Tipy na vánoční dárky od Lenči

Do Vánoc zbývá ještě víc než měsíc… I když mám pocit, že na dárky je času dost, tak vánoční šílenství už pomalu ale jistě začíná 🙂 Sama mám už pár dárků nakoupených a nakonec je možná lepší stihnout všechno hezky v klidu s trošku větším předstihem, než to honit na poslední chvíli, ne?

V tomto článku mám pro vás tipy na dárky pro menší i větší děti. Všechno jsou to hračky, co už nějaký čas máme doma a jsou u nás hodně oblíbené a můžu je tedy s čistým svědomím doporučit dál 🙂

Hračky pro nejmenší

Košíčky na třídění barev

Skvělá Montessori hračka, se kterou si můžete hrát na mnoho způsobů a je vhodná už pro ty úplně nejmenší. Detailní recenzi najdete tady.

Kelímky

Různě barevné plastové kelímky, které na první pohled působí dost obyčejně. U nás ale nesmírně oblíbená hračka u obou dětí. Můžete je stavět na sebe, vkládat do sebe, hrát si s nimi ve vaně…Koupíte v DM drogerii a stojí cca. 100,-Kč.

Pěnové kostky Galt

Kostky vhodné pro děti od cca. 6 ti měsíců. Sada obsahuje celkem 6 kostek  s veselými obrázky zvířátek a dopravních prostředků (na kostkách je celkem 12 párů zvířátek, které děti mohou skládat třeba do dvojic).  Jedna z kostek má všitou rolničku (škoda, že ostatní ne…). Set kostek stál přibližně 400,-Kč.

Dřevěná hrací kostka od Jouèco (Activity Cube)

Dřevěná kostka s různými aktivitami je podle výrobce určená pro děti od 18 ti měsíců a je zaměřená hlavně na rozvoj jemné motoriky. Matěj a Terezka si s ní hodně hráli už mnohem dřív (cca. od 10 měsíců).

Na čtyřech stranách kostky jsou různé aktivity- počítadlo, panel s otáčivými symboly, klasická vkládačka a hlavolam s tvary. Na vrchu kostky je pak provlíkačka, kterou je možné sundat. Cena kostky se pohybuje okolo 900,-Kč.

Navlékací kroužky

Klasická miminkovská hračka, která děti prostě baví. My máme menší dřevěnou variantu a větší od Fisher Price.

Prolézací tunel

Prolézací tunel je hračka, která baví Terezku i Matěje. Navíc se dá složit, takže v pokojíku nezabírá (pokud zrovna nechcete) místo.

Hračky pro větší děti (cca. od 18 měsíců)

Tatrovka

Kdo z nás ji jako dítě neměl? 🙂 Legendární hračka vyrobená v ČR prostě nesmí chybět ani u nás! My máme tatrovku v červeno-modré varinatě (existuje ještě oranžová, zelená, modrá, zeleno-žlutá nebo dokonce i růžovo-fialová pro holky 🙂 ).

Velká tatrovka měří 72 cm a uveze náklad až 100 kg. Je opravdu robustní a líbí se mi, že má i pojistku proti nechtěnému vyklopení korby. Klidně ji můžete vyvézt i ven, protože má hodně široká kola a zvládne i nerovný terén.

Cena cca. 600,-Kč

Houpací prkno, houpací koník a odrážedlo v jednom od Antonie a Emma

Další z pohybových hraček, kterou mám moc ráda (a děti taky 🙂 ). Jedna hračka, ze které můžete udělat samostatné houpací prkno (bezva věc na trénování stability, ale třeba taky stoleček 🙂 ) , houpacího koníka (které dítě se nerado houpe? 🙂 ) a odrážedlo. Celou a podrobnou recenzi si můžete přečíst tady.

 

Cena 2.990,-Kča koupíte ho zde

Teepee

Super hračka a zároveň krásná dekorace do pokojíku 🙂 Matýskova oblíbená zašívárna, čtecí místečko a postýlka pro plyšáky 🙂 Podrobná recenze tady.

Cena cca. 2.200,-Kč.

