bytě, vždycky je někde položila a udělala hají 🙂 Takže je vidět, že Světlana dělá svou práci dobře, protože dětem se její výrobky evidentně líbí, a jak 🙂

Protože nás šikovné maminky inspirují a nutno přiznat, že i fascinují, musely jsme samozřejmě Světlanu také vyzpovídat, abychom se dozvěděly, co ji k šití přivedlo a jak to všechno jako maminka zvládá. Hezké čtení!

1) Světlano, jste maminka?

Ano, před dvěma lety se ze mě stala maminka.  Narodil se mi syn Dorian.

tatanka 32) Pod značkou Tatanka Heartmade Creations vzniká spousta šitých věcí. Jak jste se k šití dostala?

Vystudovala jsem Střední odbornou školu oděvní ve Strážnici, a po té jsem se šla věnovat ekonomickému studiu na Vysokou školu ve Zlíně. V tomto oboru jsem si našla i své zaměstnání, a tak se mi léta na šicí stroje jen prášilo, což mi vždy bylo líto. Jsem proto velmi ráda, že jsem se k šití mohla vrátit

3) Jak moc je složité skloubit koníček v podobě šití s rodinou?

V první řadě jde o určení priorit. Na začátku jsem si stanovila, že šití sice budu brát vážně, ale než půjde malý do školky, zůstane na prvním místě starostlivost a výchova syna. Tudíž šiji vždy, když mám volno. Především když spí, nebo když si užívá chvilky u babiček a dědečků. Víkendy ty patří nám, ty jsou rodinné.

4) Kromě výbavy do postýlky v podobě mantinelů, hnízdeček a dek šijete i oblečení. Co všechno si u vás mohou maminky koupit?

tatankaPředevším jsou to výrobky pro nastávající maminky nebo maminky na mateřské dovolené. Ty se chtějí připravit na příchod potomka tak, že mu připraví hotové sety do pokojíčků. Takže krom zmíněného jsou to zavinovačky, povlečení do postýlky, polštářky, košíky, girlandy a hrací dečky. A pak aby maminky i se staršími dětmi nepřišly zkrátka, šiji dětské tepláčky, turku kalhoty, mikiny, čepičky, nákrčníky a pro úplnou dokonalost ve výbavě jsou to ladící kalhoty pro maminku a dceru nebo syna.

5) Co vás přivedlo na myšlenku začít prodávat své výrobky a kde všude je mohou maminky koupit?

Značka Tatanka Heartmade Creations vznikla na začátku minulého roku. Sama jsem v té době byla na rodičovské dovolené a touha mít možnost dát svému synovi něco originálního mě přivedla zpět k šití. Hnacím motorem pak pro rozrostení značky bylo to, že se výrobky začaly líbit nejen v okruhu přátel a známých, ale i lidí, které jsem třeba potkala jen na ulici.

6) Kde čerpáte inspiraci pro svou tvorbu?

Těch popudů je více. Internet jako velká zásobárna všemožných inspirací, to jsou především zahraniční stránky. A pak na cestách. Člověk, už je tak “posedlý“, že si začne všímat miminek v kočárcích a dětí venku, více pak chápu jaké barvy a vzory maminky upřednostňují. No a v neposlední řadě jsou to sami zákazníci, kteří přijdou s myšlenkou a je na mně abych jejich myšlenku zhmotnila 🙂

7) Co u vás maminky kupují nejčastěji?

Jsou to právě již zmiňované sety pro miminka. Často se stane, že maminka objedná jen nějakou část a po nějaké době se ozve, že by chtěla dovybavit set. Někdy však vzory látek mizí tak rychle, že musíme s maminkou najít jinou alternativu. Vždy se však domluvíme a něco vymyslíme.

tatanka 48) Prozradíte nám svoje plány do budoucna? Neuvažujete např. o vlastním eshopu?

Plánu a myšlenek je spousta, jen je potřeba je ukočírovat a poté jim dát reálnou podobu. Momentálně jsou to spíše plány na zrychlení a zefektivnění práce, a také rozvíjení a zdokonalování výrobků. Ale ano i myšlenku vlastního e-shopu nosím v hlavě.

9) A na závěr – jak vznikl název Tatanka Heartmade Creations?

Je to vlastně velmi prosté – zkomolenina mého jména, která vznikla už v raném dětství a provází mě celý život. Dovětek Heartmade Creations vyjadřuje to, že do věcí dávám kus ze sebe, protože všechny výrobky jsou dělané srdcem.

Komentáře