Perlan – náhrada za vlhčené ubrousky

Protože jsem máma, která nechce na svoje dítě patlat zbytečně moc chemie, byla jsem vděčná, když jsem se dozvěděla o Perlanu, jakožto alternativě k vlhčeným ubrouskům.

Co je Perlan a jak se používá?

Perlan je netkaná textilie vyráběná ze stoprocentní viskózy. Je pevný a jemný. Slouží k otírání zadečku miminka, ale na rozdíl od vlhčených ubrousků není ničím napuštěný, a proto jeho používáním nezatěžujete pokožku miminka. K otírání zadečku se dá použít Perlan buď namočený jen ve vodě, případně v mycí emulzi (např. Medvídek – mycí olej na zadeček od značky Eoné, cca 155,- Kč/100ml). Já osobně používám nejčastěji čistou vodu, a v rozprašovači mám namíchanou mycí emulzi, která přichází na řadu, když je v plence větší pohroma :-). Medvídek je fajn, ale podle mě není nutné ho kupovat – stejnou službu udělá běžný přípravek na mytí miminka. Když se mi nechtělo mycí emulzi s Medvídkem míchat, přidala jsem do vody pár kapek Měsíčkové kojenecké koupele od Weledy a výsledek byl úplně stejný :-).
Perlan se prodává v balení 42 x 48cm po 200 kusech. Já si vždycky rozstříhám větší množství těchto skoro-čtverců na menší dílky, abych měla ubrousky do zásoby. Z jednoho kusu nastříhám většinou 9 dílků.

Výhody Perlanu

Jak už jsem psala na začátku, pro mě je hlavní výhodou Perlanu to, že nemusím používat vlhčené ubrousky a alespoň v nějaké míře minimalizuju při péči o Adélku chemii.
Další výhodou je nepochybně ekonomická stránka věci. 1 balení Perlanu stojí cca 460,- Kč. Když vezmu, že v balení je 200 kusů a z jednoho kusu nastříhám 9 ubrousků, celé balení obsahuje cca 1800 ubrousků. Při ceně zmíněných 460,- Kč za celé balení, vychází 1 ubrousek na 0,25,- Kč.
No a v závěru nelze pominout ani to, že Perlan můžete využít i při péči o domácnost jako jednorázovou alternativu k různým hadříkům a utěrkám. Skvěle se hodí například k mytí oken a zrcadel, protože nechlupatí!

Komentáře