Spací pytel s nohavicemi a problém s odkopáváním je vyřešen!

Naše Terezka, to je notorickej odkopávač! Kdykoliv přes ní v noci hodím deku, tak se okamžitě odkope. V ložnici máme přitom záměrně trochu chladněji (okolo 19 – 20 stupňů) a občas se mi zdálo, že je jí přeci jen trochu zima a budí  ji to.

Samozřejmě mě napadlo šoupnout ji do spacího pytle, se kterým je celá řada mých kamarádek moc spokojená. Jenže…u nás se s úspěchem nesetkal. Terezce vadilo, že se v něm nemůže pořádně postavit, ale hlavně ji rušilo, že v něm nemůže spát ve své oblíbené pozici „hvězdice“ 🙂 Navíc jak se v pytli točila a přetáčela, kroutil se jí i pytel a evidentně ji pak nepříjemně táhl a škrtil. Pytel jsem tedy zase uklidila do šuplíku….

Pak jsem si řekla, že by bylo super, kdyby někdo vymyslel spací pytel, který by měl nožičky a jen tak jsem to zadala do vyhledávače 🙂 Když na mě vyskočil spací pytel Kaarsgaren, byla jsem nadšená a věřila jsem, že náš odkopávací problém bude konečně vyřešen 🙂

Spací pytel připomíná vlastně zateplené dupačky. Díky nohavicím se dítě může v pytli postavit a dokonce v něm i bez problémů chodit (v dolní části je navíc trochu rozšířený, takže je pohodlný). Kolem nožiček má našité manžety, takže se neposouvá a při chůzi nehrozí, že by se o něj dítě přerazilo.

Pytel je krásně měkký a teplý (já do něj Terezce dávám klasický overal s ťapkami, aby neměla holé nožičky – nebo můžete dát prostě ponožky- a bohatě to stačí). Zapínání má na zip, na který je ještě připevněné „poutko“ s logem, takže se dobře zapíná a v horní části je také krytka zipu proti přiskřípnutí.

Po 14 dnech používání musím říct, že jsem z něj opravdu nadšená a Terezka v něm bez problémů spí a já ji v noci nemusím pořád přikrývat!Po dlouhé době jsem zase narazila na bezvadnou a praktickou věc 🙂

Pytel je kromě toho vyrobený v ČR a vyrábí se také varianta z biobavlny, kterou máme i my, protože Terezka má extrémně citlivou kůži. Jedinou výtku, kterou bych k pytli němu měla, je doporučené praní na 30 stupňů, což, obzvláště u dětských věcí, považuje za příliš nízkou teplotu….

Pytel se vyrábí od velikosti 60 cm do velikosti 110 cm. Při výběru správné velikosti je rozhodující délka dítěte od ramen po kotníky. Terezka má momentálně velikost 70 cm (od ramenou po kotníky měří cca. 62 cm), takže nám pytel ještě nějakou chvíli vydrží, ale rozhodně nekupujte pytel větší o několik velikostí. Naopak. Když dítě trochu povyroste, tak mu prostě jen budou o něco víc koukat nožičky, na které můžete přidat ponožky.

Cena pytle se pohybuje od 594,- Kč do 1.249,-Kč (záleží na velikosti a na tom, zda je ušití z bio bavlny nebo z klasické bavlny).

Celou nabídku spacích pytlů (i klasických, z merina…) a další dětských fusaků, dek, zavinovaček, ložního prádla…najdete tady.

 

 

Komentáře