Stolování pro malé i velké s jídelní židličkou Hauck Alpha+

Matýsek už nám začal pomalu odrůstat ze své předchozí jídelní židličky a kromě toho pro mě už bylo obtížný ho do židle pořád zvedat. Rozhodli jsme se, že pořídíme dřevěnou židličku, kterou budeme moci přisunout k našemu velkému stolu a užívat si tak rodinné stolování společně 🙂

Od značky Hauck máme i sourozenecký kočárek (recenzi o něm si můžete přečíst tady) a stejně dobře jako kočárek nám už několik týdnů slouží i jejich dřevěná jídelní židlička Alpha+.

Od narození až do dospělosti

Na židličce Hauck Alpha+ je sympatický, že ji můžete mít pro miminko vlastně už od narození. Na židličku je totiž možné připevnit adaptéry s lehátkem (není v ceně, ale kupuje se zvlášť za necelých 1.600,-Kč). I když vím, že používání lehátek pro malá miminka není příliš vhodné, tak sama doma lehátko mám, a když je třeba, tak jsem do něj Matěje i Terezku na chvilku dávala (max. na pár minut denně). Kdybych tehdy, když jsem lehátko kupovala, věděla, že existuje židlička, která tuhle možnost má, šla bych do ní, protože tyhle multifunkční věci mám moc ráda a zbytečně si tak nezakrámujete byt hromadou věcí 🙂

Bez lehátka můžete židličku používat od 6ti měsíců, resp. od chvíle, kdy se naučí vaše dítě sedět. Pro menší děti můžete k židličce dokoupit ještě odnímatelný plastový pultík (cena 1.145,-Kč). Židlička má sedák a opěrku pod nohy, které můžete různě polohovat (zasunutím do drážek na bocích židličky), a tím židličku přizpůsobovat velikosti dítěte. Nosnost židličky je 90 kg, takže v pohodě unese i dospělého.Kromě lehátka s pultíkem je možné k židličce dokoupit ještě polstrování, ale my ho nemáme a myslím, že u většího dítěte to není nezbytné.

Kvalita za rozumnou cenu…

U jídelní židličky, stejně jako u jiných dětských věcí, je určitě nejdůležitější bezpečnost. Židlička je stabilní, a i když se v ní Matěj postaví, nehrozí, že by se převrátila. I přesto, že je židlička stabilní a robustní, je v prostoru nenápadná.  Židlička je taky vybavena 5ti bodovým pásem. My už je sice nepoužíváme, ale menší děti je určitě lepší kurtovat (kromě pásu má židlička i popruh, který vede mezi nožičkami, aby dítě z židličky nepropadlo). V základu k židličce dostanete také přední „lištu“, aby se dítě z židličky jen tak nedostalo (tu lze později samozřejmě odendat).

Nás židlička zaujala i z toho důvodu, že jsem hledali takovou, která by se nám hodila do obýváku. Pokoj máme barevně laděný do ořechu a docela nás překvapilo, že najít židličku v barvě ořechu nebylo zas tak jednoduchý. Kromě barvy ořechu máte na výběr ještě z dalších 3 variant – bílá, šedá, přírodní. Pokud byste chtěli, aby měla židlička i kolečka, což je asi o něco příjemnější při manipulaci, musíte si koupit model Beta+, který stojí 2.699,-Kč (kromě toho je v základu ještě polstrování a pultík, což oceníte hlavně u menších dětí).

Cena židličky Aplha+ je 1.919 Kč a koupíte ji tady.

Suma sumárum…

 • je možné ji používat už od narození (když si dokoupíte adaptéry s lehátkem)
 • rostoucí – sedátko i podnožku nastavíte dle velikosti dítěte
 • má velkou nosnost (až 90 kg)
 • ideální výška zádové opěrky, která je zároveň hezky tvarovaná, takže netlačí do zad
 • stabilní a robustní, ale zároveň v prostoru nenápadná
 • elegantní a stylová (třeba oproti klasické židličce „Sandra“, kterou jsme jako děti měli všichni a stále je dost populární, ale mně osobně se třeba vůbec nelíbí…)
 • jednoduché sestavení
 • jednoduchá údržba
 • praktická výška tak akorát k běžnému jídelnímu stolu
 • vyrobená z bukového dřeva
 • na výběr z několika barevných variant (bílá, šedá, přírodní buk, ořech)
 • příjemná cena 1.919,-Kč

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře