První skutečný hrneček od Aventu

Na tenhle fajn hrneček jsem narazila celkem náhodou v drogérii. Na první pohled mě zaujal hlavně hezký design ve veselých barvách :-). Matýsek je sice skvělý jedlík, ale co se týče pití, je to každodenní boj do něj dostat alespoň pár kapek vody. Zkoušela jsem už spousty různých lahviček a hrnečků a vždy bez úspěchů. Občas se mi podařilo mu nastříkat trošku vody do pusinky injekční stříkačkou, ale na ven to přeci jen není úplně praktický řešení. Řekla jsme si, že to ale nevzdám a pak jsem narazila na tuhle fajn vychytávku :-).

Hrneček od Aventu má být prvním skutečným hrnečkem a je vlastně takovým přechodem od lahvičky k „dospěláckému“ hrnku. Víčko hrnečku je opatřeno speciálním ventilem, který se stlačí ve chvíli, kdy dítě přitiskne rty k hornímu okraji a pak teprve teče voda ven. Stejně jako z běžného hrnečku i z tohoto se může pít po celém horním obvodu. Pokud není ventil stlačený, tekutina ven neteče a dítě se tak nemůže polít. Tady vidím asi jediný kámen úrazu, a to že ventil se dá hrozně lehce stlačit a dítě ho může zmáčknout třeba i prsty a pak se samozřejmě polije. Nicméně každá maminka, která už svého potomka nechá alespoň občas si jídlo vychutnávat samostatně, s drobnějšíma nehodama počítá a pár kapek vody ji určitě nerozhodí (my doma měli na zdi už i červenou řepu :-)). Při sestavování hrnečku musíte taky dávat pozor, abyste všechny součástky správně poskládali, protože jinak hrneček teče. Zkraje pro mě bylo sestavování trošku komplikovanější, ale po pár složeních už to bylo ok, ale stejně vždy pro jistotu kontroluju, jestli hrnek při otočení neteče. Hrneček má taky dvě boční držadla a tak může dítě pít úplně samo. Fajn je také krytka víčka, kterou oceníte hlavně na cestách, abyste hrneček udrželi čistý. Čištění hrnečku je taky jednoduchý, protože ho lze mýt v myčce.

kubek-niekapek-360-philips-avent-12-260-ml-Objem hrnku je 260 ml a i když výrobce uvádí, že je vhodný až od 12 ti měsíců, tak my ho používáme úspěšně už teď v Matějových 10 ti měsících. Dokonce si ho oblíbil natolik, že když se s ním k němu přiblížím, otevírá pusinku, i když se pořád královsky baví tím, že část vody prská všude kolem. Já jsem hrnek koupila v drogerii dm za necelých 300,-Kč v modro červeném klučičím provedení a Léňa pro Adélku pořídila moc pěkný holčičí. Jsem zvědavá, jak s ním budou holky spokojený :-).

avent_hrnecekPro starší děti Avent vyrábí hrneček se stejným mechanismem, ale s objemem 340 ml (výrobce udává vhodnost od 18 ti měsíců).

Komentáře