Mimiválenky aneb barefoot botky na míru pro malé i velké

Boty, to je velké téma pro všechny maminky. Jaké vybrat? Barefoot, zdravotní, nebo to vůbec neřešit? Každá máma se s touto otázkou popere podle svého nejlepšího vědomí. Maminku Moniku ale otázka obutí trápila natolik, že se rozhodla šít barefoot boty na míru sama! Dlouho nemohla najít pohodlné, funkční, teplé a zároveň originální a perfektně padnoucí dětské boty pro svého syna. A tak vznikly Mimiválenky.

Mimiválenky mum and daughterMimiválenky obepínají celou nohu a mají měkkou podrážku, díky čemuž splňují podmínky barefoot obuvi. Protože jsou měkké a perfektně se přizpůsobí tvaru nožky, nehrozí, že by z nich mělo dítě otlačeniny. Mimochodem, heslem Mimiválenek je „matky matkám“ – botičky šijí švadlenky maminky na mateřské dovolené. A to je nám, Mammas, moc sympatické 🙂

Mimiválenky babyKromě všech výše uvedených plusů je potřeba vyzdvihnout ještě originalní vzhled botek. My máme s Adélkou navíc úplně stejné 🙂 Botičky jsou moc pohodlné. Člověk brzo zapomene, že na noze nějaké boty vůbec má.  Jsou lehoučké, měkké, ohebné, skvěle padnou. A k tomu všemu hezky vypadají. Z osobní zkušenosti musím říct, že při nošení barefoot bot venku si nohy nejdřív musí zvyknout na skutečnost, že mezi nimi a zemí není pevná a méně či více foremná podrážka. Ze začátku proto člověk nejenže cítí téměř každý kamínek, ale taky má najednou jakoby jinak těžiště těla, což je dost zvláštní pocit 🙂

Svoje Mimiválenky má samozřejmě i Domča. Jsou vyšší, mají zapínání na suchý zip a jsou vyrobeny ze softshellu (stejně jako ty naše holčičí). Oproti našim jsou ještě zateplené fleesem.

Monika byla tak hodná, že nám odpověděla na pár otázek a vznikl tak krátký rozhovor. Hezké čtení!

Moni, jste sama maminka? Prozradíte nám, kolik máte dětí a jak jsou staré?

Ano, děti mám 2 (4r, 8m)

Jak vás napadlo vyrábět botky pro děti?

Potřebovala jsem boty do šátku pro svého syna, veškeré běžně dostupné capáčky končily u kotníčku, potřebovala jsem válenky ke kolínku. Tak vznikly mimiválenky, všechny vyvinuty dle vlastního střihu.

Kolik uplynulo času od nápadu po realizaci a spuštění eshopu mimivalenky.cz?

Od nápadu k realizaci prvních botiček uplynuly hodiny, ale ke spuštění e-shopu bylo zapotřebí více času, cca 2 roky.

Boty, zdravé nožky a chůze jsou dost specifické téma. Předpokládám, že jste se musela v této oblasti nějak vzdělat a ve vzdělávání pokračujete i nadále?

Když první syn začal obcházet nábytek byl do té doby bosky, ale venku bylo jaro a tak jsem ho nechala chodit v mimiválenkách. A protože se mi to moc líbilo ušila jsem si válenky i pro sebe. První pocit byla lehkost a prostor, doposud pro mě naprosto neznámý. Až po této zkušenosti jsem se dozvěděla o bosé chůzi  a její prospěšnosti zdraví. Přibližně po roce nošení těchto bot se mi zpevnilo celé chodidlo, tím i zvedla klenba (zborcená po těhotenství a nošení nevhodné obuvi) a přestaly mě bolet záda. Takže vzdělávání v tomto oboru přišlo až po získání vlastních zkušeností.

Na vašich stránkách jsem se dočetla, že jste Mimiválenky s.r.o. založily s kamarádkou. Pořád jste jen 2, nebo jste někoho přibraly do party?

Stále jsme 2, ale rády pomáháme maminkám na mateřské, takže když je potřeba, nabídneme práci právě jim.

Kromě mimiválenek pro děti máte v nabídce i Moniválenky, tedy boty pro dospěláky. Všechny vaše boty splňují požadavky barefoot?

Ano, všechny naše boty mají podrážku o tloušťce od 0,1cm do 0,5cm a dostatek místa pro prsty. Naše botky jsou spíš ponožky s podrážkou (i do mrazu) než klasická obuv.

Kde všude si mohou lidé vaše botky prohlédnout a objednat?

Naše výrobky si zákazníci můžou prohlédnout na našem e-shopu www.mimivalenky.cz, na fleru a Facebooku. Také máme kancelář a vzorkovnu v centru Brna, v budově IBC, Příkop 4, kde je možnost si výrobky prohlédnout či vyzkoušet osobně.

Dá se říct, jaké botičky si u vás lidé kupují nejčastěji? Za sebe musím říct, že mně učarovala možnost mít stejné botičky s Adélkou 🙂

Nejčastěji si u nás zákázníci objednávají Moniválenky na zimu, protože je těžké sehnat teplou zimní barefootovou obuv.

A na závěr – jak vznikl název Mimiválenky 🙂 ?

Ušitím válenek pro syna, který byl tehdy ještě miminko. Tak jsem jen spojila mimi a válenky.

Komentáře