Náramky a šperky od Sofie helénské

Uvědomila jsem si, že jako maminka si občas zapomínám dělat radost něčím hezkým :-). Většinou přemýšlím, co pěkného Matýskovi koupím na sebe, jakou hračkou mu udělám radost a když jdu nakupovat (třeba i s tím, že si jdu koupit něco sama pro sebe), stejně to vždycky skončí tím, že koupím něco pro něj…Už od puberty jsem byla hodně zatížená na různé šperky a bižuterii. Nejdříve jsem byla hrozně ujetá přes náušnice a teď jsem se zamilovala do náramků. Hodně mě nadchly handmade náramky a vůbec šperky od Sofie helénské, které určitě potěší každou ženu a zároveň, pokud jste třeba na mateřské a nemáte peněž nazbyt, nezrujnují váš rodinný rozpočet :-).

dU0tDUj-Lhz1_Ueifun6t5F1vS8AczFRBCk58OmEVa3tVItbW1ltFQ59UIcaCVwTF5VonwEMám ráda, když pro mě mají šperky nějakou symboliku a význam. Padl mi tedy od oka náramek s názvem „Jsme tři“, který mi připomíná, že už je to skoro rok, co se naše rodina rozrostla o dalšího člena. Náramek je velmi jemný a decentní. Na bavlněné šňůrce (já si vybrala tu v černé barvě) jsou navlečená tři srdíčka – dvě větší a uprostřed jedno malé. Já zvolila srdíčka ve stříbrné barvě, protože mám stříbro raději než žluté zlato a taky si myslím, že se líp kombinuje s dalšími šperky a doplňky. Na výběr máte ale i srdíčka ve zlaté barvě a samozřejmě různé varianty srdíčkových náramků jako „Jsme dva“, „ Jsme čtyři“ nebo si můžete koupit náramek jen s jedním srdíčkem. K náramkům si můžete koupit také náhrdelník se stejným symbolem. Od Sofie helénské jsem si nechala vyrobit ještě jeden náramek, tentokrát ze stříbra, a to náramek se symbolem ležaté osmičky, který pro mě symbolizuje mateřskou lásku, která, jak každá maminka určitě ví, je opravdu nekonečná… Oba náramky nosím neustále, vůbec je nesundávám a dělám s nimi úplně vše a oba vypadají stále stejně, takže se nemusíte bát, že ztmavnu nebo se jinak poničí (ten srdíčkový je vyrobený z rhodiované mosazi).

XsrzEA0mSQOaA0eoHS0lMvI4GlITE4bKwrWWMmgru6dvm6bKOBxCkO3A94p5zIOWNNgPoqII druhá Léňa je hodně zatížená na náramky a od Sofie helénské si vybrala krásný náramek v jemných, růžových odstínech s jadeitem. Její náramek je navlečený na pružence a uprostřed mezi jadeitovými korálky je také malé srdíčko. A věděli jste, že jadeit je starodávným, posvátným kamenem Dálného východu, který přitahuje lásku, peníze, dodává energii, chrání před nehodami a nemocemi a má sílu prodlužovat život?

Od Sofie helénské si můžete ale koupit i další náramky s různě „mocnými“ kameny, jako třeba růženín, onyx, achát, magnezit, opál…Pokud máte doma už větší parádnici, můžete si od Sofie helénské pořídit třeba náramek nebo náhrdelník Pro maminku a dceru. V nabídce má taky mnoho dalších náhrdelníků a náušnic. Určitě tedy zavítejte do jejího internetového obchůdku, který provozuje na fleru, a nebo se mrkněte na její facebook. Kousky z její dílny najdete taky v eshopu http://www.simira.cz/.

Sofie helénská nám do soutěže věnovala taky jeden náramek, o který si budete moct v dohlednu zasoutěžit. Zatím si přečtěte rozhovor, který nám poskytla a čtěte pečlivě, protože podmínkou soutěže budu odpovědět na otázku, přičemž odpověď najdete právě v rozhovoru níže… :-).

Hezké čtení!

Jste maminka? Jak staré jsou vaše děti?

Ano, mám dceru Sofinku. Jsou jí tři roky.

Kdy jste se rozhodla začít vyrábět šperky?

Šperky jsem začala vyrábět až na mateřské. Chvíli před porodem jsem přerušila školu, a když jsme si po pár měsících se Sofinkou zaběhly nějaký režim, měla jsem najednou volné večery. Chtěla jsem ale dělat něco smysluplnějšího, než jen sedět u televize, a tak jsem se dala do vyrábění šperků.

Pamatuje si, jaký byl váš první vyrobený šperk a pro koho byl?

Ano, pamatuji. Začínala jsem kroužkovanými náramky a ten úplně první byl pro mou sestru, kterou od té doby svými výtvory pravidelně zásobuji 🙂

PAMNQqJ_BEMFMpaoaIYXYExuKGAeSpyp3Hek1RXU-30Ewae5jsJwQmN25bjvgnHESo790DQKaždá žena má určitě ráda šperky, já třeba miluju náušnice a teď jsem začala ujíždět na náramcích 🙂 Jaké šperky máte ráda vy?