Lego

Moje asi nejoblíbenější hračka vůbec! A letos najde Matěj pod stromečkem další krabice 🙂 Cena je sice trochu vyšší, ale na druhou stranu za lego mi to líto není…Zatím kupujeme Duplo. Máme základní kostky, pak Rodinný dům, Vláček s jídlem a Parní vláček + jeho rozšíření, které Matěj dostal od Ježíška už loni a je to naprostá bomba! Pokud máte doma, stejně jako my, malého milovníka vláčků, tak určitě neváhejte a Parní vláček pořiďte (vyhrajou si i tatínci ) 🙂

Kreslící tabulka

Obyčejná a levná hračka, která udělá spoustu parády 🙂 Tabulku jsem pořídila v Lidlu e-shopu za 170,-Kč.  Maminky jistě ocení, že děti při kreslení nic neušpiní a tabulka se dá samozřejmě opakovaně „smazat“, takže si můžete kreslit do aleluja!

Kuchyňka

Matěj si k 3. narozeninám moc přál kuchyňku a my jsme mu to splnili 🙂 Kuchyňka je u nás od té doby v provozu každý den a s radostí tam chodí úřadovat už i Terezka. Doporučuji pořídit dřevěnou variantu, která je o dost hezčí než ta plastová. My máme kuchyňku EcoToys (koupíte ji třeba tady), ke které bylo příslušenství (hrnec, pánev, poklička, naběračka, obracečka). Kromě toho se mí líbila, že je ve velmi jemných a neutrálních barvách. Provedení je moc pěkné a kvalitní.

Ke kuchyňce má Matěj dřevěné doplňky z Lidlu a letos Ježíšek jeho výbavu zase rozšíří 🙂 V Lidl e-shopu momentálně zase mají krájecí ovoce, zeleninu, pizzu, věci na gril, kávovar, toastovač…

Cena cca. 2.000,-Kč.

Kouzelný šroubovák

Kouzelný šroubovák je mozaiková stavebnice pro holky i kluky od cca. 3 let. Dítě zašroubovává různě barevné šroubky do otvorů v desce a tím procvičuje motoriku, představivost, ovládání náčiní, ale třeba taky barvy nebo počítání. Šroubovat můžete jednak podle své fantazie a vytvářet tak různé ornamenty a obrázky, nebo podle 20 přiložených šablon. Podrobnou recenzi spolu s videem najdete tady.

Cena 1.249,-Kč a koupíte ho tady

Kidedu

Kidedu je didaktická hra pro děti, která by jim měla pomáhat lépe organizovat běžné denní činnosti, jako je oblékání, mytí, spánek, čištění zubů, večerní usínání… V sadě Kidedu najdete celkem 21 kartiček vytištěných na pevném papíře, na kterých jsou vyobrazené konkrétní činnosti .Celý článek o Kidedu najdete tady.

Cena 640,-Kč a koupit můžete tady

Cédéčka

Výběr z našich oblíbených cédéček najdete tady. Obzvláště logopedické písničky u nás teď jedou o sto šest a jsou fakt děsně chytlavý 🙂

Kouzelné čtení

Pokud doma ještě nemáte Kouzelné čtení od Albi, tak pro vás bude výběr dárku asi jasný 🙂 Kombinace elektroniky a čtení je kombinace, která našeho Matěje pořád hrozně moc baví. Průběžně navíc můžete dokupovat další knížky a máte na x let o dárky postaráno 🙂 Podrobnou recenzi najdete tady. Na blogu navíc najdete i recenze na další knížky ke Kouzelnému čtení.

Cena cca. 1.400,-Kč (i s jednou knížku)

Koloběžka Mini Micro Deluxe

Poslední tip bude pro malé sportovce 🙂 Kvalitní švýcarská koloběžka značky Micro v mnoha krásných barevných variantách. Je vhodná cca. od 2 do 5 let. Jedná se o trojkolkovou koloběžku, která je samozřejmě stabilnější než klasická dvojkolková, a tudíž je ideální právě pro malé děti. Přední kolečka jsou navíc větší než zadní, aby koloběžka lépe překonávala různé nerovnosti. Koloběžka je jedinečná hlavně ve způsobu ovládání, resp. zatáčení. Zatáčí se totiž pouhým nakloněním řídící tyče a přenesením váhy. Tento speciální mechanismus dítěti hezky pomáhá rozvíjet a trénovat rovnováhu a samozřejmě i koordinaci pohybů a motoriku vůbec. Ovládání je velmi intuitivní a dítě hodně rychle pochopí, jak koloběžku řídit.

V nabídce najdete i koloběžku s odrážedlem v 1, která má odnímatelné sedátko.

Celou recenzi si můžete přečíst tady.

Cena 2.390,-Kč

 

 

Komentáře