Péče o dětské zoubky & Přírodní dětská zubní pasta Jack N´Jill

Adélce je 14 měsíců a už jsme absolvovaly jednu krátkou návštěvu u zubařky, kde jsem se dozvěděla základní pravidla, která je třeba dodržovat při péči o dětský chrup:

  1. Je opravdu důležité zoubky čistit, a to hned od doby, kdy objevíte první zub!
  2. Kartáčkem je potřeba zajíždět i do míst, kde zoubek teprve vylejzá ven (to je extra oříšek!)
  3. Zoubky čistíme krouživými pohyby
  4. Pokud dáváme v noci miminku umělé mléko, je důležité zuby vyčistit i po tomto nočním jídle (nebo alespoň nechat zapít mléko vodou)
  5. Do 2 let věku dítěte není nutné používat zubní pastu, ALE

jack 2ne vždycky je miminko naladěno na čištění zoubků, a v těchto chvílích se nám pasta ukázala jako skvělý pomocník 🙂 Vybrala jsem přírodní pastu Jack N´ Jill z mého oblíbeného eshopu Krásná každý den.

Jedná se pastu, která obsahuje pouze přírodní složky a je hypoalergenní. Naopak v ní nenajdete cukr, fluoridy, konzervanty ani přidaná barviva. Pro extra péči o dásně obsahuje pasta i extrakt z bio měsíčku lékařského, který má zklidňující účinky. Na výběr je mnoho ovocných a netradičních příchutí – jahoda, borůvka, banán, malina či černý rybíz. Já sáhla po klasice v podobě jahody. Chutnala jsem jí a je opravdu moc dobrá. Ani se nedivím Adélce, že si pastu občas vytáhne ze šuplíku a přicupitá za mnou s bezelstným výrazem a slovy „Papat“ 🙂  V budoucnu určitě vyzkoušíme i další příchutě 🙂

Komentáře