Přírodní ochrana před sluncem aneb Léto je tu!

Pořád dokola slyšíme, jak je důležité se před pobytem na sluníčku mazat krémy s ochranným faktorem. Platí to pro nás dospělé, stejně tak jako pro děti. Jistě, ale co když třeba nejste (stejně jako já) úplnými zastánci patlání dětí chemií? V dnešní době už naštěstí existují i opalovací přípravky, které fungují na přírodní bázi.

ATTITUDE opalovací krémyMy jsme na základě předchozí naprosté spokojenosti se všemi produkty značky ATTITUDE, sáhly i tentokrát po vlastními zkušenostmi prověřené kvalitě. ATTITUDE má opalovací krémy, které jsou 100% minerální a pokožku před negativními vlivy slunečního záření chrání přírodní cestou.

Abych vás uvedla do obrazu, co znamená minerální opalovací krém, musím to vzít trochu zeširoka. Jak jsem se totiž dozvěděla, existují 2 typy UV filtrů: chemický a fyzikální. Chemický UV filtr je klasika, kterou najdeme v opalovacích přípravcích dostupných v drogeriích a lékárnách. Krém s tímto filtrem po styku s pokožkou vyvolá chemickou reakci, která brání průniku UV paprsků. Fyzikální (neboli minerální) filtry na pokožce vytvoří bariéru, která blokuje UV paprsky, a to čistě přírodní cestou.

ATTITUDE tyčinkaMy jsme ozkoušely 3 z opalovacích produktů, které ATTITUDE nabízí:

A co na ně říkáme? Jen to nejlepší! Proč?

 • Hezky se roztírají. Nejsou ani přehnaně hutné, ani naopak vodové, prostě tak akorát.
 • Nezanechávají na pokožce bílý film! Takže člověk po použití nevypadá jako mim 🙂
 • Nejsou parfemované, čili pro děti ideální.
 • Tyčinka je super praktická věc do kabelky, protože nezabere moc místa a při aplikaci krému tyčinkou někde venku si nezapatláte ruce 🙂 Primárně je určena k péči o rty a obličej. Moje rty jsou na sluníčko dost citlivé, takže jim musím dopřávat extra opalovací péči. Adélce jsem pusinku nechtěla běžnými krémy moc patlat, tak jsem ráda, že to mám teď vyřešené 🙂
 • Krém pro atopickou a citlivou pokožku obsahuje navíc zklidňující oves v koloidní podobě. Oves je celosvětově uznáván dermatology a odborníky jako složka, která nejen dokonale zklidňuje iritovanou pokožku, ale zároveň chránící přirozenou kožní bariéru.

Krémy ATTITUDE sice nejsou označeny jako voděodolné, ale protože některé jejich složky včetně oxidu zinečnatého přirozeně odpuzují vodu, dalo by se říct, že částečně voděodolné jsou. Při pobytu ve vodě 40 minut a déle se ale SPF snižuje na 15, a proto je doporučováno krém po takové koupeli znovu aplikovat.

Kromě výše zmíněného platí i pro tyto opalovací prostředky filozofie všech produktů ATTITUDE, a to že:

 • jsou hypoalergenní, tzn., že mají minimální obsah alergenů
 • jsou přírodní (všechny produkty jsou vyráběné z rostlinných a minerálních zdrojů)
 • obsahují pouze pro zdraví šetrné složky (produkty neobsahují žádné rakovinotvorné látky, mutageny a hormonálně aktivní látky)
 • nejsou testovány na zvířatech (ATTITUDE je dokonce členem organizace PETA (People for the Ethical Treatment of Animals), což je největší nezisková organizace bojující za práva zvířat na světě
 • jsou veganské, čili bez obsahu jakýchkoliv živočišných složek
 • se pyšní certifikací EcoLogo a EWG (Environmental Working Group), které omáhají spotřebitelům identifikovat produkty a služby přátelské k životnímu prostředí
Komentáře