S čím si rádi hrajeme, aneb tipy na vánoční dárky od Lenči a Matěje – II. část

Vánoce se kvapem blíží a spoustu lidí kolem mě má už nakoupený dárky…Já teda ani ťuk, ale za to mám už všechno jakž takž vymyšlený. Pokud si lámete hlavu nad tím, co by měl Ježíšek nadělit vašemu prckovi, tak vám třeba naše tipy přijdou vhod. Stejně jako Léňa jsem se i já změřila na dárky pro děti cca. od 6ti měsíců.

Dřevěná hrací kostka od Jouèco (Activity Cube)

CIMG3275

Takhle dřevěná kostka s různými aktivitami je podle výrobce určená pro děti od 18 ti měsíců a je zaměřená hlavně na rozvoj jemné motoriky. Matěj ji dostal jako dárek k prvním narozeninám a hned zaujala přední místo na žebříčku jeho oblíbených hraček. Na čtyřech stranách kostky jsou různé aktivity, které prcky zabaví na celkem dlouhou dobu – počítadlo, panel s otáčivými symboly, klasická vkládačka a hlavolam s tvary. Na vrchu kostky je pak provlíkačka, kterou je možné sundat. My si asi nejčastěji hrajeme s vkládačkou, provlíkačkou a pak Matěje hrozně moc baví do kostky házet balónky a jiné věci a pak je zase vyndávat 🙂 Od téhle značky máme ještě dřevěné autíčko a určitě to není poslední hračka od Jouèco. Cena kostky se pohybuje okol 900,-Kč.

Pěnové látkové kostky GaltCIMG3277

Tyhle kostky jsou vhodné pro děti odcca. 6 ti měsíců. Sada obsahuje celkem 6 kostek (velikost jedné kostky je cca 10 x 10 x 10 cm) s veselými obrázky zvířátek a dopravních prostředků (na kostkách je celkem 12 párů zvířátek, které děti mohou skládat třeba do dvojic).  Jedna z kostek má všitou rolničku (škoda, že ostatní ne) a ta Matěje moc bavila už jako malé miminko. Teď ho asi nejvíc baví, když z kostek stavíme věže (teda abych byla přesná, tak já stavím a on boří 🙂 ) Set kostek stál přibližně 400,-Kč.

Zvukové knížky

CIMG3280Matěje poslední dobou asi nejvíc baví prohlížení knížek. Má moc rád Minipedie, o kterých už psala Léňa (pod stromečkem letos určitě najde další knížky z téhle edice 🙂 ) a pak u nás taky frčí zvukové knížky. Moc rádi si v nich listujeme a pouštíme si, jak dělají zvířátka, jaké zvuky vydává auto, traktor, mašinka… Moc fajn je i knížka s piánem, na kterém zvládne i absolutní hudební antitalent zahrát dětské písničky jako Pec nám spadla, Travička zelená, Kočka leze dírou atd.  🙂

 

 

 

 

Komentáře