Přírodní deodorant Ponio levandule a tea tree

K tomu, abych vyzkoušela přírodní deodorant, jsem se odhodlávala opravdu dlouho. Poslední roky jsem naopak používala antiperspiranty z lékárny, které fungovaly celkem dobře, ale na druhou stranu jsem si říkala, že nic moc zdravého na sebe každý den nepatlám… Poslední dobou jsem se ale naladila na vlnu, pokud možno, co nejvíc přírodní kosmetiky, a to jak pro Matěje, tak i pro sebe. Na řadu tedy přišel přípravek proti pocení 🙂

Deodorant vs. antiperspirant

Rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem asi znáte. Zatímco antiperspirant pocení zabraňuje, tak deodorant tomuto přirozenému procesu nebrání, ale bojuje proti nepříjemnému pachu. Hlavním kamenem úrazu jsou pak různé sloučeniny hliníku, které antiperspiranty obsahují. Podle některých studií existuje spojitost mezi působením hliníkových solí v podpaží a vznikem rakoviny prsu nebo třeba i Alzheimerovou chorobou…jak to skutečně je, asi těžko zjistíme…

Přírodní deodorant Ponio – jak funguje?

IMG_E0437Na přírodní deodorant Ponio s vůní levandule a tea tree jsem narazila v našem oblíbeném obchůdku s přírodní kosmetikou Krásná každý den (https://www.krasnakazdyden.cz/). Přiznám se, že jsem se jeho testování trochu bála, ale zároveň jsem byla hodně zvědavá, jak bude fungovat a jestli dokáže nahradit antiperspiranty, které jsem roky používala.

Hlavní, co nás u přípravku proti pocení zajímá, je určitě to, jestli funguje. U deodorantu, ať už přírodního nebo ne, prostě musíte počítat s tím, že se potit budete. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že pocení je přirozený proces naší kůže, ať se nám to líbí nebo ne, a že je důležitý pro to, aby se naše tělo zbavovalo škodlivých látek. Úkolem deodorantu je, aby zabraňoval množení bakterií, které způsobují nepříjemný zápach, a to také tento přírodní deodorant zvládl bez větších problémů.

Deodorant od Ponio obsahuje antibakteriální oleje, které tyto bakterie umí pohlit. Jeho vůně je opravdu krásně levandulová a poměrně intenzivní, ale protože teď parfémy používám opravdu jen zřídka, vůbec mi to nevadí, ba naopak, protože jsem fakt „levanduloholik“ 🙂 Pokud se chcete cítit svěžě celý den, je určitě lepší deodorant během dne použít opakovaně. Já ho obvykle používám dvakrát až třikrát a celý den se pak cítím příjemně. Při téhle frekvenci vám deodorant vydrží cca měsíc.

Deodorant by měl být jak pro ženy, tak i pro muže, ale upřímně si myslím, že málokterý muž by si takovou vůni vybral. Ponio má v nabídce i celou řadu dalších vůní jako třeba Pomeranč a Eukalyptus, Tea tree a citrónová tráva (ten by pánům vyhovoval asi víc…) nebo Cukrová Pivoňka.

Konzistence, aplikace

Deodorant Ponio patří mezi tuhé deodoranty. S jeho aplikací jsem žádné velké problémy neměla, ale pokud by se vám zdálo, že se roztítá přeci jen obtížně, stačí ho trošičku pokapat vodou a uvidíte, že to půjde hned líp. Z balení ho jednoduše vystrčíte zatlačením na spodní část, a když ho vysunete náhodou moc, tak ho zpět dostane jemným poklepáním o podložku. Deodorant v podpaží nehrudkuje a zatím ani nemůžu říct, že by nechvával nějaké skvrny na oblečení.

Klobouk dolů i před balením, které je opravdu podařené! Je vkusné a hlavně 100% recyklovatelné (je z papíru, ale opravdu pevného, takže se nemusíte bát, že by se vám při cestování  deodorant poničil). Obal navíc nemusíte po spotřebování deodorantu vyhodit, protože do něj můžete koupit novou náhradní náplň, což jistě ocení všichni vyznavači zero waste domácností 🙂 Náhradní náplň je taky cenově výhodnější a vyjde vás na 139,- Kč (oproti novému balení, které stojí 198,- Kč).

Složení

IMG_E0441A teď složení. Jak jsem už zmiňovala, tak deodorant je přírodní, a co mě zaujalo hned při prvním pohledu na jeho složení, je to, že je v něm uvedeno všechno hezky česky, takže nemusíte šifrovat nějaké složité názvy a pídit se po tom, jestli se jedná skutečně o přírodní výrobek! Přeci jen se často stává, že nějaká kosmetika se prezentuje jako přírodní, ale ve složení jsou pak ukryty různé přísady, které s přírodou zas až tak moc společného nemají…

Proč do něj půjdu příště klidně znova? 🙂

Takže suma sumárum za mě je přírodní deodorant od Ponio moc milé překvapení a jsem ráda, že jsem se ho i přes původní skepsi rozhodla vyzkoušet!

Když se při větší námaze trošku spotím, tak rozhodně nemám pocit, že bych potem nějak nepříjemně čpěla (můj muž si taky nestěžoval :- )). Jen je samozřejmě třeba jej aplikovat o něco častěji než antiperspiranty. Pokud by mě čekal ples v Opeře, tak bych výjimečně sáhla asi po některém ze svých předchozích antiperspirantů, ale teď, když trávím většinu času doma nebo s Matějem na procházkách a počasí venku se navíc už pomalu ochlazuje, tak mi to přijde jako úplně ideální řešení, když na sebe nechci ve velkém patlat zbytečně všemožnou chemii. Vůně levandule je pro mě naprosto dokonalá! Parfémy od doby, co jsem doma, používám jen zřídkakdy, ale tenhle deodorant mi svojí silnější vůní parfém vlastně tak trošku nahrazuje 🙂

Jak už jsem výše zmiňovala, deodoranty od Ponio (včetně náhradních náplní) koupíte v eshopu https://www.krasnakazdyden.cz/, kde stojí 198,- Kč a náhradní náplně 139,- Kč.

Co vy a přírodní deodoranty? Používáte? Jste spokojené nebo dáváte přednost antiperspirantům?

 

 

 

 

Komentáře