Novinky z naší knihovničky: Hmyzí hotel

Jedním z knižních dárků, které Matěj dostal k 3. narozeninám, je knížka Hmyzí hotel 🙂 Matěj je velký pozorovatel hmyzu a u babi a dědy má na zahradě dokonce opravdový hmyzí hotel (mimochodem super věc, pokud máte zahrádku 🙂 ). Několik takových dřevěných domečků máme dokonce i poblíž domu v parku a Matěj vždycky musí omrknout, co je v hotelu „nového“ . Když jsem tedy v knihkupectví narazila na knížku Hmyzí hotel, chápete, že jsem ji tam nemohla nechat 🙂 Navíc se mi opravdu moc zalíbily vtipné ilustrace a popisky!

„Byla jednou jedna zahrada a na té zahradě stál hmyzí hotel. Zvenku vypadal jako kterýkoli jiný hmyzí hotel. Ale uvnitř, uvnitř se děly věci!….“ Pojďme do hotelu nakouknout!

Stejně jako i v lidském hotelu najdete i v tom hmyzím recepci, jídelnu, kuchyň, královské apartmá, bazén, posilovnu, ale třeba i bowling, kinosál nebo diskotéku 🙂 Hned na začátku knížky je velký rozkládací plakát s průřezem hmyzího hotelu.

Na prvních stránkách se děti dozví, co je ho hmyz, jak se pozná,proč je tak moc užitečný, k čemu vlastně takový hmyzí hotel slouží a jaké potvůrky v něm můžete najít.

Všechny komůrky hotelu jsem zalepené a v hotelu je dneska opravdu rušno! Na recepci sedí krásná slečna slunéčková. Věděli jste, že ptáci se slunéčkům vyhýbají, protože jsou hrozně hořké? Na každé straně najdete vtipné ilustrace doplněné o zábavné popisky, aby se děti hravou formou o hmyzu něco naučily.

Jedna dvojstrana je věnována včelkám, které se zabydlely v Královském apartmá a náležitě se starají o svoji královnu.

Mě asi nejvíc zaujala Posilovna hotelu, kde se setkali ti největší a nejsilnější frajeři z celé hmyzí říše, jako třeba svižník, který je nejrychlejší běžcem přírody. Za vteřinu totiž uběhne stodvacetinásobek délky svého těla!

Knížka stojí 199,-Kč

 

 

 

 

 

Komentáře