O učících věžích s learningtower.cz

15181407_1734842110170159_7664083517300148219_nUčící věže se stávají víc a víc populární. Ještě před rokem bych nevěděla, co to učící věž vlastně je. Dnes je spíš výjimkou, když na mě na sociálních sítích nevybafne alespoň jeden obrázek dítěte na učící věži. A proto jsme moc rády, že vám můžeme přinést rozhovor s maminkou Monikou, která na svém eshopu learningtower.cz prodává učící věže Little Partners (a jak se dočtete níže, nejen ty :-)).

Protože po přečtení rozhovoru dost možná nabydete dojmu, že i vy doma učící věž nutně potřebujete, při nákupu věže na eshopu learningtower.cz ZÍSKÁTE SLEVU 10% :-). Stačí jen zadat kód MAMMAS.CZ. Tak hurá do čtení!

Dobrý den, Moniko, víme o Vás, že máte obchod learningtower.cz, kde prodáváte učící věže. Jste sama maminka? Pokud ano, používáte doma učící věž :-)?

15134705_1734827660171604_6788128530449130582_nJsem maminkou téměř tříletého syna Filípka a učící věž používáme doma denně od doby, kdy začal stát. Je to jedna z nejlepších věcí co jsme pořídili. Nejenže mi umožnila zapojit syna do činností v kuchyni, kde trávíme celkem dost času, ale pomáhá rozvíjet jeho schopnosti a přirozenou touhu po samostatnosti v souladu s Montessori filozofií. V neposlední řadě také šetří moje záda, protože mi usnadňuje uspokojit jeho potřebu být v mé blízkosti a vidět co se děje „tam nahoře“. Filípek jí říká jednoduše „věž“ a v současné době si ji dokáže posunout tam, kam potřebuje, dokonce sám.

17265133_1798872397100463_7961913548440370063_nV úvodu bychom asi měli čtenářům přiblížit, co vlastně učící věž je a jaké je její využití. Můžete se, prosím, pustit do takového popisu?

Učící věž je pomůcka pro rodiče a jejich děti umožňující vzájemnou spolupráci při běžných činnostech, zejména v kuchyni. Funguje jako posuvná vyvýšená plošina s ohrádkou zabraňující pádu dítěte. Oproti klasické židli či jiným stupínkům, umožňuje dětem objevovat a poznávat svět kolem sebe při zachování maximální bezpečnosti pro dítě a pohody pro rodiče.

Od jakého věku dítěte lze věže používat? A mají nějaký hmotnostní limit?

Učící věž Little Partners lze používat od prvních krůčků do zhruba šesti let věku dítěte díky jednoduše nastavitelné platformě. Vejdou se do ní bez problémů dvě děti a je testovaná na zatížení do 230 kg.

Pamatujete si, kdy a kde jste poprvé viděla učící věž?

O existenci učící věže jsem se dozvěděla, když jsem začala zjišťovat, jak zapojit mého tehdy ročního syna do běžného provozu domácnosti. Filípek chtěl být stále se mnou, objevovat všechny ty zajímavé předměty na kuchyňské lince a napodobovat to, co dělám v kuchyni. Bála jsem se používat obyčejnou židli, protože z té by mohl Filípek snadno spadnout, a potřebovala jsem volné ruce. Hodně mi pomohl blog mothering.cz, kde jsem našla odkaz na originální učící věž Little Partners. Učící věž Little Partners mě nadchla, protože splňuje všechny mé požadavky. Je bezpečná, využitelná po několik let, skvěle zapadá do naší kuchyně, je vyrobená ze dřeva a splňuje všechny důležité normy a certifikace.

15203219_1734839253503778_8137435142461097661_nJak a kdy vznikl nápad otevřít si obchod s takovým zbožím?

Učící věž Little Partners tehdy nezasílali do Evropy a tak jsem si ji nechala pracně vyrobit podle originálu od kamaráda truhláře. Po více než roce používání jsem se přesvědčila o tom, že je to to skvělá pomůcka, kterou navíc obdivovalo mnoho našich kamarádů, kteří mají děti. Chtěli jsme umožnit dalším rodičům zažít stejný pocit radosti jejich dětí z objevování světa dospělých, a proto jsme se s Little Parners dohodli na distribuci jejich učící věže do České republiky.

Learningtower.cz děláte sama, nebo se jedná třeba o rodinný podnik?

S learningtower.cz mi pomáhá manžel i Filípek, takže jde vlastně o rodinný podnik 🙂

Odkud pochází vaše výrobky? Vyrábíte si je sami, nebo máte dodavatele?

Učící věž Little Partners pochází z Ameriky a vyrábí se už více než 20 let. Vznikla díky Američance Carol Gamble, která chtěla podpořit zvídavost její dcery a její touhu po samostatnosti. Poté, co prozkoumala stoličky dostupné na trhu, zjistila, že žádná není bezpečná pro batolata. Proto vytvořila učící věž rostoucí s dítětem, splňující požadavky na kvalitu, bezpečnost a všestrannost.

Jak dlouho jsou učící věže na českém trhu?

Snad se nebudu mýlit, když zmíním, že učící věže jsou u nás známé tak pět let. Dříve než byly dostupné na trhu, a vlastně i nyní, si někteří rodiče vyrábějí učící věže z IKEA schůdků BEKVAM. Je to určitě cesta, jak si učící věž pořídit za pár korun. Její největší nevýhodou je nebezpečí převrhnutí, například když se dítě pro něco natahuje. Také ji využijete poměrně krátce, protože má jen jednu výšku a dítě z ní brzy „vyroste“. My věž používáme už dva roky díky tomu, že mohu výšku platformy jednoduše upravit, jak Filípek roste.

Jaké jsou výhody vašich učících věží oproti konkurenci a těm vyrobeným doma?

Výhodou učící věže Little Parners je zejména bezpečnost a použitelnost po několik let. Design učící věže Little Partners je unikátní a prověřený mnoha rodiči a dětmi. Věž je velmi stabilní a dítě do ní vleze a vyleze z ní bez problémů samo. Většina věží dostupných na našem trhu není rostoucí s dítětem. Některé mají dokonce podélné příčky ohrádky, které slouží spíše jako žebřík a dítě po nich snadno vyleze na linku, odkud může spadnout nebo kde může najít nebezpečné předměty. Pořídit si učící věž Little Partners je rozhodně investice na několik let. Má pěkný design, je vyrobena z přírodního materiálu a splňuje certifikaci pro bezpečnost dětského nábytku. Díky kvalitnímu provedení ji můžete i po několika letech používání prodat jiné mamince. Zkušenosti s používáním učící věže Little Partners popisuje na svém blogu Madame Coquette.

20479682_1881600795494289_5741130198707997272_nV nabídce máte několik barevných provedení učících věží – konkrétně bílou, černou, červenou, hnědou, zelenou a přírodní. Máte přehled o tom, která barva se prodává nejvíc :-)?

Největší zájem je o přírodní a bílou variantu.

Kromě učících věží prodáváte také kreativní ostrůvky. Můžete alespoň ve zkratce představit i ty?

Nově nabízíme také kreativní ostrůvky, a to ve dvou variantách – áčkový s křídovou a magnetickou tabulí a trojstranný s křídovou, filcovou a magnetickou tabulí. Jsou určeny pro větší děti, které již samy tvoří. Oba podporují rozvoj jemné motoriky a kreativitu.

Komentáře