U mě se obliba druhů šperků střídá. Mám období, kdy se neobejdu bez náušnic, jindy zase bez náhrdelníků, ale náramky nosím ráda pořád. To je myslím vidět i na mé tvorbě, většinou tvořím právě náramky.

Na jaký svůj výrobek jste nejpyšnější?

Jsem pyšná na každý svůj výrobek, o němž vím, že někoho potěšil. Zpětná vazba od zákaznic je pro mě zásadní a pohání mě kupředu.

Jaký nejzajímavější šperk jste vyráběla? Může se na vás zákaznice obrátit i s nějakým svým návrhem, který by si přála zrealizovat?

Ano, ráda vyrobím prakticky cokoli, pokud to bude přibližně v mém stylu. Nejraději tvořím právě na přání zákazníků, kteří se na mě obracejí s více či méně konkrétními představami a je zajímavé sledovat, jak postupně krystalizují. Na počátku ani jeden z nás neví, co vznikne a o to větší je zadostiučinění, když výsledek naplní, nebo dokonce předčí očekávání. Asi nejzajímavější, co jsem zatím dělala, byla sada šperků, kterou si u mě nechala zákaznice vytvořit na svou svatbu.

Z jakých materiálů šperky vyrábíte? V nabídce máte i šperky s různými kameny, věříte, že mají nějakou „speciální moc“?

Ráda střídám různé techniky výroby, které si vyžadují práci s různorodým materiálem. Většinou jde o pozlacený nebo rhodiovaný kov, korálky, broušené sklo, různé šňůrky a střapečky a v neposlední řadě také minerály. K nápadu vyrábět šperky mě původně přivedly právě minerály, možnost vyrábět něco s významem. Bylo to ještě předtím, než přišly do módy všechny ty Buddha, jóga a nevím jaké ještě náramky. V té době jsem ale nenašla minerály v podobě, která by mi vyhovovala, a tak jsem se přeorientovala na jiné materiály. Teď se k minerálům vracím. Věřím v propojenost všeho se vším, že nás ovlivňuje nejen to, co dýcháme nebo jíme, ale i čím se obklopujeme a co nosíme. Věřím, že každá věc v přírodě má svou specifickou podstatu, kterou působí na to, co s ní přijde do styku, a o to víc, když jde o materiál, který je součástí samotné země. Tedy ano, myslím, že minerály mají „speciální moc“ 🙂

Je výroba šperků složitá? Vypadá to jako hodně titěrná práce. Zabere vám to hodně času?

Titěrná práce to je. Jsem samouk a než jsem přišla na všechny postupy, hodně jsem se narozčilovala a sem tam se zapotím i dnes. Jako trénink trpělivosti doporučuji 🙂 K nevoli okolí mi šperky zabírají čím dál více času.

Kde čerpáte inspiraci? Podle čeho si vybíráte materiály, se kterými pracujete?

Inspiraci nacházím všude kolem sebe, v každodenních věcech, hudbě, přírodě, dceři… Nenapadlo by mě, co všechno se dá šperkem vyjádřit. Při výběru materiálů upřednostňuji co nejkvalitnější varianty, i když mohou být malinko dražší. Aby přišel nápad, je někdy potřeba rozložit si věci na stole, jindy nápady přicházejí samy nezávisle na místě a čase. Snažím se alespoň některé z nich si poznamenat a později uskutečnit. Na tvoření mi bohužel zbývá méně času, než bych chtěla, a tak jen malou část nápadů dovedu až k realizaci.

Máte nějaké tvůrčí nápady do budoucna?

V nejbližší době mám v plánu začít vyrábět šperky s ručně vyráženými iniciály či jmény a také takovou mini kolekci rose gold šperků. Doufám, že obojí bude dostupné během září. Celkově se chci více zaměřit na výrobky, které si zákazníci budou moci upravit podle sebe. Přeci jen to, na čem se člověk nějak podílí, je pro něj osobnější a má z toho větší radost. S ohledem na životní fázi, ve které se nacházím, bych také chtěla rozšířit nabídku stejných šperků pro maminky a jejich dcery. Láká mě vyzkoušet časově náročnější techniky, které už dnes nejsou tolik k vidění, jako je třeba vyšívání kabelek nebo oblečení korálky. To už jsou ale plány na dobu „až děti odrostou“ 🙂

Kde všude je možné si koupit vaše výrobky?

Na fler.cz a simira.cz. Na facebooku jako SofieJewelry. Přechod do reality je zatím v jednání.

Proč prodáváte pod jménem „Sofie helénská“?

Tuhle otázku si myslím kladou i zákaznice, když mě oslovují Sofie nebo paní Helénská a já je vyvádím z omylu 🙂 V rámci studia se zabývám filosofií a nejvíc mám ráda tu starořeckou. To se odráží i v mojí přezdívce, „Sofie helénská“ znamená „řecká moudrost“.

Komentáře