Těhotenský polštář MOTHERHOOD

Problémy se spánkem se nevyhnou téměř žádné nastávající mamince a s narůstajícím bříškem je stále obtížnější a obtížnější najít vhodnou polohu, ve které bychom si mohly příjemně odpočinout. Když mi někdy okolo 4 měsíce vykouklo bříško, musela jsem se vzdát své milované spací polohy na břiše. Představa, že několik následujících měsíců budu spát pouze na boku, protože ani poloha na zádech se v těhotenství nedoporučuje, pro mě byla hrozná … Když jsem si na internetu zjišťovala, jaká je nejlepší poloha při spánku v těhotenství (mimochodem je to poloha na levém boku, údajně kvůli lepší cirkulaci krve k placentě), narazila jsem na těhotenský polštář značky Motherhood a rozhodla jsem se ho vyzkoušet. Nakonec se z něj stal můj nejlepší kámoš, který mě během těhotenství všude doprovázel a nakonec musím uznat, že byť cena polštáře není zas až tak nízká, byla to pro mě, jakožto velkého milovníka spánku, nejlepší investice :-).
Těhotenský polštář Motherhood má tvar písmene „C“ a díky tomuto tvaru poskytuje současně oporu hlavy, bříška i páteře. V poloze na boku pak máte horní část „céčka“ pod hlavou a spodní část mezi koleny (já jsem pak také střídala polohy, kdy jsem měla rovnější část polštáře za zády nebo před bříškem a polštář jsem tak objímala). Polštář má také sundavací povlak (koupit jej můžete v mnoha barevných variantách), který se dá vyprat v pračce. Výplň polštáře, která je tvořena dutým vláknem, pro mě byla zkraje trochu tvrdší a v části, kde máte hlavu, ji na můj vkus bylo trošku víc (jsem zvyklá spát na opravdu nízkém polštáři) a ocenila bych, kdyby se dalo množství výplně regulovat, což bohužel nejde. Po několika týdnech používání se ale trošku slehl a pak už bylo vše v pořádku. Jedinou nevýhodu tohoto polštáře spatřuji v jeho poněkud větších rozměrech, což je obzvláště nešikovné, když chcete polštář převážet (pokud jsem během těhotenství měla někde přespávat, vozila jsem jej s sebou :-)). Polštář je sice dodáván v plastové tašce, ta se ale po několika použitích roztrhla a převážení polštáře pak bylo opravdu komplikované, nakonec jsem to vyřešila modrou taškou z IKEI :-). Polštář můžete používat i po porodu, a to jako kojící polštář (video, jak polštář používat, naleznete na níže uvedených webových stránkách).
Těhotenský polštář MOTHERHOOD mohu všem budoucím maminkám určitě doporučit (nakonec si ho zamiloval i můj muž, kterého jsem párkrát přistihla, jak na něm usnul :-)). Koupit jej můžete na internetových stránkách http://www.motherhood.cz/ a jeho cena se pohybuje od 1.259,-Kč do 1.599,-Kč.

Komentáře